راهکارهای موثری که بعد از دعوا با عشقتان به صلح برسید
این این مقاله می خواهیم راه هایی که کمک می کند با عشقتان بعد از دعوا به صلح برسید را به شما معرفی کنیم.
آکاایران: نمی توان صد در صد از بروز بحث و دعوا در یک رابطه جلوگیری کرد اما راه هایی وجود دارد که بتوانیم بعد از آن دوباره در رابطه خود صلح به وجود بیاوریم. این راه ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

آکاایران: راهکارهای موثری که بعد از دعوا با عشقتان به صلح برسید

اختلاف نظرها معمولا باعث ایجاد بگومگو بین زوج ها می گردد. ولی واقعا هیچ راهی نیست که بتوان از بحث و مشاجره دوری کرد؟ البته که چنین چیزی صد در صد امکان پذیر نیست. اما می خواهیم راه هایی که بعد از دعوا  می توانید با همسر خود به صلح برسید را به شما بیاموزیم، حتی اگر دعوای شدیدی را تجربه کرده باشید. پس با بنیتا همراه باشید.

 

از ۱ تا ۱۰ بشمارید

ساده است اما واقعا جواب می دهد! وقتی حرفی را می شنوید که نمی خواهید با آن مخالفت کنید چشمان خود را ببندید و تا ۱۰ بشمارید. نمی خواهید قلب کسی که دوستش دارید را حتی برای لحظه ای بشکنید که؟ می خواهید؟

 

یک علامت خاص برای آتش بس بین خود و همسرتان پیدا کنید

,دعوا,همسر,ازدواج

این خیلی مهم است که وقتی اختلاف شما به نقطه اوج خود می رسد برای تمام کردن دعوا از یک علامت مخفیانه اما توافقی برای صلح باهم استفاده کنید. این علامت می تواند یک حرکت یا ژست خاص یا گفتن حرف بامزه ای باشد. با این کار غیرمستقیم به او این پیام را می رسانید که کاسه صبر و تحملتان دارد لبریز می شود و بهتر است این ماجرا همین جا تمام شود.

 

سعی نکنید برنده شوید!

این واقعا آن چیزی نیست که شما می خواهید. درست است؟ نباید همیشه حق با شما باشد. در بحث و مشاجره با کسی که دوستش دارید مساله واقعا این نیست که چه کسی برنده یا بازنده است. حتی اگر در طی بحث احساس قدرت کردید و این طور به نظرتان آمد که حق با شماست، بعد از مشاجره این مساله  نباید برایتان مهم باشد. این بار سعی کنید به برد و باخت در بحث اهمیتی ندهید تا تاثیر آن را ببینید.

 

بعضی مسائل واقعا ارزش دعوا کردن ندارند

این کاملا طبیعی است که با عشق زندگیتان اختلاف نظرهایی داشته باشید، مخصوصا که هرکدام از شما با افراد متفاوتی زندگی کرده و بزرگ شده اید. باید به این مساله واقف باشید که همه اختلاف نظرها ارزش بحث و مجادله ندارند. آگاهانه انتخاب کنید که برای کدام یک از مسائل زندگیتان نیاز به بحث دارید و کدام را باید رها کنید.

 

او را در آغوش بگیرید

وقتی بحث و اختلافی پیش می آید، چیزی که اصلا مایل به انجام آن نیستید این است که با طرف مقابل خود تماس فیزیکی داشته باشید. اما این تماس بدنی باعث می شود به یاد بیاورید شما عاشق این شخص هستید و می خواهید با او بمانید. از اینکه از عشقتان درخواست کنید که در آغوشش بگیرید نترسید و آن قدر مهربان باشید که این کار را انجام دهید، تا از بروز دعوای بدتری جلوگیری کرده باشید.

 

کاری غیرممکن انجام دهید

,دعوا,همسر,ازدواج

بیاید با مساله روبرو شوید! ما تمایل داریم هر گفته یا حرکت عشقمان را به گذشته اش ربط دهیم یا آن را به بدترین شکل ممکن تفسیر کنیم. برای مثال این که او ظرف ها نمی شوید یعنی در هیچ یک از کارخای آشپزخانه کمک نمی کند و یا این که او یکی از مناسبت های مهم را فراموش کرده حتما دلیلش این است که به شما و رابطه تان هیچ اهمیتی نمی دهد. سعی کنید این کار غیر ممکن را انجام دهید. سعی کنید او را بیشتر درک کرده و دید خود را عوض کنید.

 

اشکالی ندارد اگر با عصبانیت به تختخواب بروید

برخلاف آن چه تصور می کنید گفته می شود لازم نیست حتما همان شب با طرف مقابلتان در بحث به نتیجه برسید. به خودتان زمان بدهید، استراحت کنید و سعی کنید فردا صبح زود بیدار شوید. نگران رابطه تان نباشید، هیچ اتفاق بدی نخواهد افتاد.

 

از حس طنز و شوخی استفاده کنید

با یک جوک فضا را بهتر کنید. این راه مناسبی است که کشمکش ها کمتر شود و جو تغییر کند. سعی نکنید با عشقتان بی رحمانه و با سنگدلی برخورد کنید. گاهی فقط یک ژست معصومانه یا یک حرف خنده دار برای بهتر شدن فضا کافی است.

 

از موضع خودتان آگاه باشید

در حقیقت برای یک دعوا دو نفر با دو موضع نیاز است. زمانیکه صبر می کنید و برای ۱۰ ثانیه چشمان خود را بسته و نفس عمیق می کشید به این فکر کنید که چیزی شما را عصبانی کرده و باعث رنجشتان شده است. از این که مسئولیت چیزی را به گردن بگیرید نترسید.

همه این کارها تنها برای این است که خود و طرف مقابلتان را از تنش های یک مشاجره نجات دهید و بتوانید صلح را به رابطه عاشقانه تان بازگردانید. اگر دوست داریم می توانید سری هم به مطلب «سه راه ساده برای جلوگیری از سوءتفاهم با عشقمان» بزنید.

.

منبع :

منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :