رابطه با مادرشوهر در دوران نامزدی
قصه مشکلات عروس و مادر شوهر حرف تازه ای نیست که شاید در دوران نامزدی یا روزهای بعد از ازدواج پیش بیاید. بیشتر عروس ها گاهی از دست مادر شوهرشان دلگیر می شوند و م

قصه مشکلات عروس و مادر شوهر حرف تازه ای نیست که شاید در دوران نامزدی یا روزهای بعد از ازدواج پیش بیاید. بیشتر عروس ها گاهی از دست مادر شوهرشان دلگیر می شوند و مادرشوهر ها هم بعضی وقت ها از رفتار عروس ها گلایه دارند. بهتر است قبل از اینکه داستان زندگی شما پیچیده شود مشکلات کوچک را با مادرشوهرتان حل کنید و زندگی را به شیوه مسالمت آمیز پیش ببرید.

,رابطه عروس و مادرشوهر, همسر, نامزدی,دردسرهای شیرین ازدواج

در اینجا چند مورد از مشکلات عروس ها با مادرشوهر هایشان را مطرح می کنیم. بهتر است شما هم آنها را بخوانید. شاید مشکل شما هم باشد.

در دوران نامزدی، ممکن است مادرشوهر شما سعی کند زیادی به شما نزدیک شود. حریم خصوصی شما و نامزدتان را نادیده بگیرد و در تمام رفت و آمدهای دوران عقد، گشت و گذارها، سفرها و تفریحاتتان همراهتان باشد. این که از هر سه چهار بار رستوران رفتن شما، مادرشوهرتان همراهتان باشد چیز بدی نیست اما اگر قرار باشد فضای شخصی تان را با حضور او محدود کنید بدون شک آینده خوبی در انتظار رابطه شما نیست.

زندگی در چنین شرایطی باید به حالت دوری و دوستی باشد. در هر رابطه ای باید برای افراد حد و مرزی وجود داشته باشد. شاید شما و همسرتان بعضی وقت ها بخواهید تنها باشید.

 

اگر از ابتدا این روابط را بپذیرید بعد از مدتی تغییرات آن کمی سخت می شود. بهتر است برای خانواده دو نفره جدیدتان قانون بگذارید. خودتان و همسرتان با همفکری هم بگویید که بطور مثال در روزهای آخر هفته می خواهید در کنار مادرشوهرتان غذا بخورید و بقیه مواقع تنها با هم شام بخورید و وقتتان را باهم بگذرانید. باید برای زندگی تان نظم و مرز مشخصی تعیین کنید. وقتی چنین نظم و مرزی نباشد ممکن است مشکلاتی ایجاد شود.

علاوه بر این در سلیقه ها هم باید این مرز رعایت شود. به مادرشوهرتان بگویید که در مورد خرید جهیزیه یا خرید عقد سلیقه من و همسرم این است. از تحمیل ها ممانعت کنید. بهتر کار این است که روابط شما در قالب چهار چوبی باشد. افراد در سن و سال بالا حوصله شان زود سر می رود و چون فعالیت دیگری ندارند می خواهند به روابط دیگران سر بزنند.

 

انتظارات کوچک و بزرگ

خیلی از مادرشوهرها وقتی پسرشان تصمیم به ازدواج می گیرد شروع به بی تابی می کنند. وابستگی به آنها اجازه نمی دهد به راحتی پسرشان را از دست بدهند و به همین دلیل درست مثل هوو به شما نگاه می کنند. به خصوص اگر مادرشوهر شما فرزند بزرگ دیگری نداشته باشد یا همسرش را از دست داده باشد این وابستگی بیشتر است. او به دنبال حامی، مونس و همدم است و با ازدواج پسرش احساس خلا شدیدی به سراغش می آید که سعی می کند در کنار نزدیک ترین افراد زندگی این خلا را پر کند.

در هر رابطه ای باید برای افراد حد و مرزی وجود داشته باشد. شاید شما و همسرتان بعضی وقت ها بخواهید تنها باشید. اگز از ابتدا این روابط را بپذیرید بعد از مدتی تغییرات آن کمی سخت می شود

بهترین کار برای بازگشت به زندگی عادی این مادرشوهر این است که خانواده به جای اینکه به خلاص شدن از دست این خانم فکر کنند، برای این فرد فعالیت های اجتماعی تازه ای پیدا کنند. به طور مثال او را در کلاس ورزشی ثبت نام کنند، باهم به پارک بروند و بطور کلی در جمع ها بیشتر حضور داشته باشند تا شبکه دوستانش فعال تر شود. حتی می توانند برای او یک سفر زیارتی با دوستان ترتیب دهند و به او کمک کنند تا به زندگی عادی برگردد. بدین ترتیب شرکت در دورهای زنانه، ارتباط با اقوام و دوستان و کمک هایی از این دست او را از حالت چسبندگی به پسرش رها می کند.

 

دخالت مادرشوهر قبل از ازدواج

اگر مادرشوهرتان قبل از عروسی و هم خانه شدن تان با همسر، زیادی در کارتان سرک می کشد، باید بدانید که مدیریت نکردن شما باعث می شود این دخالت ها در آینده هم ادامه داشته باشد. برای کاهش این مشکلات بهتر است که همراه با همسرتان به تنهایی به خرید و انجام تدارکات عروسی بروید. اگر خودتان همراه با مادر یا سایر اقوام هستید نباید انتظار داشته باشید که همسرتان تنها باشد. در این صورت مادر او هم همراهی اش می آید. هر دوی شما باید به خانواده هایتان توضیح دهید که می خواهید دو نفری باهم کارها را انجام دهید. اگر در ابتدا اجازه دهید دخالت در زندگی شما وجود داشته باشد کنترل آن بعد از ازدواج سخت می شود واین موارد بستگی به رفتارهای خودتان دارد.

 

یک ایده جدید تبیان برای همسرگزینی

 

فرآوری: فاطمه ایمانی

بخش کلوب ازدواج تبیان

برگرفته از: همشهری تندرستی

در سال های اخیر که شکل زندگی تغییر کرده و دختران، تحصیل کرده وبرخی دارای شغل شدند، همسو شدن با تمام خواسته‌های خانواده خودشان نیز برای آنها مشکل شده چه برسد به بجا آوردن خواسته‌های خانواده همسر.
,رابطه عروس و مادرشوهر, همسر, نامزدی,دردسرهای شیرین ازدواج

7راز محبوب شدن در خانواده همسر

جا شدن در دل خانواده جدید کار ساده ای نیست. آقا دامادهای عزیز، بی خودی دلتان را به این که می گویند داماد عزیز مادر زن است خوش نکنید. شما هم باید به اندازه کافی زحمت بکشید که بتوانید در نگاه پدر زن و مادرزن آینده تان محبوب جلوه کنید
,رابطه عروس و مادرشوهر, همسر, نامزدی,دردسرهای شیرین ازدواج

تعامل با خانواده همسر در دوران عقد

گاهی اوقات بین «بله» گفتن و رفتن به زیر یک سقف، از چند ماه تا چند سال فاصله است. اگر شما نیز در این روزها به سر می‌برید، باید با صبر و تدبیر این دوران را به خوبی طی کنید. یک مقدمه‌ی خوب شما را برای یک متن دلپذیر آماده می‌کند.
منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :