هفت اشتباه بزرگ که رابطه تان را تمام می کند!
اگر این اشتباهات را در رابطه عاشقانه خود مرتکب می شوید باعث شده که در عشق خود به بن بست برسید. این هفت اشتباه بزرگ را در بنیتا بخوانید.
آکاایران: عاشقانه نگه داشتن روابط این روزها به یکی از چالش های زندگی تبدیل شده است. اگر شما نیز نگران رابطه ی عاطفی خود هستید این هفت اشتباه را مرور کرده تا مطمئن شوید آن ها را انجام نمی دهید. با بنیتا همراه باشید تا ببینید این هفت اشتباه چه هستند.

آکاایران: هفت اشتباه بزرگ که رابطه تان را تمام می کند!

همه ی ما می دانیم زمانی که یک رابطه آغاز می شود علاوه بر خوشی و لذت ها باری به دوش هر دو طرف رابطه اضافه می شود. چیزی که مسلم است این است که یک رابطه ی سالم و عاشقانه هر روز و هرلحظه نیاز به مراقبت دارد. پس اگر بعد از مدتی در رابطه تان کارهایی از قبیل موارد زیر انجام دهید، شک نکنید که خود را به بن بست نزدیک خواهید کرد. بنیتا در این مطلب می خواهد هفت کار اشتباه را به شما معرفی کند پس آن را از دست ندهید.

 

یک: اعتیاد به تلفن همراه

اگر تمام وقت آزاد خود را درگیر گوشی هوشمندتان هستید باید بدانید که به آن معتاد شدید. و طبق تحقیقاتی که در دانشگاه آریزونا صورت گرفته، این یکی از خطرهایی است که رابطه تان را تهدید می کند. سعی کنید به جای آنکه تمام وقت خود را به گوشی اختصاص دهید کارهای مفید را جایگزین آن کنید. مثلا کتاب خوانده یا برای کارهای مورد علاقه تان برنامه ریزی کنید.

 

دو: عدم توانایی در الویت بندی

,اشتباه های بزرگ در عشق,اشتباه هایی که باعث جدایی میشود,اشتباه در عشق

اگر برنامه ی کاری، درسی و ... شما به قدری زیاد است که زندگی شخصی تان را درگیر خود کرده، باید سعی کنید الویت بندی درستی داشته باشید تا مجبور به حذف برنامه های زندگی تان نشده و رابطه تان را در خطر نیندازید. در این مواقع استفاده از تکنیک ۲.۲.۲ می تواند به کمک رابطه ی عاشقانه تان بیاید. به این صورت که حداقل هر دو هفته یکبار قرار ملاقات عاشقانه ای داشته، هر دو ماه یکبار آخر هفته ای دونفره ترتیب داده و هر دو سال یکبار به باهم به سفری طولانی بروید.

 

سه: حمایت نکردن طرف مقابل

,اشتباه های بزرگ در عشق,اشتباه هایی که باعث جدایی میشود,اشتباه در عشق

گاهی یک تشکر ساده از دید دیگران آن قدر جزئی و کم اهمیت به نظر می آید که آن را از یکدیگر دریغ کنند. اگر عشقتان به شما محبت کرده و یا لطفی در حقتان می کند آن را وظیفه ی او و حق مسلم خود ندانید! استفاده از کلمات محبت آمیز و تشکر کردن می تواند معجزه بخش باشد. پس از او تشکر کنید. نه یکبار! مرتبا!

 

چهار: رسمی صحبت کردن

زوج هایی که عاشق هم هستند با یکدیگر صمیمی و محبت آمیز حرف می زنند. پس جزئیات روزمره ی خود و احساساتتان را با او در میان بگذارید. سعی کنید به جای سوال های تکراری مثل «روزت چطور بود؟» سوال های بهتری مثل «اتفاقات جالب امروزت چه بود؟» یا «به چیزهایی امروز خندیدی؟» و ... بپرسید. اگر چیزی در طرف مقابلتان شما را ناراحت می کند فاقد جبهه گیری و سرزنش کردن موضوع را با او در میان بگذارید.

 

پنج: سر کوچک ترین مسائل عصبانی شدن

,اشتباه های بزرگ در عشق,اشتباه هایی که باعث جدایی میشود,اشتباه در عشق

سعی نکنید عشقتان را تغییر دهید. یادتان باشد شما عاشق همین اخلاق های عجیب و غریبش شدید. بهتر است به جای عصبانی شدن و برطرف کردن اشتباهات، بگذارید نتیجه ی کارهایش را ببیند. مثلا وقتی همسرتان جوراب های کثیفش را این طرف و آن طرف خانه رها می کند به او بگویید که فقط لباس های کثیف داخل سبد رخت چرک ها را خواهید شست نه چیز دیگر. اگر این حرفتان را جدی نگرفت نگران نباشید. وقتی جوراب های تمیزش تمام شد مجبور می شود جدی بگیرد!

 

شش: عدم توانایی در مذاکره

,اشتباه های بزرگ در عشق,اشتباه هایی که باعث جدایی میشود,اشتباه در عشق

تمرکز خودتان را روی حل کردن مشکلتان بگذارید. سعی کنید بحث خود را تا قبل از رسیدن به نقطه جوش خود به نتیجه ای برسانید. وقتی بحث مهمی در پیش دارید سعی کنید یکدیگر را لمس کنید تا موقع صحبت احساس راحتی و صمیمیت داشته باشید و یادتان باشد همه چیز را با هم عنوان نکنید. هر یک مشکل، یک بحث.

 

هفت: بی اعتمادی

اگر می خواهید یک رابطه ی گرم و عاشقانه داشته باشید، باور داشته باشید که عشقتان با شما صادق است. بی اعتماد نبوده، برای لحظه هایی که در کنارتان نیست انتظار گزارش دادن از او نداشته و در ایمیل های و مکالمات شخصی او دنبال چیزی نگردید. سوءظن بیهوده شما می تواند طرف مقابلتان را مجبور به پنهان کاری هایی کند که در نهایت به ضرر جفتتان تمام خواهد شد. نگذارید ذهنتان خطا رود.

با اجتناب از این هفت اشتباه رابطه و ازدواج خود را نجات دهید. اگر دوست دارید می توانید سری به مطلب «پنج چیز بد که عشقتان را بهتر می کند» بزنید.

.

منبع : mybenita.com

منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :