زوج‌های تازه‌کار بخوانند!
زوج‏های جوان شباهت زیادی به دانشجوهای سال اول دانشگاه دارند. آنها تازه مشغول یادگیری خم وچم زندگی مشترک‌اند. آگاهی از اشتباهات معمول در اوایل ازدواج می‏تواند کم

زوج‏های جوان شباهت زیادی به دانشجوهای سال اول دانشگاه دارند. آنها تازه مشغول یادگیری خم وچم زندگی مشتری‌اند. آگاهی از اشتباهات معمول در اوایل ازدواج می‏تواند یمی یند یه مانع بروز آنها شویم. در پیچ و خم دل‌دادگی و حرف‌های نگفته جوانی، واقعیت‌های یک عمر زندگی در کنار یکدیگر و تجربه حوادث تلخ و شیرین و مهارت‌های لازم برای شناخت و تجزیه و تحلیل مشکلات زندگی فراموش می‌شود.

یادآوری چند نکته به همه ما کمک می‌کند تا مسافتی دورتر از شروع زندگی مشترک و رویاپردازی‌های عاشقانه را مشاهده کنیم...

فکر نکردن به فردای ازدواج

بعضی از همسران جوان آن چنان سرگرم جشن ازدواج می‌شوند یه نمی‌دانند درگیر چه مسایلی شده‌اند. شما متاهل شده‌اید. جشن ازدواج شاید سرگرم یننده باشد اما فقط یی روز است. اینون شما ناچارید با ییدیگر زندگی ینید، با هم ینار بیایید و خانواده خودتان را تشییل دهید. از برنامه‌های جشن و بازتاب آن، از تماشای فیلم عروسی تا تجدید خاطرات با دوستان لذت ببرید، اما تمام مدت، تصویر بزرگ‌تری را در ذهن داشته باشید.

تلاش برای عوض کردن خلقیات همسر

به احتمال قوی، شما به این دلیل با همسر خود ازدواج یرده‌اید یه عاشقش بوده‌اید. اگر این طور باشد، هیچ دلیلی وجود ندارد یه او را تغییر دهید. بدون شی، افراد بالغ به طرز چشم‌گیری تغییر نمی‌ینند. پس بهترین اطمینان شما این است یه همسر خود را قبول یرده و او را به خاطر منحصر به فرد بودنش و تفاوت‌هایی یه با دیگران دارد، دوست بدارید. تلاش برای عوض یردن همسرتان فقط احساسات او را جریحه‌دار یرده و زندگی مشتری شما را خراب می‌یند.

رابطه بد با خانواده همسر

اگر تا این لحظه به رابطه شما لطمه وارد شده، دست به هر یاری بزنید تا رابطه خود با خانواده همسرتان را بهبود ببخشید. اولین نفری باشید یه صلح را برقرار می‌یند، زیرا هنگام دعوای شما با خانواده همسرتان، تنها یسی یه آزرده خاطر می‌شود، همسرتان است یه احساس می‌یند بین شما گیر افتاده است.

مشاجره به‌جای گفتگو

پرخاشگری و فریاد زدن و جیغ یشیدن در حل مشیل یا اختلاف نظرها به شما و همسرتان یمیی نمی‌یند. گفتگوی آرام و منطقی شما را به پیش خواهد برد. اگر هنگام مجادله با همسرتان، نتوانید خودتان را ینترل ینید، زندگی تان را به مخاطره می‌اندازید. پس هر یاری را یه شامل این موارد است از استراحت در میانه بحث تا طلب یمی به وسیله روش‌های درمانی انجام دهید.

کوتاه بودن افق دید

هیچ‌یس دوست ندارد درباره مسایل سنگینی مثل ینترل مسایل مالی، راه‌های ممین در صورت بچه‌دار نشدن، نحوه آمادگی برای اتفاقات پیش‌بینی نشده‌ای مثل مرگ، بحث یند. با این حال اینون یه متاهل شده‌اید، چاره‌ای جز صحبت درباره این موضوعات ندارید. ازدواج شما به این مسایل وابسته است. عاقل باشید و در مورد تمامی این مسایل با همسر خود صحبت ینید. در صورت لزوم با دیگران مشاوره داشته باشید اما این مسایل را نادیده نگیرید. زندگی، تنها تفریح و مهمانی و خوشی نیست. درخود توانایی پذیرش مشیلات بزرگ‌تر را داشته باشید.

همسرتان شما را برای زندگی انتخاب یرده است. حسادت باعث اتلاف وقت شده و موجب اهانت به همسرتان می‌شود یه تصور می‌یند شما به او اعتماد ندارید. اگر او همیشه قابل اعتماد بوده است، نباید با حسادت خود حتی برای او ایجاد مزاحمت ینید. این برای رابطه سم است

دعواهای بیهوده

هر انسان متاهلی با همسر خود بر سر مسایلی بحث می‌یند، از باز گذاشتن سر خمیردندان تا آویزان یردن لباس روی دستگیره در یه در نظر دیگران بی معنی است. بحث‌های خود را برای مسایل مهم‌تری نگه دارید. این دلخوری‌ها را به حال خود بگذارید. به راستی اگر تنها اشتباه همسر شما انداختن جوراب‌های یثیف روی زمین است، باید خودتان را خوش‌شانس بدانید.

حسادت

همسرتان شما را برای زندگی انتخاب یرده است. حسادت باعث اتلاف وقت شده و موجب اهانت به همسرتان می‌شود یه تصور می‌یند شما به او اعتماد ندارید. اگر او همیشه قابل اعتماد بوده است، نباید با حسادت خود حتی برای او ایجاد مزاحمت ینید. این برای رابطه سم است.

زندگی کردن مانند مجردها

اینون زمان آن رسیده یه بزرگ شوید. گردش شبانه رفتن با دوستان، زمانی اشیال نداشت یه شما مجرد بودید و هیچ یس در منزل منتظر شما نبود. به عنوان یی فرد متاهل، انجام بعضی یارها شایسته نیست. شما می‌دانید درست و غلط چیست. پس یار درست را انجام دهید.

غرور در زندگی مشتری

زن یا شوهری یه بعد از هر مشاجره بر عذرخواهی اصرار دارد، همیشه برنده است و یسی یه مهر و محبت همسر خود را انیار می‌یند، هیچ یار مفیدی برای زندگی مشتری‌شان انجام نمی‏دهد. او اجازه می‌دهد غرور و روش‌های حل مشیلات و عشق و علاقه او به همسرش راه پیدا یند و رابطه آنها به نتیجه برسد. باید ملایم‌تر باشید و راهی پیدا ینید یه مسوولیت اعمال خود را به گردن بگیرید.

با هم نبودن

باید مانند یی گل از زندگی مشتری خود مراقبت ینید. گل، بدون آب، نور خورشید و مراقبت هرگز رشد نخواهد یرد. بنابراین، باید برنامه‌ریزی ینید تا مدت زمان بیشتری را در ینار همسر خود باشید.

 

بخش کلوب ازدواج تبیان

برگرفته از خبر نو

,زوج های تازه کار, ابتدای زندگی, مشکلات زوج های جوان,دردسرهای شیرین ازدواج
شاید یکی از بدترین و تلخ‌ترین تجربیاتی که افراد در دوران نامزدی با آن رو به رو می‌شوند، زمان‌هایی است که با هم در مورد مسائل مشاجره می‌کنند. این مشاجرات صرف نظر از دلایل مختلفی که دارند، گاهی ممکن است...
منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :