چطور آتش عشق را بعد از ازدواج هم روشن نگه داریم؟
ازدواج شما مهم ترین رابطه ای است که تا ابد تجربه می کنید. با این وجود خیلی جالب است که بیشتر مردم آن را در اولویت قرار نمی دهند. یاد بگیرید که چطور با این ن
آکاایران: ازدواج، قوی ترین ارتباط بین دو نفر است. شما قسم خورده اید که در سختی و آسانی به هم عشق بورزید، اما گاهی اوقات همه چیز دچار تغییر و دگرگونی می شود. ممکن است دعوای بدی را پشت سر گذاشته باشید، حس کنید که دورافتاده اید یا ممکن است به سادگی به نقطه ای رسیده باشید که دریافته باشید رابطه تان به بهبود نیاز دارد. روابط نیاز به کار و تعهد دارند تا عشق شما به هم قوی باقی بماند و ازدواج در این میان استثنا نیست. با بنیتا همراه باشید.

آکاایران: چطور آتش عشق را بعد از ازدواج هم روشن نگه داریم؟

بگذارید سؤالی از شما بپرسم. آیا توجه کرده اید که وقتی در رابطه تان با همسرتان شاد هستید، نسبت به کارتان، بچه ها و زندگی اجتماعی و هر چیز دیگری در زندگی نیز شادتر هستید؟ به احتمال زیاد جواب شما مثبت است و این به این خاطر است که وقتی ازدواج خود را در اولویت قرار می دهید، سعی می کنید که طرز فکر «ما در این موضوع کنار و همراه یکدیگر هستیم» را تقویت کنید و زندگی به طور عمومی آسان تر به نظر می رسد. نهایتاً وقتی کسی را دارید که عاشقش هستید و به او اعتماد دارید، همه چیز راحت تر نخواهد بود؟ اجازه بدهید به این روش های بی نظیر برای بهبود روزانه ازدواجتان، نگاهی بیندازیم. ما قول می دهیم که بیشتر ازآنچه فکرش را می کنید ارزشش را دارد. با بنیتا همراه باشید.

 

باهم، صبح زود از خواب برخیزید.

زنگ ساعت خود را برای ده دقیقه زودتر از زمانی که باید بیدار شوید تنظیم کنید تا بتوانید زمانی باکیفیت را با همسرتان بگذرانید. باهم یک فنجان قهوه بنوشید، در مورد اخبار صبح با هم صحبت کنید یا فقط در تخت بمانید و همدیگر را در آغوش بگیرید. این ده دقیقه ی گران بها در صبح، تعادل را در کل روز شما ایجاد خواهد کرد. به علاوه، چه فرقی دارد که ساعت ۵:۴۵ دقیقه بیدار شوید یا ساعت ۵:۳۵ دقیقه؟

 

همسرتان را ببوسید.

شما و شوهرتان احتمالاً عادت دارید که صبح ها قبل از رفتن به سر کار و موقع خداحافظی و زمانی که عصر دوباره یکدیگر را می بینید سریع و از روی عادت همدیگر را ببوسید. امشب، وقتی که همسرتان به خانه آمد، او را با بوسه ای پرشور و طولانی غافلگیر کنید. تنها یک بوسه نتیجه بسیار خوبی خواهد داد.

 

وقتی بیرون از خانه و در مکان عمومی هستید، احساسات خود را نشان بدهید.

,چطور به شوهر خود عشق بورزیم,چطور عاشق زن خود شویم,چطور عاشق شوهر خود شویم
Credit: static.sites.yp

آیا به یاد دارید زمانی که باهم نامزد بودید و قرار می گذاشتید، نمی توانستید از همدیگر دست بکشید؟ حالا به نظر می رسد وقتی قرار است کاری را باهم انجام دهید، تمرکز شما بیشتر بر روی کار است نه همسرتان. دفعه ی بعدی که باهم بیرون می روید - چه به خواروبارفروشی بروید چه بخواهید لباس هایتان را از خشک شویی بگیرید- دست همسرتان را بگیرید.

 

آگاهانه، بهترینِ خود را به همسرتان نشان دهید.

بگذارید با آن روبرو شویم: در انتهای روز شما خسته اید. هر چه انرژی داشته اید را صرف بچه ها، شغلتان، کار خانه و شام کرده اید، اما سهم همسرتان چیست؟ به طور آگاهانه تلاش کنید که بهترین خودتان را هرروز به همسرتان بدهید. از تمام انسان های زندگی تان، همسرتان شایسته ترین فرد برای دریافت این انرژی است.

 

باهم کتاب بخوانید.

کتاب خواندن باهمسرتان، تنها برای ده دقیقه در هرروز ارتباط شما را بیشتر می کند و به شما کمک می کند که رابطه ی عمیق تری را شکل دهید. ما پیشنهاد می کنیم کتاب هایی را بخوانید که برای زوج ها نوشته شده، برای مثال کتاب «پنج زبان عشق» از گری چپمن. شما می توانید صبح زود، قبل از رفتن به تخت و یا در حیاط خلوت باهم کتاب بخوانید. تنها اطمینان حاصل کنید که این اتفاق خواهد افتاد.

 

باهم صحبت کنید.

,چطور به شوهر خود عشق بورزیم,چطور عاشق زن خود شویم,چطور عاشق شوهر خود شویم
Credit: wikihow

این مورد آسان به نظر می رسد، اما از آخرین باری که واقعاً از همسرتان خواستید که در مورد روز خود با شما صحبت کند و یا اینکه چه چیزی را دوست دارد، چقدر گذشته است؟ برای خود هدف گذاری کرده و هرروز حال همسر خود را از او بپرسید و ببینید آیا به چیزی از جانب شما احتیاج دارد یا خیر.

 

همسر خود را تشویق کنید.

آیا همسرتان روز بدی را پشت سر گذرانده است؟ او را تشویق کنید و به او نشان دهید که از او و همه ی کارهایی که برای شما و خانواده تان می کند، سپاسگزار هستید. اندکی سپاسگزاری کار زیادی را پیش می برد.

 

باهم بازی کنید.

تفریح داشتن با همسر خود را به عنوان یک اولویت قرار دهید. در کنار یک نوشیدنی، بازی هایی از قبیل بازی های تخته ای انجام دهید، یک شب باهم فیلم ببینید و پاپ کورن بخورید یا در اطراف محله به دنبال خانه ی رؤیایی خود بگردید. رابطه ی خود را مفرح و روشن نگاه دارید. این امر باعث می شود که از حضور یکدیگر بیشتر لذت ببرید.

 

بگویید: «من عاشقت هستم».

عشق، یک انتخاب است، یک تصمیم و یک تعهد. لازم نیست که هرروز در کنار همسر خود، سر از پا نشناسید، اما با گفتن اینکه دوستش دارید، به او و خودتان هرروز یادآوری می کنید که این مسئله یک تصمیم خودآگاهانه است که شما تصمیم به انتخابش می گیرید. این جمله را روی آینه ی حمام بنویسید، به او تلفن بزنید یا پیام دهید و یا حتی این جمله را روی صفحه ی فیس بوکش برایش بنویسید. فقط این حرف را بگویید.

خوب است سری هم به مطالب ۵ نکته که باید در زمان جروبحث با همسرتان رعایت کنید و چگونه با یک شوهر لجباز کنار بیاییم؟ [قسمت دوم] بزنید.

 

سه روش برای صمیمی و رمانتیک نگه داشتن ازدواجتان حتی باوجود بچه ها:

,چطور به شوهر خود عشق بورزیم,چطور عاشق زن خود شویم,چطور عاشق شوهر خود شویم
Credit: playgranada

اول ازهمه، بگذارید این افسانه را که می گوید بعد از به دنیا آمدن بچه ها عشقی موجود نیست، خراب کنیم. اضافه شدن وظایف مشترک به شما و بچه ها درواقع ممکن است باعث بالا بردن صمیمیت شما بشود. این درست است که انرژی و زمان ما ممکن است تقسیم بندی بشود. تقاضاهای بیشتری از ما می شود. وظایف می توانند وارد خلوت ما شده و اگر به آن ها اجازه بدهیم، بر روی عشقمان سایه بیندازند، اما لازم نیست این اتفاق بیفتد.

موانع درواقع باعث رمانتیک تر شدن وضعیت می شوند به جای اینکه از احساس عشق بکاهند. به همین صورت، چالش ایجاد عشق زیاد، نیاز به تلاش هایی عاطفی تر، صمیمی تر و بامعناتر دارد. زنده نگه داشتن احساس عشق کار پیچیده ای نیست. تنها چند عمل ساده می طلبد که به صورت قاعده مند و مرتب صورت بگیرند:

۱- سنت رمانتیک بسازید: با گذشت هرروز، ماه و سال شما کمی بیشتر با نقاط قوت و ضعف همسر خود آشنا می شوید. همیشه در دسترس بودن برای کمک به همسر در طی دوران خوشی و تلخی جذابیت خاصی دارد. هرچه بیشتر باهم آشنا می شویم، انجام دادن این کارهای کوچک که تغییرات قابل توجهی در نگه داری و افزایش عشقی که در روز ازدواج احساس می کردیم، ایجاد می کردند آسان تر فراموش می شود.

-همدیگر را حداقل هشت بار در روز در آغوش گرفته و ببوسید. پائول زک که به عنوان دکتر عشق شناخته می شود، بر اهمیت روابط فیزیکی صمیمی مانند در آغوش گرفتن و بوسیدن که تولید اکسی توسین در بدن و مغز را افزایش می دهند صحه می گذارد. این کار، اثرات فیزیکی شایسته ای بر رشد اعتماد در رابطه، هماهنگی و ارتباط و همدلی می گذارد.

-به همراه هم به تخت بروید. سر مامان شلوغ است، سر بابا شلوغ است، سر همه ی ما شلوغ است. واقعیت این است که خیلی از زوج ها زمان بسیار کمی برای خودشان دارند که در آن بتوانند باهم صحبت کنند، باهم بخندند، همدیگر را نوازش کنند و کمی باهم سرخوش باشند. وقتی ما باهم به تختخواب می رویم، این کار زمانی که همه ی والدین گاه به گاه به آن نیاز دارند را فراهم می کند.

-خوب و مهربان باشید. می دانم که این مورد به نظر بسیار ساده می رسد، اما توصیه ای بسیار ضروری در مورد حفظ صمیمیت بین همسران است. با صدایی آرام و مهربان جواب همسر خود را بدهید. به فریاد زدن، کاملاً خاتمه دهید. یاد بگیرید که مشکلات را فاقد خشم و بدجنسی حل کنید.

-موقعیت های مخصوص را اختصاصی کنید. هرسال ما بهانه های متعددی ایجاد می کنیم که به اوج احساسات خود رفته و کاری انجام دهیم که شوق و عواطفمان نسبت به همدیگر را نشان دهیم. بسیار خوب است که به دنبال موقعیت ها باشیم و از هر فرصتی برای جشن گرفتن عشقمان استفاده کنیم. روز ولنتاین، روزهای تولد، سالگردها و ... همگی نمونه هایی از موقعیت هایی هستند که می توانیم روی آن ها برنامه ریزی کرده و مانور بدهیم.

-باهم، بخندید. این عادت را در خود ایجاد کنید که همدیگر را بخندانید. جوک بگویید و حتی جوک هایی شخصی بسازید که فقط شما دو نفر منظور آن ها را می دانید.

,چطور به شوهر خود عشق بورزیم,چطور عاشق زن خود شویم,چطور عاشق شوهر خود شویم
Credit: marriage

۲- تغییر ایجاد کنید: مهم است که همه چیز را تازه نگه دارید. تنوع، نمک زندگی است. آشنایی می تواند به جای اینکه تبدیل به یک همراه شود، تبدیل به یک دشمن بشود. مردم مجذوب کارهای ناگهانی و تازه هستند. روش هایی تازه و جالب برای نشان دادن قدردانی، عشق و احساستان به همسرتان بیابید. تعدادی از این راه ها عبارت اند از:

-همدیگر را درزمانی که انتظارش نمی رود لمس و نوازش کنید: این کار می تواند بسیار مایه ی تفریح و خوشحالی باشد. بوسه ی صبح به خیر را کمی طولانی تر از همیشه انجام دهید. وقتی همسرتان مشغول آشپزی یا تمیز کردن خانه است، دست خود را دور کمر او حلقه کنید. بگذارید کارهای تکراری و روزمره، کمی هیجان انگیز شوند.

-تلویزیون را خاموش کنید: این کار می تواند فضایی برای ایجاد صمیمیت در هر رابطه ای ایجاد کند. ما به تازگی مطلع شدیم که تعداد زیادی از زوج ها در اتاق خواب خود، تلویزیون دارند. ما می توانیم به کارهای خیلی جالب تری در اتاق خواب فکر کنیم. برای مثال: کارت بازی، دعوا با بالشت و ...

کاری رمانتیک انجام بدهید تنها به این دلیل که: اندی اسمیتسون می گوید من هر بار که برای همسرم، به طور تصادفی در طول سال گل می خرم تعجب می کنم که همه می پرسند: «مگر چه کار بدی کرده ای؟». اجازه دهید این کلیشه که می گوید ما تنها زمانی کار رمانتیکی می کنیم که خراب کاری کرده باشیم را، بشکنیم.

برای گرفتن یک پرستار بچه، همه ی تلاش خود را بکنید: یکی از سخت ترین هزینه های اضافه ای که زوجین هرسال با آن مواجه هستند هزینه ی روزافزون پرستار بچه است، برای اینکه بتوانند به قرار گذاشتنشان و تفریحشان باهم ادامه دهند. این کار، به زمان اضافی که به دست می آید می ارزد. انرژی و پول برای یافتن یک پرستار بچه به این خاطر که بتوانید همسرتان را در قرارهای مفرح و خاطره انگیز، همراهی کنید، ارزشش را دارد.

۳- همسر خود را در اولویت قرار دهید: آخرین و اما مهم ترین نکته این است که به یاد داشته باشید همسر خود را در اولویت خود قرار دهید. این مسئله مرا بسیار ناراحت می کند وقتی که در طول یک جدایی می شنویم: «حداقل من بچه ها را در این ازدواج دارم». همسر ما کسی است که انتخاب می کنیم دوستش بداریم و بچه های ما کسانی هستند که آسیب هایی به اندازه همسر، به ما می زنند و بااین حال والدین بی قیدوشرط آن ها را دوست دارند. در تجربه های مشاوره ای تعداد بسیاری از آدم ها، فرزندان، کار، والدین خودشان و دیگران را جلوتر از همسر خود قرار می دهند.

به فرزندانتان نشان دهید که قدر همسرتان را می دانید و عاشق او هستید. باهم روی رابطه تان کارکنید نه بر ضد هم.

.

منبع :

منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :