آکاایران  

آکاایران: بارداری بدون نگرانی

حالت های خاص روحی و جسمی که آنها در این دوران تجربه می کنند، شرایط را تحت تأثیر خود قرار می دهد کارهای خانه، که یک خانم هر روز با آنها در ارتباط است باید به شیوه های دیگری انجام شوند. البته منظور این چند خط این نیست که یک خانم باردار از عهده اداره خانه و کارهایش برنمی آید بلکه می خواهیم بگوییم خانم های باردار برای رتق و فتق راحت تر امور خانه باید به چه نکته هایی توجه کنند تا هم خودشان آسیب نبینند و هم کارهای خانه روی هم انباشته نشده و سررشته کارها از دست کدبانوی خانه خارج نشود. اگر شما هم در این دوران شیرین به سر می برید برای یاد گرفتن این مهارت ها با ما همراه باشید.

ایستاده نه

اگر در دوران بارداری به سر می برید بدانید که ایستادن زیاد به شما آسیب می زند و کمردردهای زیادی را برای تان به دنبال خواهد داشت. سعی کنید تا آنجا که ممکن است کارهای تان را به صورت نشسته انجام دهید؛ کارهایی مانند اتوکشی، پاک کردن برنج، تا کردن و چیدن لباس ها در کمد و... . سعی کنید خودتان را قانع کنید که از حالا به بعد باید جور دیگری همان کارهای ساده همیشگی را انجام دهید.

کارهای ممنوع

در دوران بارداری سعی کنید از مواد شوینده شیمیایی کمتر استفاده کنید. خم شدن ها و سابیدن سرامیک ها و کاشی ها در این روزها برای شما مضر است و همه اینها وقتی با بو و بخارهای شوینده های شیمیای همراه می شود اثرات غیرقابل جبرانی را بر جنین شما خواهد داشت. با همسرتان صحبت کنید و از ایشان بخواهید در این ایام، شست وشوی سرویس بهداشتی و حمام را به عهده بگیرد.

فرزند دوم شما

اگر برای بار دوم قرار است موهبت مادرشدن را تجربه کنید، باید تفاوت های این حاملگی را با بارداری دفعه اول درنظر بگیرید. این بار شما فرزند کوچک تر دیگری دارید که خودش احتیاجات مخصوص به خود را دارد. مراقب باشید که دلمشغولی های حاملگی شما را از توجه به او غافل نکند. حواس تان به تغذیه او نیز باشد. می توانید برای انجام برخی کارهای سبک خانه از کودک خود کمک بگیرید. با این کار علاوه بر اینکه او را برای ورود فرزند دوم خانه آماده می کنید به او درس عملی بزرگ تر بودن و مسئولیت پذیری می دهید.

اگر درس می خوانید

بسیاری از خانم های باردار این روزها مشغول تحصیل و درس خواندن هم هستند. اگر شما هم از این دسته هستید سعی کنید در این ایام منظم تر از قبل شوید و کارهای تان را به قسمت های کوچک تر خرد کنید و در تعداد دفعات بیشتر و با زمان کمتر انجام دهید تا هم به خانه داری تان برسید و هم به درس ها و پروژه های تان؛ به عنوان مثال صبح ها حدودا بعد از صرف صبحانه مقدمات تهیه شام را آماده کنید، گوشت، مرغ یا هر ماده فریزری دیگری که مدنظر دارید را از فریزر خارج کنید تا یخ آن باز شود. 3-2ساعت مانده به ظهر خورش تان را ذره ذره آماده کنید و در نهایت برنج را بپزید تا مجبور نشوید سرشب 3-2 ساعت مداوم کنار اجاق گاز به حالت ایستاده مشغول تهیه کردن شام باشید. با این زمان بندی می توانید زمان هایی را هم برای استراحت و رسیدگی به درس هایتان داشته باشید.

3 ماه حساس

3 ماه ابتدایی بارداری ماه های حساسی هستند که بی دقتی و سهل انگاری در آن می تواند خطرات غیرقابل جبرانی برای شما به دنبال داشته باشد. در این ایام سعی کنید اجسام سنگین تر از 3کیلو را بلند نکنید. این روزها حواس تان بیشتر از قبل به تغذیه تان باشد، موادی مانند زعفران را در این ماه ها کم کنید یا از برنامه غذایی تان حذف کنید. در این 3 ماه مراقب باشید که مدت زمان زیادی را به صورت ممتد صرف امورات خانه نکنید بلکه هر 15دقیقه که به انجام کارها مشغول بودید باید حدود نیم ساعت استراحت کنید.همشهری انلاین

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید آکا ایران نیست .

ا

منبع :

منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :