برگزاری مراسم عروسی در باغ بهتر است یا تالار؟
مراسم عروسی،برگزاری مراسم عروسی,تالار عروسی,باغ عروسی،انتخاب تالار,برگزاری مراسم ازدواج,برگزارکنندگان خدمات مجالس
آکاایران: مجموعه: تزئینات عقد و عروسی

آکاایران: برگزاری مراسم عروسی در باغ بهتر است یا تالار؟


مراسم عروسی از نظر خیلی ها مهم ترین مراسم و اتفاقی است که در زندگی آنها می افتد.

 

عروس و دامادها براساس همین اعتقاد همه تلاش خود را می کنند تا این مراسم به بهترین شکل ممکن و هماهنگ با بودجه آنها برگزار شود. مهم ترین قسمت این مراسم انتخاب محل مناسب برای برگزاری آن است. در قدیم این امر ساده تر بود و البته خانه ها خیلی بزرگ تر بودند و مراسم در خانه ها برپا می شد. ولی این روزها کمتر کسی حاضر است این کار را بکند و حتی اگر خانه بزرگی هم داشته باشد، دردسر این کار را به جان نمی خرد. سپردن برگزاری مراسم عروسی به خدمات مجالس یا تشریفات مجالس عروسی یعنی اینکه مسئولیت بسیاری از کارها از عهده شما خارج و به گردن آنها می افتد. البته انتخاب باغ و سالن عروسی یا تالار خود مقوله ای جداگانه است که در ادامه نکاتی را آورده ایم، باشد که شما را در انتخاب یاری رساند.
باغ عروسی یا تالار؟
بهتر است در زمان اجاره تالار یا سالن عروسی به فصل نیز توجه داشته باشید. انتخاب باغ عروسی برای فصل های بهار و تابستان لذت بخش تر خواهد بود. اما تالارها با داشتن سیستم گرمایش و سرمایش مناسب در هر چهار فصل امکانات لازم را دارند. باغ ها معمولاً در خارج شهر هستند و سالن ها در داخل شهر. طی کردن مسافت طولانی برای رسیدن به محل برای مهمانان گاهی سخت است.

 

خارج شهر ترافیک ندارد، ولی پیدا کردن مکان برای مهمانان گاهی با سردرگمی همراه است که با دادن کروکی به آنها این مشکل رفع می شود. ولی مشکل تالارهای داخل شهر نیز ترافیک خیابان ها است که در انتخاب تالار باید مد نظر قرار بگیرد. چه باغ را برای خودتان در نظر می گیرید چه تالار، به محل پارک ماشین مهمانان نیز بیاندیشید. مهم است که غذا در این شب خاطره انگیز برای مهمانان درست سرو شود. یکی از مواردی که در اجاره باغ باید به آن فکر کنید، مسئله گرم ماندن غذا است. حتماً این مورد را در نظر داشته باشید که اگر لازم شد غذا را گرم کنند. با انتخاب تالار دیگر مشکلی در این مورد نخواهید داشت، چون در فضای باز غذا سریع سرد می شود.

 

,برگزاری مراسم ازدواج, برگزارکنندگان خدمات مجالس, مراسم عروسی

 
تأمین برق مورد نیاز مکان شما بسیار مهم است. اگر خودتان باغی را برای این کار در نظر گرفته اید، مطمئن باشید که این مکان قادر به تأمین برق چراغانی ها و گروه موسیقی خواهد بود. اجاره موتور برق فکر خوبی است. حتماً اگر قرار است در یک باغ مراسم خود را برگزار کنید به وضعیت هوا نیز توجه داشته باشید، باریدن باران و وزیدن باد می تواند مراسم را به کل به هم بزند.

 

برخی باغ ها برای رفع مشکل سرما در زمستان سالن سرپوشیده دارند که البته شما باید هزینه ای که صرف گرم کردن این فضا می شود را پرداخت کنید که شاید هزینه اضافی باشد. مسئله مهم دیگر در انتخاب باغ یا تالار که باید مد نظر داشت هزینه ورودی است. برای اجاره باغ ها باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید. اگر از نظر مالی مشکل دارید، در انتخاب باغ محدود خواهید شد. کیفیت عکس ها و فیلم ها در تالار به دلیل بسته بودن فضا و نورپردازی محیط بهتر از فضای باز خواهد بود. در فضای باز به خصوص وقتی هوا تاریک شده است باید منتظر پایین آمدن کیفیت عکس ها باشید. مزیت دیگر تالار داشتن مکانی جدا برای خانم ها و آقایان است، ولی باغ ها این امکان را ندارند.
با وجود شرایط و تفاوت های کلی که بین باغ و تالار برای برگزاری مراسم عروسی وجود دارد، در تالار پذیرایی برنامه ریزی و زمان بندی اجرای همه برنامه ها دقیق تر از باغ خواهد بود. بسته بودن فضای تالار عروسی کمک می کند تا خدمات بهتر و شکیل تر به مهمانان ارائه شود، در صورتی که باز بودن فضای باغ این امکان را از برگزارکنندگان خدمات مجالس می گیرد. به طور کلی انتخاب تشریفات مجالس با سابقه کمکی بسیار زیادی در برگزاری مجالس عروسی خواهد کرد شما می توانید همه مسئولیت مراسم خود را با خیالی آسوده به تشریفات ملل با سال ها تجربه و تخصص در امر تشریفات عروسی و خدمات مجالس بسپارید تا شبی رویایی و خاطره انگیز را برای شما به ارمغان بیاورند.
www.melalceremony.comبرگزاری مراسم های به یاد ماندنی

  • برگزاری تشریفات عروسی
  • تشریفات مجالس خوشبختی
  • عروس و عروسی
  • ویژگی های باغ عروسی
  • چگونگی برنامه ریزی مراسم عروسی
  • 10 معیار مهم برای انتخاب تالار عروسی
.

منبع :

منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :