عشق خودشیفته ها چگونه است؟
آنها یکی از جذاب ترین آدمهای کره زمین اند,شما را جذب تان می کنند,وادارتان می کنند لب به تحسین شان بگشایید و دیوانه وار دوستشان بدارید,اما کم کم ورق برمی گردد چو

آکایران :آنها یکی از جذاب ترین آدمهای کره زمین اند. شما را جذب تان می کنند، وادارتان می کنند لب به تحسین شان بگشایید و دیوانه وار دوستشان بدارید. اما کم کم ورق برمی گردد چون آنها یک خودشیفته تمام عیارند که جایی برای شما در دنیایشان ندارند!

آکاایران: عشق خودشیفته ها چگونه است؟

افراد خودشیفته جذابیت های زیادی دارند. آنها خوب می دانند چگونه انسان ها را به خود جذب کنند و آنها را بازی بدهند. برخورد و رفتارشان به گونه ای است که دیگران از همنشینی شان لذت می برند و همه در حسرت برقراری رابطه با آنها به سر می برند.  داستان های زیادی برای تعریف کردن دارند هرچند بسیاری از این داستان ها آمیخته با افسانه بافی و دروغگویی است. افراد خودشیفته همه چیز را حول محور خودشان می بینند، فرصت طلب هستند و نگاهشان به انسان ها یک نگاه ابزاری و سیاستمدارانه است.

 

 عشق نیاز به سرمایه گذاری روانی روی انسانی دیگر دارد در حالی که افراد خودشیفته نمی توانند به جز خودشان دیگری را ببینند و احساس های او را آن طور که هست، درک کنند. این افراد فقط بازیگران خوبی هستند که بازی عشق را خوب بلدند. عشق صادقانه ترین و صمیمانه ترین احساسی است که دو انسان به یکدیگر دارند.


چطور عاشق خودشیفته ها می شویم؟
افتادن در تلۀ عشق این افراد ساده است! آنها جذاب، خونسرد و رها و هستند و با ظاهر فیزیکی خود همه را عاشق خود می کنند. اما به محض اینکه مطمئن شدند قربانی ای در تله شان افتاده به شکل مرموز و گیج کننده ای تغییر رفتار می دهند. وانمود می کنند علاقه ای به طرف خود ندارند و با این کار محبت و توجه بیشتری را طلب می کنند. خودشیفته ها قادر نیستند احساسات خود را به دیگران نشان دهند. چون احساس می کنند با این کار خود را در برابر طرفشان کوچک می کنند. بنابراین هرگونه انتظار برای اینکه طرفتان به شما بگوید: "کنارم بمان. مایۀ آرامشم هستی. می خواهم باشی." را از سر بیرون کنید! اگر گاهی از دستشان در برود و طرفشان را مورد نوازشی قرار دهند بلافاصله دنبال بهانه و توجیه برای عمل خود می گردند تا نکند طرفشان فکر کند که به فکرش بوده اند و فقط به خاطر اینکه دلتنگش بوده اند کاری انجام داده اند. در حالی که آدم های سالم خیلی ساده می گویند : "الان بهت پیام دادم فقط چون دلم برات تنگ شده بود. می خواستم جواب دادنتو ببینم. همین!". آدمهای معمولی نیاز به توجیه های دروغ ندارند.


طعمه های افراد خودشیفته
بنا به گزارش آکاایران : کسانی که به هر دلیل بیشتر از دیگران نیاز به محبت دارند یا در روابط جنس مخالفی ناشی و ساده هستند به خصوص در برابر خودشیفته ها آسیب پذیر هستند. برای مثال افرادی که از مشکلات خانوادگی شدید رنج می برند یا به هر دلیل خود را در زندگی تنها و بدون حامی حس می کنند، نسبت به افرادی که در خانواده های سالم بزرگ شده، از حمایت گرم و محکم برخوردارند آسیب پذیرتر هستند.
همچنین افرادی که بنا به هر دلیل دچار تردید به خود شده اند و اعتماد به نفس کمی دارند، معمولاً این احساس را دارند که هر کاری که می کنند اشتباه است و نسبت به دیگران چیزی کم دارند، طعمۀ خوبی برای خودشیفته ها محسوب می شوند. چون هم خوب به دام می افتند و هم تا مدتی، تا زمانی که حال خودشیفته را از خودشان به هم نزده اند، با کوچک کردن خودشان در برابر وی، او را بزرگ کرده و به مقصودش می رسانند.

با این افراد خیلی خوب می شود فخرفروشی کرد و به دیگران نشان داد که چه رابطه خوب و موفقی داریم اما در زندگی خصوصی داستان دیگری در جریان است

عشق آنها زودگذر است
عشق ورزیدن آداب و ترتیبی ندارد. مهم این است که خودتان باشید و معشوق برایتان مهم باشد، اما افراد خودشیفته بسیار حساب شده و سنجیده رفتار می کنند. ممکن است مدت ها فکر کنند با چه هدیه ای می توانند شما را هیجان زده کنند یا از کدام نامه ها و کلمه های عاشقانه استفاده کنند که احساس عشق را در شما القا کنند، اما واقعیت غم انگیز این است که همه اینها می تواند فقط یک سراب باشد؛ رفتارهایی ساختگی و دروغین که از دل برنیامده اند.
این افراد در رابطه های کوتاه مدت موفق هستند و خیلی زود از رابطه برای دستیابی به اهداف خود استفاده می کنند و زمانی که به اندازه کافی متمتع شدند و کارشان با شما تمام شد، رابطه را به سادگی ترک می کنند. مردهای خودشیفته بیشتر به فکر بهره وری جنسی و زن های خودشیفته بیشتر به فکر بهره وری های مالی یا موقعیتی هستند.


دو روی یک چهره
هیچ کس باور نمی کند که شما چقدر از بودن در کنار یک فرد خودشیفته رنج می کشید و اگر از آنها شکایت کنید، همه شما را متهم به بی انصافی می کنند. چون خود شیفته ها بسیار جذاب و دوست داشتنی اند و هیچ کس از آنها چیز بدی نمی بیند.این تفاوت چهره در زندگی خانوادگی و زندگی اجتماعی از ویژگی های افراد خودشیفته است. افراد خودشیفته در جامعه مانند خورشید سوزان اما در رابطه نزدیک و عاشقانه مانند کوه یخی سردند. دو روی سکه دارند و برای کسانی که با این شخصیت ها آشنا نباشند، بسیار گیج کننده هستند. با این افراد خیلی خوب می شود فخرفروشی کرد و به دیگران نشان داد که چه رابطه خوب و موفقی داریم اما در زندگی خصوصی داستان دیگری در جریان است.

عشق راهی برای سودجویی، چشم و هم چشمی یا فخرفروشی نیست. عشق یک احساس پاک و راستین است که به انسانی دیگر داریم. فریب افراد خودشیفته را نخورید و برای عشق ورزیدن فقط خودتان باشید و اجازه بدهید دیگری هم خودش باشد. همدیگر را آن طور که هستید و هستند، بپذیرید. عشق راستین به هیچ آداب و ترتیبی نیاز ندارد.

 

برای اطلاع از طرح همسان گزینی تبیان اینجا کلیک کنید

 

فراوری: فاطمه ایمانی

بخش کلوب ازدواج تبیان

برگرفته از: سلامت، موفقیت

 

منبع :

منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :