شما هم فقط در سالروز تولد و ازدواج به همسر خود هدیه می دهید!؟
هدیه دادن از جمله راهکارهای بهبود روابط زناشویی است که نباید مناسبتی باشد و مثلا فقط در سالروز ازدواج یا تولد داده شود بلکه لازم است تا هر از گاهی این عمل بین ه
آکاایران: هدیه دادن به همسر یکی از بهترین راه هایی است که باعث می شود همسرتان صد دل عاشق شما شود اما آیا می دانید که چگونه باید این کار دلپذیر را انجام بدهید؟ اگر در این زمینه به مشکل برخورده اید حتما این مقاله را بخوانید.

آکاایران: شما هم فقط در سالروز تولد و ازدواج به همسر خود هدیه می دهید!؟

Getty Images

چه زن و چه مرد باید نحوه ی هدیه دادن به همسر را بلد باشند زیرا صرف هدیه دادن باعث نمی شود که شما در نظر همسرتان جذاب و مهربان به نظر برسید بلکه دیده شده بسیاری از همسران چیزهایی را به عنوان هدیه انتخاب کرده اند که باعث شده همسرشان بیش از پیش از دستشان دلخور شوند. به عنوان مثال فردی که برای روز تولد همسرش لوازم خانه هدیه می دهد باعث می شود که به قول معروف از چشم همسرش بیفتد.

,هدیه دادن,روشهای هدیه دادن,روابط زناشویی

Credit: Getty

هرگز لوازم خانه را به همسرتان هدیه ندهید زیرا هدیه جزو لوازم شخصی است و تنها کسی که حق استفاده از آن را دارد همسرتان است. اگر تلویزیون و یا هر لوازم خانه دیگری را به همسرتان هدیه بدهید دیگران نیز می توانند از آن استفاده کنند و دیگر اسم آن هدیه نیست. این در حالی است که تنها یک نفر باید از هدیه ی شما لذت ببرد و آن یک نفر کسی نیست جز همسر شما. اگر قصد دارید که برای روز تولد همسرتان و یا هر مناسبت دیگری برای او هدیه تهیه کنید بهتر است قبل از آن کمی به این موضوع فکر کنید چون حتی یک شاخه گل می تواند صد برابر بیشتر همسرتان را خوشحال کند تا این که بخواهید لوازم خانه را به او هدیه بدهید.

روان شناسان می گویند برای هدیه دادن به همسر منتظر روز تولد و سالگرد ازدواج نباشید. تحقیقات نشان داده افرادی که بی دلیل و تنها برای شاد کردن همسرشان هدیه تهیه می کنند نسبت به افراد دیگر زندگی زناشویی موفق تری دارند زیرا تمام انسان ها تشنه ی محبت هستند. برای ابراز محبت نیاز به خریدن وسایل گران قیمت مانند طلا و جواهرات نیست. شما با هدیه دادن به همسرتان باعث می شوید که بر روی او تاثیر به سزایی بگذارید. همسرتان با دیدن رفتار خوب و زیبای شما به داشتن همسری چون شما افتخار می کند. یک هدیه کوچک و ناقابل می تواند بار سنگین زندگی سبک و بسیاری از مشکلات زندگی زناشویی شما را حل کند. کارهایی مانند گردش و سفر نیز می توانند باعث بهتر شدن رابطه ی شما با همسرتان شوند رفتن به سینما و دیدن فیلم مورد علاقه ی همسرتان، همسر شما را خوشحال می کند. این خوشحالی تنها به خاطر دیدن فیلم مورد علاقه ی همسرتان نیست بلکه همسرتان متوجه ابراز علاقه شما می شود اما هرگز رفتن به سینما را به عنوان هدیه تولد همسرتان در نظر نگیرید چون همسرتان بیشتر از این ها از شما انتظار دارد.

,هدیه دادن,روشهای هدیه دادن,روابط زناشویی

Credit: Getty

به گفته ی دکتر منصور صفایی مقدم، دکترای فلسفه تعلیم و تربیت و گرایش فلسفه تعلیم و تربیت اخلاقی از استرالیا، هدیه دادن در فرهنگ ما یک رفتار بسیار زیباست و آغازی برای پایان دادن به خصومت ها و دعواها است. هدیه دادن می تواند باعث شود که زندگی مشترک دلپذیر و مستحکمی داشته باشید.

این استاد و عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز معتقد است: «در کشور ما دادن هدیه به همسر باید به یک اصل تبدیل شود. اگر در رابطه های زناشویی هدیه دادن به عادت تبدیل شود دیگر کمتر شاهد تجمع افراد در دادگاه های خانواده می شویم.»

وی در مورد هدیه دادن در روزهای غیرمناسبتی می افزاید: «هدیه دادن در هر صورت و هر حالتی کار بسیار خوب و پسندیده ای است. برای غافلگیر کردن همسرتان منتظر روز تولد او نباشید زیرا او بهتر از شما روز تولدش را می داند و با هدیه دادن در آن روز تنها وظیفه ی خود را انجام داده اید اما اگر می خواهید که همسرتان را غافلگیر کنید یک روزی را انتخاب کنید که همسرتان حتی به ذهنش خطور نکند. با دادن هدیه در روزهای غیرمناسبتی باعث می شوید که همسرتان تا حدود زیادی از شر روزمرگی های کسالت آور خارج شود. با این کار شما، همسرتان به قول جوانان امروزی سورپرایز می شود!»

,هدیه دادن,روشهای هدیه دادن,روابط زناشویی

Credit: Getty

صفایی مقدم همچنین می گوید: «هدیه دادن به همسر در روزهای غیرمناسبتی باعث درمان بسیاری از بیماری های روحی و روانی می شود. تمام افراد جامعه باید بدانند که همسرانشان نیاز به محبت و رفتارهای پسندیده دارند. این راهکار را باید به دیگر افراد جامعه آموخت تا بتوانیم جامعه ای سالم تر و زیباتر داشته باشیم.»

این استاد دانشگاه با اشاره به این که زنان بیشتر از مردان از دریافت هدیه خوشحال می شوند و مردان ذوق کمتری نسبت به زنان از دریافت هدیه دارند خاطرنشان می کند: «از همین رو، مردان باید بیشتر به فکر هدیه خریدن برای همسرشان باشند زیرا زنان نسبت به همسرشان بسیار حساس هستند و با کوچک ترین ابراز علاقه از سوی همسرشان به وجد می آیند. برای شاد نگه داشتن زنان کافی است که شوهرانشان آن ها را غافلگیر کنند.»

او همچنین با بیان این که هدیه دادن آقایان به همسرانشان در پیشرفت زندگی زناشویی آن ها بسیار تاثیرگذار است می گوید: «به تمام آقایان سفارش می کنیم که هر چند وقت یک بار به همسرانشان هدیه بدهند. یک کادوی بی ارزش بهتر از ندادن و فراموش کردن هدیه است. زنان تنها به رفتار شایسته همسرشان توجه دارند و نه به قیمت و ارزش هدیه. از این رو، زنان بسیار حساس تر و کم توقع تر از مردان هستند. بسیاری از مردان تصور می کنند که هدیه باید گران قیمت و با ارزش بالا باشد. از همین رو کمتر برای خوشحال کردن همسرشان هدیه تهیه می کنند. در صورتی که یک هدیه ی ناقابل و کم ارزش می تواند چندین برابر با ارزش تر از هدایای گران قیمت باشد. اگرچه دادن هدایای گران قیمت کار بسیار پسندیده ای است؛ دادن هدیه کم ارزش به صورت مداوم تاثیر بسیار بهتری بر روی همسرتان می گذارد.»

صفایی مقدم، با تاکید بر این نکته که باید نحوه هدیه دادن به همسرتان را بدانید، تصریح می کند: «به هنگام دادن هدیه حتما لبخند بر لب داشته باشید و این کار را با خرسندی کامل انجام دهید زیرا در صورتی که با خوش رویی این کار را انجام ندهید همسرتان گمان می کند شما تنها از روی رفع تکلیف این کار را انجام داده اید و به قول معروف آن هدیه از چشم همسرتان می افتد. پس همیشه لبخند بر لب داشته باشید و به هنگام باز کردن هدیه در صورت لزوم در کنار او باشید.»

از سوی دیگر، همسران باید موقعیت مالی یکدیگر را درک کنند و نباید سطح توقع خود را برای دریافت هدیه بالا ببرند. تنها نفس کار مهم است نه ارزش آن. پس تا آن جا که ممکن است همیشه از دریافت هدیه خرسند باشید و بابت آن تشکر کنید. 

گاهی مواقع بهترین و با ارزش ترین هدیه یک همسر صحبت کردن او با همسرش است. برای این که بتوانید رابطه ای دلپذیر با همسرتان داشته باشید از همسرتان بخواهید که با شما به پارک برود و در حین قدم زدن با او صحبت کنید و به او عشق بورزید. شنیدن کلمات دلپذیر هر دلی را شاد می کند. همسرتان  که دیگر جای خود را دارد. برای چند ساعتی هم که شده تمام مشکلات زندگی را کنار بگذارید و تنها به خودتان توجه کنید. با همسرتان شوخی کنید و مطمئن باشید که همسرتان از صحبت های شما خوشحال می شود. مانند یک دوست صمیمی با او رفتار کنید. داشتن همسر مهربان و باهوش بزرگ ترین و باارزش ترین هدیه دنیا است. احترام گذاشتن و دلپذیر صحبت کردن باعث می شود که همسر شما همیشه خشنود و خرسند باشد. با همسر خود صادق باشید و همیشه به رفتارها و گفتارهای او توجه کنید.

.

منبع :

منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :