چگونه با یک شوهر لجباز کنار بیاییم؟ [قسمت چهارم/پایانی]
چطور می توانید بی آنکه خود را از پا درآورید یا عصبی شوید با شوهر لجبازتان کنار بیایید؟ راه حل های ما را دنبال کنید. با بنیتا همراه باشید.
آکاایران: چطور می توانید بی آنکه خود را از پا درآورید یا عصبی شوید با شوهر لجبازتان کنار بیایید؟ راه حل های ما را دنبال کنید. با بنیتا همراه باشید.

آکاایران: چگونه با یک شوهر لجباز کنار بیاییم؟ [قسمت چهارم/پایانی]

تلاش برای متقاعد کردن یک همسر لجباز اصلاً جالب نیست. کنار آمدن با مردم یک دنده کار خسته کننده و طاقت فرسایی است، چه برسد به اینکه آن فرد شوهرتان باشد. ولی اگر درک کنید که انسان های لجباز هم از تحقیر و نادیده گرفته شدن می ترسند، می توانید کمک کنید آن ها در کنار شما راحت تر باشند و بتوانند قضیه را از دیدگاه شما هم ببینند. در قسمت قبل راهکارهایی را برای مقابله با لجبازی شوهر معرفی کردیم: شوهرتان را متقاعد کنید! به این صورت که راسخ باشید، به شوهرتان در مورد موضوع پیش رو اطلاعات بیشتری بدهید، نکات مشترکی بین خودتان و شوهرتان پیدا کنید، به شوهرتان نگویید او لجباز و یک دنده است، آرامش خود را حفظ کنید، با شوهرتان مذاکره و سازش کنید، به شوهرتان یادآوری کنید که این بار نوبت شماست، به شوهرتان نشان دهید چرا یک تصمیم خاص برایتان مهم است. در این جا نیز راهکاری دیگر را شرح  می دهیم. با بنیتا همراه باشید.

 

روی مشکلات کار کنید

,شوهر لجباز,لجبازی,شوهربد
Credit: media.salemwebnetwork

۱- به شوهرتان کمک کنید آرام آرام تغییر کند. شما می خواهید یک عمر با همسرتان زندگی کنید. پس باید بدانید انسان های سرسخت دوست ندارند یک باره تغییر بزرگی را تجربه کنند. آن ها ترجیح می دهند ابتدا نوک انگشتان خود را وارد آب کنند و بعد کم کم قدم به رودخانه بگذارند. بنابراین اگر می خواهید شوهرتان را متقاعد کنید موقعیت جدیدی را امتحان کند، باید کم کم او را با شرایط آشنا کنید تا بتواند احساس راحتی داشته باشد.

برای مثال اگر شوهرتان از دوستان جدیدی که در کلاس هنر پیداکرده اید خوشش نمی آید، هر بار برای مدت زمان کوتاهی یکی از دوستانتان را به او معرفی کنید، نه اینکه یک باره گروه دوستان خود را به خانه بیاورید. این کار باعث می شود شوهرتان در برابر موقعیت نوین اجتماعی به هیجان بیاید. اگر می خواهید او را متقاعد کنید که تمیزتر باشد، از او بخواهید که به کمک شما ظرف ها را بشوید، بعد می توانید با او درباره ی بیرون بردن زباله ها و سایر مسائل نظیر آن صحبت کنید.

۲- ترجیحات خود را انتخاب کنید. شما باتدبیر و رویکرد صحیح می توانید شوهرتان را متقاعد کنید پا در مسیر تغییرات بزرگی بگذارد. هرچند اگر شوهرتان بی نهایت یک دنده باشد، بسیاری از مواقع کار سختی است که بتواند تن به خواسته های شما بدهد و اگر اوضاع به همین منوال پیش رفت و دیدید اوضاع از تحمل شما خارج می شود، باید با او صحبت کنید تا تکلیف اولویت های مهم زندگی برایتان روشن شود. شاید انتخاب اینکه امشب چه فیلمی را باهم ببینید برای شما مسئله مهمی نباشد. اما ممکن است برایتان اهمیت داشته باشد که برنامه ی سفر در تعطیلات عید چگونه پیش می رود.

,شوهر لجباز,لجبازی,شوهربد
Credit: herald

۳- الگوی همیشه تسلیم شدن را کنار بگذارید. شوهرتان ممکن است به لجبازی خود ادامه دهد چون می بیند با استفاده از این روش همیشه شما تسلیم می شوید. اگر شما هرگز مخالفتی با او نمی کنید، او چرا باید به خاطر شما تغییر کند؟ بنابراین دفعه ی بعد که باهم گفت وگو داشتید، حتی اگر اختلافتان به خاطر انتخاب یک فیلم بود، بگویید که این بار نوبت فیلم پیشنهادی شما است. اگر شما همیشه به راحتی تسلیم لجبازی های شوهرتان نشوید، احترام او به شما بیشتر خواهد شد و برای نظرات شما ارزش بیشتری قائل می شود.

۴- به شوهرتان التماس نکنید و ناامید نشوید. حتی اگر به شدت چیزی را نیاز دارید، این روش مناسبی برای دست یافتن به خواسته هایتان نیست. اگر حس می کنید دیگر از همه چیز خسته شده اید، کمی از مسائل فاصله بگیرید. با خوار کردن خودتان و التماس کردن چیزی درست نمی شود، نه تنها شوهر لجبازتان قانع نمی شود بلکه تحقیر هم می شوید. اگر می خواهید شوهر سرسختتان را متقاعد کنید، باید از رویکردهای منطقی استفاده کنید. تکنیک های احساسی فقط مخالفت همسرتان را با شما بیشتر می کند.

,شوهر لجباز,لجبازی,شوهربد
Credit: amazonaws

۵- صبور باشید. متقاعد کردن شوهرتان، بخصوص اگر او الگوها و عادت های خاصی داشته باشد به زمان نیاز دارد. این کار درطول یک شب اتفاق نمی افتد و شما باید مدام به یاد بیاورید که باید ابتدا گام های کوچکی بردارید تا بتوانید کم کم به مسائل بزرگ تر برسید. شما می توانید به آهستگی شوهرتان را تغییر بدهید، اما نمی توانید از او شخصیت کاملاً متفاوتی بسازید.

۶- اعتمادبه نفس خود را حفظ کنید. اعتمادبه نفس در رابطه ی شما با همسری لجباز، نقشی کلیدی دارد. اگر شما در نظرات خود متزلزل باشید یا از خود تردید نشان دهید، شوهرتان کمتر به حرف های شما بها می دهد. شما باید به ارزش ها و دیدگاه های خود وفادار باشید. در این صورت شوهرتان متوجه می شود که در بسیاری از مسائل، ممکن است حق با شما باشد. اجازه ندهید سرسختی های شوهرتان شما را به عقب براند، یا کاری کند که ایده های خود را دست کم بگیرید. 

سرتان را بالا بگیرید، مستقیماً به چشم های او نگاه کنید و نگذارید هنگامی که صحبت می کنید شوهرتان شما را کم ارزش ببیند. حفظ اعتمادبه نفس از عوامل مهم اثبات حقانیت نظرات شماست. اگر هنگامی که می خواهید پیشنهادی را مطرح کنید عصبی می شوید، این کار را پیش خودتان تمرین کنید. به این ترتیب باگذشت زمان اعتمادبه نفس شما در مورد عقایدتان بیشتر می شود.

۷- بفهمید چه زمانی باید تسلیم شوید. متأسفانه ممکن است شما تمامی راه های ممکن را برای کنار آمدن با شوهر لجبازتان امتحان کنید و نتوانید نتیجه ی مثبتی بگیرید. اگر همسرتان به هیچ وجه به حرف های شما گوش نمی دهد و دیدگاهی جز دیدگاه خودش را نمی پذیرد، احتمالاً دیگر کاری از شما ساخته نیست و ممکن است شما در این رابطه آسیب ببینید. شاید بهتر است شرایط و رابطه ای که هیچ امیدی به بهبود آن نیست را ترک کنید. 

مطالب چگونه با یک شوهر لجباز کنار بیاییم؟[قسمت دوم] و چگونه با یک شوهر لجباز کنار بیاییم؟[قسمت اول] را نیز از دست ندهید.

.

منبع :

منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :