وجود حسادت در روابط بین زن و مرد
داشتن حس حسادت در روابط بین مرد و زن کاملاً طبیعی است. اوضاع زمانی به هم می ریزد که این نشانه ها تشدید می شوند و حالت غیر طبیعی پیدا می کنند. در ادامه به بررسی
آکاایران: در روابط بین زن و مرد همیشه کمی عامل حسادت را می توان تشخیص داد اما این نشانه ها دقیقاً چه هستند و چه کار می توان در برابر آن ها انجام داد.

آکاایران: وجود حسادت در روابط بین زن و مرد

حسادت می تواند هر نوع رابطه ای را ویران کند. این حس سمی یک رابطه سمی را ایجاد می کند که سعادت یک زندگی و رابطه ی طولانی را نابود می سازد. حسادت را  حسی از خشم علیه فرد دیگر به خاطر موفقیت ها یا برتری او نسبت به خودمان تعریف می کنند. وقتی به ریشه ی حسادت نگاه می کنیم به ترس از دست دادن می رسیم. شما می ترسید که رابطه ی خود با طرف مقابل را از دست بدهید. 

در ضمن چیزی به نام حسادت خوب و بد نداریم! حسادت حس خوبی نیست نه برای کسی که حسود است نه برای فردی که مورد حسادت واقع می شود. البته شما نیز نباید کارهایی را انجام بدهید تا حسادت طرف دیگر رابطه تحریک شود و البته آن ها نیز باید آن قدر به شما اعتماد دارا باشند تا زمانی که تلفنتان خاموش است یا با فردی بیرون رفته اید که برای او ناآشنا است دچار حسادت نشوند. به هر حال حسادت رخ می دهد. مهم این است که رخ دادن آن را تشخیص دهیم و برای کنترل آن تلاش کنیم. در ادامه سعی خواهیم کرد به نشانه های کلی حسادت بپردازیم:

 

آن ها می خواهند با شما تنها باشند

,نشانه حسادت,برخورد با حسادت

به نظر خیلی احساسی می آید زمانی که شریک زندگی تان می خواهد تمام لحظات یک روز را در کنار شما سپری کند اما این انزوای شدید را باید به عنوان یک نشانه در نظر گرفت. شما تصور می کنید که آن ها آن قدر شما را دوست دارند که می خواهند تمام لحظات را در کنارتان بگذرانند. شاید در ابتدا خیلی دلپذیر به نظر برسد اما در طولانی مدت دردسرساز است. به شما می گویند که نمی توانند شما را با کس دیگری تقسیم کنند این شاید در ابتدا برای شما خوشایند به نظر برسد اما در زیر این رفتار عدم اطمینان و تلاش برای کنترل وجود دارد. این نوع از حسادت نمی تواند در بطن یک رابطه ی طولانی قرار بگیرد.

آن ها همیشه به بدترین حالت ممکن را از شما انتظار دارند

آن ها همیشه انتظار بدترین حالت ممکنه را از شما و اطرافیان تان دارند. تلفن تان را چک می کنند وقتی بیرون هستید هم به دنبال شما هستند. به طور کلی به دنبال جمع آوری خبر هستند. این خیلی خوب است که شریک زندگی تان از شما بپرسد روزتان را چگونه گذرانده اید اما اینکه بخواهد تمام جزئیات را ذکر کنید به احتمال زیاد نشانه عدم اعتماد است.

آن ها چیزهای مورد علاقه شما را رد می کنند

,نشانه حسادت,برخورد با حسادت

واضح است که انزوا به خاطر تهدید سایر رقبا نشانه ی حسادت است اما اینکه نسبت به یک محل یا فرد خاص هم نظر خوبی نداشته باشند نشانه ی حسادت است. اگر شما از دیدن تئاتر خوشتان می آید و شریک زندگی شما شروع به مسخره کردن این ایده می کند این هم یک فرم از حسادت است. آن ها از اینکه شما چیزی را دوست دارید که آنها به آن علاقه ای ندارند احساس تهدید می کنند. 

آن ها می خواهند شما را کنترل کنند

حسادت سبب می شود افراد از روی ترس به کنترل بیش از حد روی بیاورند. اگر او تلفن شما را چک می کند و شما را به خیانت متهم می کند زمان آن رسیده که جدی صحبت کنید. 

آن ها می خواهند که به یک روش خاص رفتار کنید

,نشانه حسادت,برخورد با حسادت

آن ها وقتی از شما می خواهند که رفتار خاصی را از خود نشان بدهید خط قرمز را عبور کرده اند. آیا آن ها کنترل کردن رفتار شما را حق خود می دانند؟ آیا از مقابله با او واهمه دارید؟ جواب مثبت به هر کدام از این پرسش ها نشان دهنده ی این است که در یک رابطه ی درست قرار ندارید. وقتی در رابطه ای قرار دارید که به خاطر انتخاب های خود مورد احترام واقع نمی شوید زمان قطع رابطه فرا رسیده است.

نشانه های استرس خود را نشان می دهند

وقتی با فرد دیگری صحبت می کنید و شریک زندگی تان دندان های خود را به هم می فشارد یا اینکه دستان خود را مشت می کند و زیر لب غرولند می کند این ها نشانه های استرس و تنش در طرف مقابل است. البته همیشه این ها نشانه های قطعی نیستند اما در کنار سایر نشانه ها که قرار بگیرند حسادت را تایید می کنند.

چطور با حسادت روبرو شویم؟

,نشانه حسادت,برخورد با حسادت

حالا که نشانه های حسادت را تشخیص دادیم زمان آن رسیده است که با او روبرو شویم. ابتدا از خود بپرسید که این رابطه قابل نجات است یا نه؟ اگر فکر می کنید که رابطه شما قابل نجات است بنابراین بهتر است خود را برای یک مکالمه درست و حسابی آماده کنید.

- به آرامی بحث را با شریک زندگی خود آغاز کنید

- صادقانه احساس خود را از رفتار او بیان کنید

- از او در مورد امکان تغییر رفتارش سوال کنید

- به پاسخ او گوش فرا دهید و با توجه به آن حرکت بعدی خود را انتخاب کنید

- به خاطر تغییر رفتارش از او تشکر کنید یا اینکه روی نیازهای خود پافشاری کنید و رابطه را قطع کنید

.

منبع :

منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :