زمانی برای آزادی زنان...
آزادی زنان,زنان هدیه,آزادی انسانی,اجتماعی مجلس,اسلامی ایران,آزادی,اجتماعی,اسلامی

زمانی برای آزادی زنان...


انقلاب آزادی انسانی را به زنان هدیه کرد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: انقلاب اسلامی ایران، آزادی انسانی را به زنان هدیه کرد و این بزرگترین برکتی بود که از انقلاب نصیب زنان شد...

سید علی میرخلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس « توانا »، با اشاره به اینکه حضور زنان در جریان انقلاب در راهپیمایی‌ها به مراتب بیشتر از مردان بود ، اظهار داشت: زنان در پیروزی انقلاب اسلامی بیش از 50 درصد نقش داشتند.
 بسیاری از زنان فرزندانشان را وادار به حضور در راهپیمایی‌ها می‌کردند و زمانی که مردان انقلابی زندانی می‌شدند ، این زنان بودند که زندگی و خانواده را اداره و فرزندان را تربیت می‌کردند.
میرخلیلی با اشاره به اهمیت سنگر تربیت و مادری تصریح کرد: بخش عمده‌ای از آگاهی‌های سیاسی جوانان و حضور آنها در راهپیمایی‌ها نیز به نقش زنان مربوط می‌شد.
وی با بیان اینکه در دوران جنگ تحمیلی و پیروزی انقلاب، زنان نقش اول را ایفا می‌کردند ، یادآور شد: در سال‌های اخیر در عرصه‌های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و ... حضور زنان بسیار موثر و چشمگیر بوده است.
بهترین تولیدی که هر کشور می‌تواند داشته باشد، تولید علم است که در حال حاضر زنان در عرصه‌های علمی پیشتاز بوده و جمعی از دانشمندان کشور را تشکیل می‌دهند.
زنان ایرانی با حفظ پوشش و ارزش‌های اسلامی، دانشگاه‌ها و مراکز علمی و مدیریتی کشور را از وجود خود پر کرده‌اند. میرخلیلی با بیان اینکه زنان در حفظ انقلاب اسلامی هم بسیار موثر بوده‌اند، افزود: دشمنان، ملت ایران را پیش از انقلاب تحقیر می‌کردند و این تحقیر و ظلم بیشتر متوجه زن‌ها بود.
وی با بیان اینکه بیشترین تهاجم دشمن در مورد نقش زن بود ، یادآور شد: دشمن قصد داشت زن را از جایگاه اصلی خود دور کند اما انقلاب اسلامی بیشترین ارزش را به زنان اعطا کرد.
به دلیل نامساعد بودن وضعیت دانشگاه‌ها در گذشته، بسیاری از خانواده‌ها به دختران خود اجازه ادامه تحصیل نمی‌دادند اما پس از پیروزی انقلاب، محیط دانشگاه‌ها به یک محیط امن تبدیل شد و درصد زیادی از دختران برای ادامه تحصیل به دانشگاه‌ها راه یافتند.
وی افزود: در گذشته زنان در عرصه‌های مدیریتی، اجرایی، علمی و آموزشی فعالیتی نداشتند اما با پیروزی انقلاب در تمام این عرصه‌ها حضوری چشمگیر پیدا کردند.
میرخلیلی خاطرنشان کرد: امروز در نظام جمهوری اسلامی تفاوتی بین زن و مرد وجود ندارد و در دستگاه‌ها، دانشگاه‌ها و مراکز علمی، زنان و مردان با حفظ حریم و ارزش‌های اسلامی در کنار یکدیگر کار می‌کنند.
تبیان

منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :