کارهایی که زوج های موفق هر روز انجام می دهند
کارهایی که زوج های موفق هر روز انجام می دهند روی نتیجه کلی ازدواج آنها تاثیرگذار خواهد بود.
آکاایران: کلید موفقیت یک زندگی مشترک چیست؟ این از آن سوال هایی است که اغلب زوج ها از خود می پرسند. در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

آکاایران: کارهایی که زوج های موفق هر روز انجام می دهند

هر کسی به شما خواهد گفت کلید یک رابطه موفق داشتن یک تصویر کلی و بزرگ است. استحکام رابطه از طریق ایجاد اعتماد، برقراری ارتباط و عشق، هم نظر بودن در مورد اهداف آینده، کودکان و مسائل مالی.

اما اگر بخواهید از امور روزانه ی خود، به عنوان یک واحد غافل شوید فرصت بزرگی برای شاد بودن را از دست می دهید. در ادامه به بررسی اموری که در طی روز و هفته باید زوج ها با یکدیگر انجام بدهند می پردازیم.

 

همدیگر را لمس کنید

,زوج های موفق,عادت زوج های موفق,کارهای زوج های موفق

ذاتاً هر نوع عملی که به ایجاد محبت بیشتر منجر شود بسیار لذت بخش است. تصور غلطی که بین زوج ها وجود دارد این است که وقتی باید همدیگر را لمس کنند که در ادامه فعالیت جنسی صورت بگیرد. شما باید یکدیگر را روزانه لمس کنید و شاید این امر منجر به فعالیت جنسی بشود یا نشود. لمس کردن روزانه یکی از بهترین روش ها برای ایجاد محبت بین زوج ها است.

وقتی وارد خانه می شوید فقط نگویید سلام، بایستید و او را نگاه کنید و در آغوش بگیرید اجازه بدهید استرس های بیرون از خانه در آغوش شریک زندگی تان به فراموشی سپرده شود.

 

دستگاه های الکترونیکی را خاموش کنید

,زوج های موفق,عادت زوج های موفق,کارهای زوج های موفق

بهترین تاکتیک برای ایجاد یک رابطه قوی بین زوج های جوان، خاموش کردن وسایل الکترونیکی مثل: تلویزیون، موبایل و رایانه است. سعی کنید روزی ۱ ساعت این کار را انجام بدهید. شما وقتی در کنار همدیگر هستید باید قابل دسترس باشید و هیچ عاملی باعث حواس پرتی شما نشود. وقتی حواستان پرت نباشد می توانید فاقد هیچ مزاحمتی کنار یکدیگر بنشینید و به حرف های طرف مقابل گوش بدهید.

 

خاطرات خوب خود را مرور کنید

,زوج های موفق,عادت زوج های موفق,کارهای زوج های موفق

لزوماً نیازی نیست بنشینید و در مورد خاطرات گذشته صحبت کنید. گاهی اوقات می شود با اجرای دوباره ی جزئیات، خاطرات گذشته ی آن ها را دوباره زنده کرد. به عنوان مثال: یک رایحه و بوی خاص می تواند یادآور اولین دیدار شما باشد. رایحه رابطه ای بسیار نزدیک با خاطرات دارد و می تواند حس نوستالژی را به شما بازگرداند.

 

یک فعالیت ورزشی مشترک با یکدیگر داشته باشید

,زوج های موفق,عادت زوج های موفق,کارهای زوج های موفق

برای اینکه به حد اعلای خوشبختی برسید بهتر است هفته ای یک بار فعالیت ورزشی مشترکی را برنامه ریزی کنید. این یک راه طبیعی برای ایجاد صمیمیت و پیدا کردن یک بینش درست از طرف مقابل است. یک ضرب المثل وجود دارد که می گوید: «زوج هایی که با هم عرق می ریزند با یکدیگر هم می مانند». البته می توانید فعالیت غیرورزشی مثل: کتاب خواندن با یکدیگر را نیز امتحان کنید.

 

در یک زمان در کنار هم بخوابید

,زوج های موفق,عادت زوج های موفق,کارهای زوج های موفق

زوج هایی زیادی هستند که تا آخر وقت به تماشای تلویزیون مشغول می شوند در حالی که نفر دیگر در بستر به خواب رفته است. اما با هماهنگ کردن برنامه های خود با یکدیگر عنصری از نزدیکی و صمیمیت را خلق می کنید که ناگسستنی خواهد بود. حتی اگر این کار از نظر شما عملی نیست حداقل هفته ای یک بار هم که شده آن را امتحان کنید.

 

بخندید

,زوج های موفق,عادت زوج های موفق,کارهای زوج های موفق

شاید ساده به نظر برسد اما خندیدن یکی از نشانه های کلیدی رضایت زوج ها از زندگی است. تحقیقات دانشگاه کانزاس نشان می دهد که هر چقدر یک زن زمان بیشتری را به جوک های همسرش می خندد برای خود سرمایه ی احساسی بزرگی را فراهم می کند. البته شاخص مهم تر زمانی است که هر ۲ نفر با هم می خندند. برای اجرای این کار می توانید به ویدئوهای خنده داری که در اینترنت فراوانند نگاهی بیندازید.

 

با یک پیام کوتاه او را شگفت زده کنید

,زوج های موفق,عادت زوج های موفق,کارهای زوج های موفق

اگر قرار نیست اعتیاد خود به دنیای مجازی را از دست بدهید بد نیست از آن به نفع زندگی مشتر کتان استفاده ی مفیدی بکنید. در ضمن به جای فرستادن پیام هایی مثل: چیزی لازم نداری از فروشگاه بخرم؟ یا چه وقت می آیی خونه، پیام های عاشقانه و غیرمنتظره برای او بفرستید. فقط نشان بدهید به او فکر می کنید. روزهای تکراری و پشت سرهم هرگونه عشق و صمیمت را از بین می برد. البته اگر بودجه ی شما اجازه می دهد می توانید گاه و بی گاه به او هدیه یا گل بدهید.

 

کلمه جادویی را به زبان بیاورید

,زوج های موفق,عادت زوج های موفق,کارهای زوج های موفق

بیان هر روزه ی جمله «من دوستت دارم» شاید خسته کننده به نظر برسد اما این از حقیقت به دور است. این یک جمله جادویی است که گویا استفاده روزی ۲ بار از آن کفایت می کند. شاید با خود بگویید این ها فقط یک مشت کلمه هستند اما به عنوان انسان، زبان قوی ترین ابزار ارتباطی بشر است.

 

برای آینده خود برنامه ریزی می کنند

,زوج های موفق,عادت زوج های موفق,کارهای زوج های موفق

برنامه ریزی برای آینده ۲ حالت دارد. حالت اول شما همراه با تقویم و ماشین حساب می نشینید و درباره آینده با هم صحبت می کنید. حالت دوم اینکه یک مکالمه معنادار در مورد آینده خود با یکدیگر خواهید داشت. به عنوان مثال زوج های خوشبخت همه چیز را با یکدیگر برنامه ریزی می کنند حتی اگر یک مورد ناچیز و بدیهی باشد.

شما یک تیم هستید بنابراین مثل یک تیم هم عمل کنید. برنامه ریزی مشترک رابطه شما را عمیق تر می کند.

 

با هم به پیک نیک بروید

,زوج های موفق,عادت زوج های موفق,کارهای زوج های موفق

اگر هوا مساعد است سعی کنید هفته ای یک بار هم که شده به طبیعت پناه ببرید و یک وعده غذایی را خارج از خانه صرف کنید. حتی اگر هوا سرد هم بود هنوز می توانید به این فعالیت بپردازید. پیک نیک رفتن فرصت کافی به شما می دهد که با یکدیگر صحبت کنید و آرام بگیرید نیازی به استفاده از تجملات نیست همه چیز را راحت و ساده برگزار کنید.

حتی می توانید شبانه بیرون بروید و در سکوتی که وجود دارد به قدم زدن بپردازید. در تاریکی شب حتی می توانید بهتر صحبت کنید. هم می توانید از سکوت و زیبایی شب و هوای خنک آن لذت ببرید و هم اینکه احساساتی که درون تان وجود دارد را بروز دهید. 

.

منبع :

منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :