۵ کلیشه اشتباه در مورد ازدواج
اگر شما هم جزو کسانی هستید که فکر می کنید یک رابطه عاقانه و ازدواج موفق چنین خصوصیاتی دارد سخت در اشتباهید. این ۵ رفتار به ظاهر غلط می تواند به استحکان رابطه تا
آکاایران: یک رابطه ی عاشقانه عالی و بی نقص چیزیست که همه رویای آن را در سر می پرورانند. اما تصوراتی که از آن در ذهن خود می پرورانند همیشه درست و واقعی نیست. در این مطلب می خواهیم برخی رفتار و اتفاقات بد را که باعث مستحکم تر شدن رابطه ی عاشقانه تان می شود را به شما معرفی کنیم پس با ما همراه باشید.

آکاایران: ۵ کلیشه اشتباه در مورد ازدواج

همه افرد در ذهن خود تصورات کلیشه ای از یک رابطه عاشقانه ی خوب و سالم دارند. تصویری شسته و رفته از یک رابطه ی عاطفی همه چیز تمام، که خوشبختی را آخر عمر تضمین کند. اما واقعا تصور ما در مورد یک رابطه ی بی نقص با واقعیت های زندگی مطابقت دارد؟

در این مطلب می خواهیم بعضی عادات و اتفاق های بد را به شما معرفی کنیم که باعث استحکام رابطه و بهتر پیش رفتن آن می شود! تعجب کردید؟ با بنیتا همراه باشید تا بدانید این «بدهای مفید» چه می توانند باشند؟

 

یک: مشاجره و جر و بحث

,عشق,ازدواج,آمار طلاق

تصور همگان این است که رابطه ی خوب رابطه ای است که دعوا و بحث در آن وجود نداشته و یا بسیار کم باشد، اما واقعیت این است که به رابطه های بی مشاجره باید شک کرد. چرا که قطعا یک نفر حرف دلش را نمی زند و همه ناراحتی ها را درون خود نگه می دارد. باید بدانید تا زمانی که به چیزی اعتراض نکنید طرف مقابلتان متوجه اشتباه خود نخواهد شد. بهتر است نارضایتی های خود را عنوان کنید و از مواجهه با بحث و دعوا نترسید. البته منظور شکستن حریم یکدیگر و ابراز خشونت نیست، اما زمانی که عصبانیت خود را در مورد یک اتفاق یا رفتار طرف مقابلتان بروز می دهید برای ادامه ی هرچه بهتر رابطه انرژی بیشتری خواهید داشت.

 

دو: خودخواهی از نوع منصفانه

برای داشتن یک رابطه عاشقانه سالم خیلی مهم است که از شخص خودتان به خوبی مراقبت کنید. تا زمانی که به خودتان بی اهمیت باشید چطور می توانید به اطرافتان عشق و انرژی دهید؟ همه تصور می کنند در یک رابطه باید «من» را از یاد برد و «ما» شد. اما این تصور می تواند باعث شود حس های درونی تان را سرکوب کرده و نارضایتی مداومی را با خود حمل کنید. گاهی برای خود تفریحات مورد علاقه تان را تجویز کنید و مسئولیت ها و بچه ها را به همسرتان بسپارید. مطمئن باشید زن شادتر و عاشق تری به خانه باز می گردید.

 

سه: سختی های زندگی

سختی ها همان هستند که عشق و خوشی های یک رابطه را خراب می کنند؟ تصور شما هم این است؟ باید بگوییم که سخت در اشتباهید! درست است در لحظات سخت زندگی همه چیز تیره و تار به نظر می آید اما وقتی باهم و در کنار هم از پس آن برمی آیید رابطه ی بالغانه تر و پخته تری نسبت به گذشته به دست خواهید آورد. در لحظه های طاقت فرسا جا نزنید، نترسید و به شریک زندگیتان اطمینان دهید که باهم از پس آن برخواهید آمد. معجزه ی عشق بعد از سختی، زندگیتان را رنگین خواهد کرد.

 

چهار: فاصله گرفتن از یکدیگر

,عشق,ازدواج,آمار طلاق

«ببینید چه زوج عاشقی هستند، همیشه باهم اند!» این را خیلی می شنوید، درست است؟ هنوز هم هستند کسانی که عشق واقعی را در گذراندن هر لحظه کنار یکدیگر و جدا نشدن از هم حتی برای یک لحظه قلمداد می کنند! اما این را نباید از خاطر برد که دو نفر، هرچقدر هم عاشق و وابسته بهم، می توانند علایق و سلیقه های مختلفی دارا باشند. این که شما برای همیشه با یک طناب نامرئی به اسم عشق، خود را به همسرتان متصل کنید اشتباه محض است. بگذارید روزهایی هر کس برای خودش برنامه بچیند. می تواند با خیال راحت با رفقایش به فوتبال برود و شما هم یک خرید و کافه گردی فوق العاده با عزیزان و دوستانتان داشته باشید. لزومی ندارد برای تاکید بر عاشق بودن رابطه تان هرلحظه یکدیگر را زندانی این عشق کنید. به یکدیگر اجازه نفس کشیدن بدهید و بگذارید با اشتیاق به خانه باز گردد.

 

پنج: رفتارهای مادرانه را کنار گذاشتن

«کیفت را برداشتی؟ غذای چرب نخور برایت خوب نیست! بگذار کلیدت را پیدا کنم!» این رفتارها هرچقدر قشنگ و عاشقانه به نظر بیایند در واقعیت مخرب و سرد کننده هستند! فراموش نکنید شما با یک مرد بالغ ازدواج کرده و یا در رابطه ی عاطفی هستید. مردی که مادر دارد یا زمانی داشته، از این که با زنی با رفتار مادرگونه در رابطه باشد در نهایت احساس ناخوشایندی خواهد کرد. مادرانه رفتار نکنید. بگذارید مردتان مستقل و بالغانه از پس مشکلاتش بر بیاید. ظاهرا شما دارید به او و رابطه تان کمک می کنید، اما نمی دانید با همین کارها چه بر سر رابطه تان می آورید.

 

این ۵ کلیشه را برای همیشه از ذهن خود بیرون کنید و از رازهای واقعی یک رابطه عاشقانه کم نقص آگاه باشید. اگر دوست دارید می توانید سری به مطلب « زن های بی سیاست» بزنید.

.

منبع :

منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :