چگونه شخصی مناسب را برای ازدواج انتخاب کنیم؟
اکثر افراد فکر می کنند می دانند چه توقعات و یا معیارهایی برای زندگی شان دارند, اما هنگامی که شخصی پیشنهاد ازدواج به آنها می دهد, او را با آن معیارها می سنجند ام

اکثر افراد فکر می کنند می دانند چه توقعات و یا معیارهایی برای زندگی شان دارند، اما هنگامی که شخصی پیشنهاد ازدواج به آنها می دهد، او را با آن معیارها می سنجند اما در اکثر مواقع شخصی که شما انتخاب می کنید از معیارهای شما فاصله دارد. زیرا ما معمولا به اشخاصی علاقه مند می شویم که شخصیتی متفاوت از ما دارند مثلا اگر شما شخصیتی آرام دارید، تمایل دارید همسر آینده تان دارای شخصیتی شلوغ تر و یا پر هیاهو تر از شما باشد.

اما شخصی که در عشق عاقل و هوشیار باشد و تنها به احساسات عاشقانه اکتفا نکند از این تفاوت ها به خوبی می تواند استفاده کند البته این موضوع تنها در کاراکتر فردی صدق می کند نه کاراکتر اجتماعی و خانوادگی.

برای مثال یک آقا از اینکه خانم آینده اش دارای کاراکتری می باشد که مدام در حال خرید میباشد گله مند است این آقا با کمی سیاست می تواند این خانم را تغییر دهد زیرا خانم ها برای اثبات عشقشان حاضر هستند خیلی از موارد و خواسته هایی که در دوره ی مجردی داشته اند در زمان متاهلی ترک کنند.

این موضوع نه تنها در مورد خانم ها بلکه در مورد آقایان نیز صدق می کند و تنها نیاز به کمی آگاهی دارد. اگر شما آگاهی تان را با عشق تان آمیخته کنید مطمئن باشید شخصی را که انتخاب می کنید می تواند فرد مورد نظر شما باشد.

افکار گذشته را رها کنید:

اگر قبلا نیز پیشنهاد ازدواج داشته اید و آن شخص نیز دارای کاراکتری کم و بیش به شخص حاضربوده است، چه باید کرد؟

به یاد داشته باشید هرگز دو فرد را با هم مقایسه نکنید شاید تا حدودی شخصیت این دو فرد شبیه هم باشد اما نباید با یادآوری تجربه ناخوشایندی که در سابق داشته اید این بار نیز تصمیم گیری کنید، با فکری جدید و به دور از تفکرات سابق در این رابطه پیش بروید.

هیچ گاه زود تصمیم نگیرید:

اگر رفتاری از فردی که برای ازدواج انتخاب کرده اید به چشم شما ناخوشایند است سریع پاسخ منفی ندهید مسلما بعضی از رفتارهای شما نیز در چشم فرد مقابل خوشایند نیست، زندگی آینده تان را بخاطر بعضی از رفتارهای ساده و بی اهمیتی که در زندگی زناشویی حل می شوند خراب نکنید.

* توصیه مهم دیگری که به شما می شود و در واقع مهم ترین بخش در هر ازدواج می باشد بدین ترتیب است که حتما به یک مشاور جهت ازدواج مراجعه کنید.

مشاور راز دار شماست و با آگاهی کامل و بدون هیچ گونه مسامحه یا پیش داوری در رابطه با رفتار شما و همسرتان داوری می کند.

عاشقان چشمان خود را می بندند!

گفته می شود شخصی که عاشق است، دنیا را با یک چشم می بیند یا حتی گاهی هر دو چشم خود را می بندد، چشمان خود را حتی به هنگام عاشق بودن و اطمینان کامل از شخص مقابلتان نبندید، ازدواج مانند یک بلیط است که هر شخص یک بار اجازه خرج کردن این بلیط را دارد پس به شما توصیه می کنیم این بلیط را به درستی و آگاهی تمام خرج کنید و با چشمانی باز نه نیمه باز!

باید اطمینان حاصل کنید شخصی که برای ازدواج انتخاب کرده اید ارزش و لیاقت ازدواج با شما را دارد؟ ایا دوست داشتن او نیز در حد شماست؟ یا او کمتر شما را دوست دارد؟

* به صحبت هایی که دیگران راجع به فرد مورد انتخاب شما میگویند،گوش دهید بخصوص افرادی که شما را دوست دارند و بدون هیچ گونه حسد ورزی شما را راهنمایی می کنند اشخاصی مانند پدر و مادر.

صحبت های سایرین مانند: دوست، اقوام و یا سایرین را در هاله ای از ابهام قرار دهید شاید دوست شما ظاهرا رابطه دوستی دارد ولی در باطن بدخواه شما باشد یا اینکه اطلاعات صحیحی در رابطه با ازدواج نداشته باشد و با استقاده از تجارب بدی که دارد شما را راهنمایی کند.

یکی از دلایلی که به شما توصیه می شود به مشاوره مراجعه کنید در این جا نیز نمود پیدا می کند زیرا او بدون هیچ گونه بدخواهی یا بد قلبی شما را به درستی و با آگاهی کامل راهنمایی می کند.

* زندگی متاهلی با زندگی مجردی تفاوت دارد.

شاید به هنگام مجرد بودن بسیار حساس و زود رنج بوده اید اما باید به هنگام متاهلی بعضی از رفتارهای خود را ترک کنید، برای مقابله با دشواری ها و سختی های زندگی باید مقاوم و محکمتر باشید.

* باید اطمینان حاصل کنید شخصی که برای ازدواج انتخاب کرده اید ارزش و لیاقت ازدواج با شما را دارد؟ ایا دوست داشتن او نیز در حد شماست؟ یا او کمتر شما را دوست دارد؟

,انتخاب همسر, ازدواج, عاشق شدن,انتخاب همسر با چشمان باز

* شخصیت واقعی خود را به همسر آینده تان نشان دهید، سعی نکنید شخصیت خود را برای خوشایند او پنهان کنید.

شما با انجام این کار او را فریفته اید و مطمئن باشید حتی اگر ازدواج هم بکنید زندگی خانوادگی تان دیری نمی پاید و به زودی منحل می شود زیرا شما دارای چند شخصیت می باشید.

اعتماد به نفستان را بالا ببرید و مطمئن باشید همسرتان شما را با همین شخصیتی که دارید دوست می دارد و به همین دلیل شما را انتخاب کرده است پس در پی مخفی کردن صورت واقعی تان نباشید.

 

تغییر دادن شخصیت همسر پس از ازدواج

اغلب به دختران و پسران می آموزند یه با فردی ازدواج ین یه پس از ازدواج شخصیت او را آن طور یه می خواهی تغییر بدهی. باید به این عده گفت شاید همسر شما دچار یی نوع ضعف اخلاقی باشد یه پس از ازدواج با دلگرم یردن او به زندگی خانوادگی بتوانید آن ضعف را در او از بین ببرید. اما محال است بتوانید شخصیت فردی یی نفر را عوض ینید. زیرا از همان دوران یودیی تمامی دیده ها و شنیده ها و اندرزها در فرم دادن به شخصیت او نقش اساسی دارند. پس چطور ممین است شما بتوانید یسی را مجبور ینید تمامی خاطرات ذهنی خود را یه در طول زندگی در ذهن او انباشته شده است از خود دور یند و از او شخص دیگری آنطور یه شما مایلید بسازد.

البته همانطور یه در ابتدا ذیر شد گاهی بعضی از اخلاق و رفتارهای غلط آدمی بر اثر عدم آگاهی است یه اگر نسبت به آن مسائل آگاهی و شناخت پیدا یند دیگر آن رفتارهای غلط را تیرار نمی یند. ضمناً فرد وقتی قادر است چنین تغییراتی در خود بدهد یه نیاز به تغییر را احساس یرده باشد. پس نباید فراموش یرد یه باید یسی را برای زندگی انتخاب یرد یه دور از عنوان های اجتماعی و تیپ ظاهر، از نظر عقیدتی اشترای زیادی با شما داشته باشد.

 

بخش کلوب ازدواج تبیان

برگرفته از ایران ناز

,انتخاب همسر, ازدواج, عاشق شدن,انتخاب همسر با چشمان باز
از زمان های خیلی دور همواره این سؤال بین روان شناسان خانواده مطرح بوده است که آیا شباهت ها باعث به وجود آمدن ازدواج موفق می شود یا تفاوت ها؟ پژوهش های به عمل آمده نشان می هد که با ثبات ترین ازدواج ها آنهایی هستند که زن و شوه...
منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :