3 توقع از همسرتان که قرار نیست برآورده شود!
توقع مردان از همسرانشان,توقعات همسران از یکدیگر,توقع مرد از همسرش,توقعات از همسر آینده,توقع همسر,توقع از همسر,توقع از همسر اینده,توقعات از همسر,توقعات از همسر ا
 

زنی ۲۵ ساله هستم حدود ۳ سال است که ازدواج کردم همسرم گاهی اوقات همه توقعات مرا برآورده نمی کند، به عنوان مثال توقع دارم همیشه نسبت به من اظهار علاقه کند، آیا این توقع بی جاست؟

همه ما با هزاران امید و آرزو ازدواج می کنیم و انتظار داریم همسرمان مطابق توقعاتی که ما از یک همسر ایده آل در ذهن داریم، عمل کند و وقتی این اتفاق نمی افتد، شاکی می شویم و می گوییم این زندگی توقعات من را برآورده نکرده است! اما خوب است بدانید که اگر انتظارات و توقعات شما جزو موارد زیر است، این انتظارات شما است که اشتباه است و نه رفتار همسرتان:

1 -"اگر من و همسرم واقعاً یکدیگر را دوست داشته باشیم، باید در تمام لحظات در کنار یکدیگر شاد و راضی باشیم." 
بعد از ازدواج یک زوج خیلی بیشتر از حد انتظارشان با یکدیگر خواهند بود و خیلی طبیعی است که گاهی از این با هم بودن زیاد خسته شوند. یک انسان به صرف انسان بودن خلق های متفاوتی را تجربه می کند و اگر انسان همسرش را دوست داشته باشد، احساسات منفی کمتری را تجربه می کند ولی احساساتی مثل غم، ترس، عصبانیت و ... هیچ گاه به صفر نمی رسد. تمام این ها احساسات طبیعی یک انسان است که با ازدواج و حتی با داشتن یک همسر دوست داشتنی از بین نمی رود و باز هم وجود خواهد داشت.

2 -"در یک ازدواج درست، زوجین هیچ گاه از دست هم عصبانی نخواهند شد." 
حتی در درست ترین ازدواج ها نیز، زوجین گاهی از دست هم عصبانی می شوند و این موضوع هیچ ارتباطی با درست بودن و یا درست نبودن ازدواج ندارد. در ازدواج دو نفر با نیازها و خواسته های متفاوت در کنار هم قرار می گیرند و طبیعی است که گاهی این نیازها و خواسته ها در مقابل یکدیگر قرار گیرد و باعث عصبانیت زوجین شود. آن چه مهم است مدیریت صحیح این عصبانیت است.

3 -"اگر بین دو نفر عشق واقعی وجود داشته باشد، هیچ وقت با گذشت زمان کاهش نخواهد یافت و اگر کاهش یافت، به این معنی است که از ابتدا، این عشق، یک عشق واقعی نبوده است!" 
حتی یک عشق واقعی نیز ممکن است با گذشت زمان نوسان داشته باشد. معمولا حتی در ازدواج های درست نیز، نوع عشقی که بین زن و شوهر وجود دارد، با گذشت زمان تغییر می کند؛ زیرا در عشقی که در اوایل ازدواج به وجود می‌آید، هورمون های جنسی نقش زیادی دارد و تا حدود 6 ماه تا 2 سال هم دوام می آورد ولی رفته رفته، نقش هورمون ها تا حد زیادی از بین می رود، از این جا به بعد نوع عشقی که فرد به همسرش دارد متفاوت خواهد شد. در این زمان ممکن است از آن عشق آتشین و شورانگیز خبری نباشد ولی اگر زن و شوهر در حل تعارضات به وجود آمده خوب عمل کرده باشند، عشقی به مراتب عمیق تر و آرامش  بخش تر را تجربه خواهند کرد. پس انتظارات خود را اصلاح کنید تا احتمال این که یک ازدواج ناموفق داشته باشید کاهش یابد! فراموش نکنید که بسیاری از طلاق های عاطفی در پی همین انتظارات و توقعات غیر واقعی از همسرمان به وجود می آید. باید سعی کنیم با آموختن مهارت های زندگی این توقعات کاذب را از بین ببریم و زندگی توأم با آرامشی را برای خود و همسرمان رقم بزنیم.

منبع : khorasannews.com
گردآوری سایت ازدواج آکا
گردآوری سایت ازدواج آکا
منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :