اشتباهات مردانه در دوران نامزدی
خیلی از رفتارهای ساده و به ظاهر کوچکی که در نامزدی از شما سر می زند, می‌تواند ازدواج تازه نفس‌تان را از نفس بیندازد.

خیلی از رفتارهای ساده و به ظاهر کوچکی که در نامزدی از شما سر می زند، می‌تواند ازدواج تازه نفس‌تان را از نفس بیندازد. اگر در دوران نامزدی به سر می‌برید و یا انتظار دارید که یکی از همین روزها پای شما هم به این بازی باز می‌شود، بهتر است اشتباهات رایج این دوره را بشناسید و از آنها بپرهیزید.

,دوران نامزدی, اشتباهات مردانه, اشتباهات دوران نامزدی,دردسرهای شیرین ازدواج

به او چسبیده اید؟

درست است! شما قرار است شریک زندگی لحظات و احساسات او باشید و نزدیک ترین فرد به او باشید اما نباید یادتان برود که این نزدیکی هم‌اندازه ای دارد. پس در عین اینکه به او نشان می دهید که دلتنگش هستید، فضای خالی و کمی آزادی را هم از او دریغ نکنید. این حق اوست که گاهی تنها باشد و یا برخی تفریحات و کارها را به تنهایی انجام دهد.

 

حرف اول و آخر را شما می‌زنید؟

شما می‌خواهید قدرت‌تان را اثبات کنید و به خودتان بقبولانید که در زندگی آینده هم حرف حرف شما خواهد بود؟ اگر می‌خواهید با چنین روشی قدرت را در زندگی به دست بیاورید و عنان امور را به دست بگیرید در اشتباهید. اگر حرف‌های میان شما، چه از جهت او و چه از طرف شما یکسویه باشند، کار ارتباط‌تان تمام است. شما برای ساختن یک زندگی مشترک، به دیدگاه مشترک و توانایی گرفتن تصمیم‌های مشترک نیاز دارید.

 

داماد سرخانه شده‌اید؟

اگر در دوره عقد قرار دارید و هنوز چند ماه و یا چند سال تا عروسی و رفتن به خانه مشترک فاصله دارید، بهتر است برخی مرزها را از میان نبرید.

به نامزدتان پیشنهاد زندگی در خانه پدری‌تان را ندهید و خودتان برای زندگی در خانه او پیش قدم نشوید. اجازه بدهید که این دوران نامزدی، دوران نامزدی باقی بماند و با عجله کردن در کنار هم بودن، این رابطه را مخدوش نکنید. شاید از نظرتان او همسر شما باشد اما خانواده‌ها و اطرافیان شما، هنوز به چشم نامزدی به این ارتباط نگاه می‌کنند و ممکن است نتوانند جلوی انتقال قضاوت‌هایشان به شما را بگیرند.

 

نمی‌خواهید عجله کنید؟

نامزدتان می‌خواهد خیلی زود به خانه مشترک بروید و شما گمان می‌کنید حالا حالا‌ها برای قبول چنین مسوولیتی آماده نیستید و بهتر است چند سالی نامزد بمانید؟ اگر چنین تصوری دارید، بهتر است از تجربه روان‌شناسان و تحقیقات‌شان کمک بگیرید. آنها معتقدند عجله‌های نامزدتان نابجاست و این دوره نباید کمتر از شش ماه باشد اما خواسته شما را هم تایید نمی‌کنند و می‌گویند دوران نامزدی نباید بیشتر از دو سال هم طول بکشد. از نظر آنها شش ماه تا یک سال، بهترین زمان برای نامزدی و شناخت همسر آینده است.

اگر در دوره عقد قرار دارید و هنوز چند ماه و یا چند سال تا عروسی و رفتن به خانه مشترک فاصله دارید، بهتر است برخی مرزها را از میان نبرید

در گذشته‌اش سرک می کشید؟

درست است که صداقت در زندگی مشترک حرف اول را می‌زند اما نباید فراموش کنیم که همه آدم‌‌ها رازهایی دارند و حق‌شان است که تا هر زمان که می‌خواهند آنها را حفظ کنند.

سعی نکنید از گذشته نامزدتان سر دربیاورید و همه ریز و درشت گذشته و ارتباط‌های قبلی‌تان را هم برای او بیرون نریزید. اگر نمی‌خواهید به سوالی که مربوط به گذشته است پاسخ دهید، بهتر است برایش این موضوع را با آرامش توضیح دهید و هرگز از او سوالاتی نپرسید، که پاسخ‌شان می‌تواند ارتباط شما را تهدید کند..

 

بیشتر از توانتان وعده می‌دهید؟

می‌خواهید آب توی دلش تکان نخورد و شما را به چشم قهرمان زندگی‌اش ببیند؟ گمان می‌کنید با دیدن ضعف‌های شما از ادامه این رابطه ناامید می‌شود و به همین دلیل وعده‌هایی به او می‌دهید که خودتان هم می دانید عملی نمی‌شوند؟ بهتر است به جای دیدن این روزها، کمی بعد را هم ببینید. پس به او فرصت دهید که شما را همان طور که هستید ببیند و بدون فکر کردن به یک آینده بی‌عیب و نقص، دست به انتخاب بزند.

 

بخش کلوب ازدواج تبیان

برگرفته از همشهری تندرستی

 

این روزها معنای روابط تغییر کرده است و اکثر افراد با خانواده همسرشان دچار مشکل نیستند اما گاهی عدم دانستن مهارت‌های رفتاری باعث می‌شود افرادی که قرار است نزدیک‌ترین‌ها به یکدیگرباشند، از هم دور شوند تا جایی پیش بروند که رابطه‌شان تا مرز دشمنی کشیده شود.
,دوران نامزدی, اشتباهات مردانه, اشتباهات دوران نامزدی,دردسرهای شیرین ازدواج

تعامل با خانواده همسر در دوران عقد

گاهی اوقات بین «بله» گفتن و رفتن به زیر یک سقف، از چند ماه تا چند سال فاصله است. اگر شما نیز در این روزها به سر می‌برید، باید با صبر و تدبیر این دوران را به خوبی طی کنید. یک مقدمه‌ی خوب شما را برای یک متن دلپذیر آماده می‌کند.
,دوران نامزدی, اشتباهات مردانه, اشتباهات دوران نامزدی,دردسرهای شیرین ازدواج

7راز محبوب شدن در خانواده همسر

جا شدن در دل خانواده جدید کار ساده ای نیست. آقا دامادهای عزیز، بی خودی دلتان را به این که می گویند داماد عزیز مادر زن است خوش نکنید. شما هم باید به اندازه کافی زحمت بکشید که بتوانید در نگاه پدر زن و مادرزن آینده تان محبوب جلوه کنید
منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :