نشانه های آن که در یک رابطه اشتباه اسیر شده اید
گاهی اوقات بهتر آن است به اشتباه خودمان پی برده و رابطه مسمومی که در آن گرفتار شدیم را رها کنیم. در این مطلب نشانه های یک رابطه اشتباه را به شما معرفی خواهیم کر
آکاایران: عاشق بودن و در یک رابطه عاطفی قرار داشتن می تواند یکی از بهترین اتفاق های زندگی هر شخص محسوب شود اما گاهی برخی از رابطه ها سرانجام خوبی نداشته و بهتر است هرچه سریع تر تمام شوند. در این مطلب می خواهیم نشانه های قرار داشتن در یک رابطه ی اشتباه را به شما معرفی کنیم. نشانه های که چاره ی آن جدایی و تمام کردن رابطه عاشقانه تان است.

آکاایران: نشانه های آن که در یک رابطه اشتباه اسیر شده اید

وارد شدن به یک رابطه عاشقانه پر از اتفاقات شیرین و لحظه های خوب است. اما به مرور زمان مشکلات خودشان را نشان داده و روی دیگری از آن رابطه را می بینید. این که به خاطر هر مساله و چالشی بخواهید همه چیز را تمام کنید راهکار جالبی نیست اما نشانه هایی وجود دارد که با دیدن آن ها بهتر است به فکر پایان دادن به رابطه تان باشید.

در بنیتا می خواهیم این نشانه ها را به شما معرفی کنیم. اگر هر کدام از این نشانه ها را در رابطه ی عاطفی خود می بینید بهتر است برای پایان آن خود را آماده کنید. پس با بنیتا همراه باشیدتا بدانید این ۹ نشانه چیست.

 

یک: احساس خوشحالی نمی کنید

,عشق,ازدواج,طلاق

درست است که نباید به یک رابطه نگاه ایده آلیستی داشت اما اگر اکثر مواقع احساس ناراحتی، نارضایتی، استرس و تحمل فشار از سوی طرف مقابلتان را در وجود خود حس می کنید، باید بدانید که اولین مهم ترین نشانه برای قرار گرفتن در یک رابطه اشتباه را داشته و باید به فکر اتمام آن باشید.

با خودتان روراست بوده و قبول کنید خودتان را اسیر یک رابطه ی سمی کرده اید. سعی کنید برای خودتان این موضوع را روشن کنید که مزیت های ماندن در این رابطه برایتان چیست. این که شما را از تنهایی در امان نگه می دارد یا این که نمی توانید از لحاظ احساسی یا مالی به خودتان اتکا کرده و نیاز دارید تا به شخص دیگری متکی باشید.

 

دو: در کنار او نمی توانید خودتان باشید

وقتی با شخص درست در رابطه هستید لازم نیست تظاهر به چیزی کنید که نیستید. خودتان باشید. حتی می توانید گاهی رفتارهای بچه گانه و عجیب از خودتان بروز دهید و در مورد آن احساس ناراحتی و معذب بودن نکنید. رابطه ای که شما بتوانید همان طور رفتار کنید که وقتی تنها هستید، همان چیزی است که شما می خواهید.

اما اگر در کنار عشق خود مجبورید طوری باشید که در واقعیت نیستید باید بدانید که این رابطه هیچ گاه پیشرفت نخواهد کرد و به آن چه که باید نخواهد رسید.

 

سه: همیشه در حال کنترل شدن هستید

حواستان به این موارد باشد که اگر کسی که عاشقش هستید همیشه در حال چک کردن شماست، مکالمات شما با دیگران را از موبایلتان می خواند، فعالیت هایتان را در شبکه های اجتماعی هر لحظه دنبال می کند، به ایمیل هایتان سر زده و از شما می خواهد که همه چیز را حتی کوچک ترین جزئیات را در لحظه توضیح دهید.

این نشانه ها را با عشق و اهمیت دادن اشتباه نگیرید! در واقع او می خواهد تمام زندگی شما تحت کنترلش بوده و هر موقع که خواست بتواند به حریم شخصی تان تجاوز کند. این همان چیزی است که در یک رابطه اصلا قابل پذیرش نیست.

 

چهار: شما را محصور می کند

آیا عشقتان سعی می کند شما را از دوستان و خانواده تان دور و یا استفاده از تلفن شخصی و ماشینتان را برایتان قدغن کند، یا حتی از این که شما در شغلتان پیشرفت کنید ناراحت می شود؟ تمام این ها زنگ خطرهای یک رابطه ی فاجعه آمیز هستند. این رفتار نوعی از سوءاستفاده خانگی محسوب می شود و احتمالا طرف مقابلتان می خواهد شما همیشه از لحاظ احساسی و مالی فقط و فقط به او وابسته باشید.

 

پنج: بیش از حد حسود است

اگر کسی که با او در رابطه ی عاطفی قرار دارید شخصی است فوق العاده حسود، روی شما احساس مالکیت بیش از حدی دارد و این را در مقابل دیگران علنی می کند و یا می خواهد موبایل شما را چک کند باید بدانید که راه را اشتباه رفته اید. به خودتان بقبولانید که این عشق نیست بلکه یک سوءاستفاده ی روانی است که نباید آن را دست کم بگیرید.

 

شش: او همیشه شما و دستاوردهایتان را دست کم می گیرد

,عشق,ازدواج,طلاق

حالا وقت این است که رابطه تان را تمام کنید اگر هر لحظه از طرف مقابلتان می شنوید که شما فقط یک شخص کاملا عادی هستید با یک سری دستاوردهای نصفه و نیمه! وقتی می خواهد متقاعدتان کند که هیچ گاه به چشم کسی نخواهید آمد بدترین اتفاق این است که رفته رفته حس کنید حق با اوست!

اما در واقع این شخص مقابلتان است که نیاز به کمک دارد نه شما. وقتی یک نفر درون خود عمیقا احساس خلاء و عدم اعتماد به نفس کند ناخودآگاه سعی می کند اطرافیان خود را پایین کشیده تا کمبودهای خود را از بین ببرد.

 

هفت: ساختن آینده با او غیر ممکن باشد

واقعا مهم ترین ویژگی های یک رابطه ی سالم و درست چیست؟ اعتماد متقابل، داشتن احساس امنیت و آرامش و برنامه هایی که برای آینده تان دارید. برخلاف یک رابطه ی ناپایدار و غیر قبل اتکا که شما حتی برنامه های کوتاه مدتی برایش نداشته و سعی می کنید بهانه هایی پیدا کنید برای این که به ماندنتان در چنین وضعیتی ادامه دهید.

اگر در مورد آینده تان صحبت نکرده یا حتی نمی توانید به آن فکر کنید، این یکی از نشانه های آن است در این عشق به هیچ سرانجامی نمی رسید و باید فکری به حال خودتان کنید.

 

هشت: او همیشه سعی می کند به شما احساس گناه دهد

کسی که عاشقش هستید همه تقصیرها را گردن شما بیاندازد و این که رابطه تان در معرض خطر است را فقط از چشم شما ببیند نتیجه اش این می شود که لازم باشد اغلب برای همه چیز به او پاسخگو باشید، حتی برای آن دسته از مسائلی که تقصیر شما نبوده است.

او خرابکار ماهری است که نمی خواهد مسئولیت چیزی را قبول کند، همه کار می کند تا به شما احساس گناه دهد و از این که موفق شود لذت می برد. کاملا واضح است که ماندن در چنین رابطه ای انتخابی اشتباه است.

 

نه: خشمی غیر قابل کنترل دارد

,عشق,ازدواج,طلاق

حتی خونسردترین افراد هم گاهی عصبانی شده و از کوره در می روند، اما این نباید اتفاقی باشد که مدام بیافتد. اگر عشقتان به راحتی عصبانی می شود حتی در شرایطی که خیلی بحرانی نیست، رابطه ای که در آن هستید می تواند رابطه ی خطرناکی برایتان باشد.

خشم بیش از حد و کنترل نشده می تواند صدمات زیادی از قبیل آسیب های احساسی، روانی و فیزیکی در پی داشته و منجر به خشونت خانگی شود. پدیده ای که بسیاز از خانواده با آن مواجه اند. پس بهتر است رابطه ای که قرار است به چنین سرانجام های تلخی ختم شود را رها کنید.

.

منبع :

منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :