اگر این نشانه ها را دارید عشق شما واقعیست!
نشانه های عشق واقعی شاید با تصورات مان فرق داشته باشد. برای این که بفهمید او واقعا عاشق شما هست یا نه این مطلب را در بنیتا بخوانید. ۱۰ نشانه عشق واقعی را برایتا
آکاایران: وقت آن است که از کلیشه و رویاهای خود بیرون آمده و نشانه های عشق واقعی را بشناسیم. بنیتا می خواهد ۱۰ نشانه از یک عشق واقعی و رابطه ی سالم را به شما معرفی کند پس این مطلب را از دست ندهید.

آکاایران: اگر این نشانه ها را دارید عشق شما واقعیست!

عشق واقعی آن طور که همه فکر می کنند در روابط اتفاق نمی افتد. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که می خواهید مطمئن شوید رابطه عاشقانه تان بر مبنای یک عشق واقعی پایه ریزی شده بهتر است این مطلب را خوانده و این ویژگی ها را در رابطه ی خود محک بزنید.

عده بسیاری هستند که در آغاز آشنایی خود با طرف مقابل احساسات زیادی را تجربه می کنند و به اشتباه آن را عشق واقعی می نامند. در صورتی که نمی توان چنین احساسات تند و شدیدی را با اطمینان کامل عشق واقعی خواند. پس بهتر وقت خود را به خواندن نشانه های درست این موهبت الهی اختصاص داده و با بنیتا همراه شوید.

۱- این فقط مربوط به شما دو نفر است نه دیگران!

حتما می دانید دیگران چه علاقه ی شدیدی دارند که در مورد روابط اطرافیان خود اظهار نظر کنند. قطعا خانواده و دوستان شما هم نظرات مختلفی درباره ی رابطه تان می دهند اما در نهایت این خود شما هستید که باید تمام جوانب را بررسی کرده و برای خودتان و این عشق تصمیم گیری کنید. صرف نظر از هر اختلاف و اتفاقی اگر شما یا شریک زندگیتان تحت تاثیر حرف های اطرافیان قرار گرفته و پایه های رابطه ی خود را متزلزل کنید، می تواند نشانه ی این باشد که عشق شما آن قدر قوی نیست که بتوانید با تکیه بر آن بر اوضاع مسلط شوید.

۲- با یکدیگر صادق هستید

,نشانه های عشق,تشخیص عشق واقعی,چطور بفهمم واقعا دوستم داره

آیا از آن دسته افرادی هستید که چیزهایی را از شریک زندگی خود مخفی می کنند؟ این یکی از اصلی ترین نشانه هایی است که او نیمه ی گمشده ی شما نیست! در یک عشق واقعی و رابطه ای سالم شما نباید از چیزی که هستید یا کاری که می کنید آن قدر بترسید که مخفی اش کنید. باید بتوانید خودتان باشید و رابطه تان را درگیر رازهای ریز و درشت نکنید. در قلب خود را باز کرده و نگذارید زندان بان هایی مثل غرور و خجالت با شما کاری کنند که خود واقعی تان را پشت نقابی پنهان کنید. باور کنید رابطه ها با صداقت خیلی آسان تر می شوند.

۳- رابطه به شما کمک می کند که اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید

خواهشا برای این که خودتان را پیدا کنید عاشق نشوید! هویت شما باید به تنهایی قابل اتکا باشد و این که برای کامل شدن به دنبال نیمه ی گمشده تان بگردید یک اشتباه بزرگ است. خودتان را در طرف مقابلتان حل نکنید. لازم نیست هر دو نفر طرفدار یک گروه موسیقی باشید یا کتاب های مشابه بخوانید. علایق و سلیقه هایتان را فدای یک عشق نکنید. باید این را متذکر شد که برای آن که بتوانید عاشق کسی شوید در مرحله ی اول باید عاشق خودتان باشید. با خودتان راحت باشید حتی اگر روز بدی داشتید، بدانید که هستید و از زندگی چه می خواهید. اشتباه نکنید، این ها با خودخواهی تفاوت دارد و برای داشتن یک رابطه ی سالم لازم است.

۴- شما به خاطر همان چیزی که هست دوستش دارید

,نشانه های عشق,تشخیص عشق واقعی,چطور بفهمم واقعا دوستم داره

وقتی مدتی از یک رابطه می گذرد و تب و تاب آن کم می شود، به آرامی چیزهایی می بینید که ممکن است شما را به فکر فرو برده یا حتی ناامید کند. این که عشقتان به اندازه ای که فکر می کردید شوخ طبع و بامزه نیست و اخلاق های ناراحت کننده ای هم دارد. پا پس نکشید! این خودِ واقعی اوست و چیزی که قبلا شما می دیدید یک پرده ای خیال انگیز از عشق بوده است. هر انسانی در شخصیت خود نقاط ضعفی دارد و اگر با دانستن آن بخواهید این عشق را رها کرده و به دنبال شخص بی نقصی بگردید خودتان بازی را باخته اید. چرا که چنین شخصی هرگز وجود نخواد داشت. پس سعی کنید ایرادهای او را دیده و کشف کنید و خود را در کنار خودِ واقعی او قرار دهید. کسانی که در کنار خود واقعی همسرشان به حس خوبی می رسند عشق واقعی را تجربه می کنند.

۵- به یکدیگر احترام می گذارید

در یک رابطه اگر هر دو طرف به علایق، سلایق و دیدگاه های هم احترام بگذارند دیگر چه چیز بهتری می خواهد اتفاق بیافتد؟ احترام، عملی است که از عشق نشآت می گیرد و اگر در عشق با کسی هستید که به شما احترام می گذارد، راه را درست رفته اید.

۶- هردو برای رابطه تان تلاش می کنید

چه آینده ی درخشانی می تواند در انتظار شما و عشقتان باشد اگر هر دو برای رابطه تان و برای درک کردن یکدیگر تلاش می کنید. این می تواند یکی از امیدوارکننده ترین فاکتورها برای داشتن یک عشق واقعی باشد.

۷- قدرت بخشش یکدیگر را دارید

هر رابطه ای با مسائل تلخ و آزار دهنده ای روبرو خواهد بود. اما مهم این است که بتوانید عشقتان را به خاطر اشتباهش ببخشید. بخشش اصلا از روی ضعف نبوده بلکه نشانه ی قوی بودن شخصیت شماست و همین می تواند رابطه ی عاشقانه تان را از انحطاط نجات دهد. شاید برخی بخشیدن را با فراموش کردن اشتباه بگیرند در صورتی که شما به احتمال زیاد چیزی را فراموش نمی کنید، بلکه با بخشیدن مسیر را برای ادامه هموار خواهید کرد.

۸- از وقت گذرانی باهم لذت می برید

,نشانه های عشق,تشخیص عشق واقعی,چطور بفهمم واقعا دوستم داره

این نشانه ی خوبی است اگر دوست دارید با یکدیگر وقت بگذرانید. هیچ یک از شما به دنبال پیدا کردن بهانه ای برای از سر باز کردن دیگری نیست. البته منظور این نیست که یک لحظه یکدیگر را تنها نگذارید و از عشقتان قفس بسازید، اما در حالت کلی زوج هایی که می توانند با رضایت کامل وقت خود را به یکدیگر اختصاص دهند نشانه هایی از عشقی واقعی در بینشان وجود دارد.

۹- از لحاظ معنوی عقاید مشترکی دارید

آیا اعتقادات، اخلاقیات و باورهای معنوی شما و شریک زندگیتان شبیه به هم است؟ این می تواند یک نشانه ی خوب باشد. البته اگر خیلی اعتقادات سخت و محکمی ندارید شاید بتوان گفت اختلاف اعتقادتان ضربه ی کمتری به رابطه تان می زند اما اگر عمیقا در باورهای خود متفاوت هستید، راه سختی پیش رو دارید و باید فکری به حال این عشق کنید. چرا که این اختلاف می تواند به شدت آسیب زننده باشد.

۱۰- در کنارش احساس امنیت می کنید

فاقد در نظر گرفتن جنسیت و قدرت هر کدام از دو طرف، این مهم است که وقتی در کنار عشق خود قرار می گیرید احساس امنیت کنید. انگار که روح شما احساس کند فرشته ی محافظش در کنارش قرار گرفته است. کسی که به شما آگاهانه یا ناخوداگاه چنین احساسی نمی دهد، نیمه گمشده ی شما نیست.

حال می توانید این ده مورد را برای رابطه ی عاطفی خود در نظر گرفته و عشقتان را بررسی کنید. البته اگر این نشانه ها را در رابطه ی خود تجربه نکرده اید، ناامید نشوید. شاید رابطه تان هنوز به مرحله ای نرسیده باشد و از لحاظ احساسی هنوز به اندازه کافی ریشه ندوانده باشد که بتوان چنین انتظاراتی از آن داشت. اما با چشم باز به عشق و رابطه ی خود نگاه کنید تا نشانه ها را دریابید.

در پایان اگر دوست دارید می توانید سری به مطلب «چهار قانون درعشق که هرگز نباید زیر پا گذاشت» بزنید.

.

منبع : mybenita.com

منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :