راه های پیشگیری از خیانت مردان، خیانت، خیانت همسر، خیانت زن، خیانت مرد، خیانت شوهر، جلوگیری از خیانت
خیانت به همسر,خیانت,خیانت زن به شوهر,خیانت به شوهر,خیانت زن شوهردار,خیانت به شوهرم,خیانت زن به مرد,خیانت زن,آیین همسرداری,خیانت مردان,خیانت زنان,
آکاایران : بیشتر خانم ها کابوس این را دارند که مبادا همسرشان سراغ زنی دیگر برود و غافل از زندگی اصلی خود با همسر اول بشوند و متاسفانه بدلیل روند صعودی طلاق و مشاهده شدن زندگی اطرافیان که به همین دلیل و دلایلی دیگر از هم پاشیده شده و عشق و محبت روزهای نامزدی و اوایل ازدواج از بین رفته است.
 در این مواقع به ذهن هر کس خطور می کند که چگونه زندگی خود را محکم و استوار نگه دارد و نگذارد که از عشق و محبت همسرش نسبت به خود کم شود حالا ما در سایت ازدواج آکاایران می خواهیم 9 علت خیانت را موشکافی کنیم با ما همراه باشید تا این 9 علت را برای شما بیان کنیم..


9 علت مهم خیانت

1. حس تنوع طلبی : در آقایان بیشتر از خانم ها دیده می شود؛ پیش می آید که بعضی مردها درگیر چنین روابطی شوند.
2. سردی روابط : وقتی بین زوج ها روابط محبت آمیز، عاطفی و هیجانی کم می شود و دیگر خبری از احساس شور و هیجان نیست.
3. سرد شدن نسبت به ظاهر یکدیگر : در زندگی زناشویی افراد به تدریج ممکن است نسبت به ظاهر همسرشان دلسرد شوند یا اینکه جذابیت های فرد مقابل برای شان یکنواخت و تکراری شده باشد.
4. ازدواج های اجباری : زن یا مردی که برخلاف میل شان و به دلیل اصرار خانواده تن به ازدواج می دهند، احتمال آنکه به همسرشان خیانت کنند بیشتر از سایرین است.
5. انتقام گرفتن : زن و شوهر ممکن است به دلیل رنجشی که از یکدیگر دارند دست به انتقام بزنند و راه خیانت را انتخاب می کنند. مثلا مردی که به همسرش بدبین است و او را تحت فشار قرار می دهد، همسرش برای انتقام گرفتن از او بی وفایی می کند. این مورد در زنان شایع است، چرا که دائما زنان به این فکرند تا کارهای بدی را که همسرشان در حق شان کرده تلافی کنند.
6. برآورده نشدن نیازهای جنسی : بعضی افراد که در روابط جنسی به مشکل برمی خورند به جای آنکه از طریق مشاوره و مراجعه به متخصصان مشکلات شان را حل کنند، سعی می کنند به همسرشان خیانت کنند.
7. کنجکاوی: گاهی افراد به دلیل صحبت سایرین درباره روابط خارج از سیستم خانواده، به دنبال بی وفایی می روند و به اصطلاح می خواهند ببینند چه خبر است.
8. احساس ناامنی در رابطه: یکی دیگر از دلایل، ایجاد بی مهری است. مثلا زمانی که یکی از طرفین به دفعات به همسرش بگوید تو را ترک می کنم، حس ناامنی در او به وجود خواهد آمد.
9. داشتن انتظارات و رفتارهای غیرمعقول: این انتظارات می توانند در مسائل زناشویی و مادی باشند، هرکدام به نوعی به زندگی آسیب می رسانند.

بگوییم خیانت یا نامهربانی؟

اگر یک مرد با زنی غیر از همسر خود در ارتباط باشد، از نگاه عموم خیانت محسوب می شود اما اگر همین مرد مدارکی را دال بر مشروع بودن رابطه اش به قانونگذار ارائه دهد، ازدواج دوم است و از نگاه قانون دیگر خیانت نیست در حالی که خانواده این رفتار را یک نوع خیانت می دانند. پس می توان گفت این جامعه و قانون یک جامعه است که میزان خیانت و نا مهربانی را مشخص می کند.

زنان،قدرت مقابله با خیانت را دارند

زنان قدرت کافی برای مقابله با خیانت را دارند تنها کافی است از این باور که همه مردها مثل هم هستند و جز به رابطه جنسی به چیز دیگری فکر نمی کنند دست بردارند و در جهت بهبود شرایط زندگی مشترک خود تلاش کنند. لازم است زنان بیاموزند که برای مردان مهم ترین چیز در زندگی مشترک این است که ارزشمند و مورد احترام باشند و به آنها نشان دهند که تا چه اندازه به او احترام می گذارند و او را توانمند می دانند.

چند نوع خیانت داریم؟!

خیانت در رابطه خانوادگی دارای انواع متفاوتی است:

۱ – خیانت رفتاری:

منظور از خیانت رفتاری این است که یکی از همسران به صورت رفتاری و با ارتباط برقرار کردن با شخصی خارج از سیستم خانواده به همسرش خیانت کند که بخش اعظم آن را ارتباط های جنسی تشکیل می دهد و در جامعه ما نیز رایج است.

۲ – خیانت ذهنی :

افرادی که در فکر و تخیلات شان مدام به شخصی دیگر می اندیشند و از آنجا که زاده ذهن شان است، آن فرد شخصی ایده آل به شمار می آید و در این موقع است که برای زندگی مشترک خطر می آفریند، زیرا آن شخص دائم شریک زندگی اش را با فرد ایده آل ساخته ذهنش مقایسه می کند و چون در حال قیاس است، در ارتباط با همسرش به مشکل برمی خورد و رابطه سرد می شود.

۳ – خیانت کلامی:

در این نوع خیانت، زن یا مرد به صورت تلفنی یا اینترنتی یا اینکه در هر موقعیتی که فراهم شود با یکدیگر صحبت کرده و گرم می گیرند.

خیانت,خیانت به همسر,خیانت زن

جلوگیری از خیانت شوهر


کدام مردان بیشتر خیانت می کنند

در این رابطه نمی توان قانون کلی صادر کرد اما گاهی می توان با توجه به تجربه گفت کدام مردها بیشتر احتمال دارد در زندگی زناشویی خیانت کنند اما هیچ قطعیتی وجود ندارد؟

بی اعتماد به نفس ها

افرادی که اعتماد به نفس پایینی دارند و تصویر خوبی از خود در ذهن ندارند؛ برای آنکه عزت نفس شان را حفظ و تقویت کنند و به نوعی احساس منفی درونی شان را بهبود بخشند، می کوشند از طریق رفتارهای شان نشان دهند عزت نفس شان بالاست و در این زمینه مشکلی ندارند. این دسته از اشخاص به دنبال رابطه هایی خارج از سیستم خانواده می گردند تا خودشان را اثبات کنند. البته گاهی هم فرهنگ ها باعث ایجاد این تصورات می شوند. مرد می خواهد از طریق مردانگی و زن از طریق جذابیت، خود را نشان دهد.

آنها که به دنبال هیجان هستند

افرادی که دچار یکسری از اختلالات بالینی هستند بیشتر در معرض خیانت به همسران شان قرار می گیرند، مثلا اشخاصی که کنترل های هیجانـــی ندارنــد یا اینکــه دچار ضعف شخصیت هستنــد. بـه خصوص آنکه یکسری از افراد دوست دارند دست به کارهای پنهانی بزنند، زیرا برای شان تولید هیجان می کنند و این احساس را به دست می آورند که افرادی زرنگ هستند و دیگران نمی توانند این قضیه را بفهمند.
اینکه فردی در جامعه همیشه کانون توجه باشد و همه را جذب خودش کند، می تواند بر شخصیت و رفتار او تاثیر منفی بگذارد. هرچند گاهی نوع تربیت، فرد را به سمتی سوق می دهد که عزت نفس پیدا کند و هرگز به فکر خیانت به همسر خود نیفتد.

مردان محو بقیه

در مواقعی که با مرد موردنظر خود به یک رستوران یا کافی شاپ می روید بهتر است به این نکته هم توجه داشته باشید که آن مرد تا چه اندازه محو شماست و با شما ارتباط چشمی دارد. آیا مستقیم به چشمان شما نگاه می کند یا بالای سر و شانه های تان را، یا مدام می چرخد و به پشت سرش نگاه می کند. آیا در هر جمعی تمامی حواس او متوجه شماست یا حضور شما برای او فرقی ندارد؟

مردانی با پدر خیانتکار

عوامل ژنتیک نیز در بحث خیانت موثر است، چراکه بسیاری از ویژگی های شخصیتی که برشمردیم همگی به ژنتیک مربوط است، اما احتمال دارد فاکتور ژنتیک تحت تاثیر محیط زندگی فرد تعدیل شود. برای مثال اگر در خانواده ای تربیت صحیح و اصول اخلاقی حرف نخست را بزند، به طور حتم فرد راه دیگری را برای زندگی مشترک خود در پیش خواهد گرفت و در مقابل اگر از کودکی شاهد خیانت های پدر به مادر باشد، این احتمال وجود دارد که راه پدر را ادامه دهد.

مردان «نه» نگو!

افرادی که عزت نفس ندارنـــد، محکــــم نیستنــد، نمی توانند «نه بگویند» و برای شخصیت خود احترامی قائل نیستند به همین نسبت مستعد خیانت کردن به همسر خود هستند. گاهی فرد حتی اگر در شرایط ویژه ای قرار گیرد که امکان خیانت کردن به همسرش برای او فراهم باشد، بازهم خیانت نمی کند، چراکه شخصیتش به او چنین اجازه ای را نمی دهد یا به بیان دیگر ارزش های انسانی و چارچوب و اصولی که برای خود تعریف کرده، هرگز به او اجازه نمی دهد که دست از پا خطا کند.

مردان پایین تر از همسر

گاهی یک زن نسبت به مرد از نظر موقعیت های اجتماعی و مالی برتری هایی دارد، این مسئله ممکن است در مرد احساس کمبودهایی را ایجاد و او را مستعد خیانت به همسر کند، چراکه در پی ثابت کردن خود و توانایی هایش هم به خود و هم به همسرش است.

خیانت,خیانت به همسر,خیانت زن

جلوگیری از خیانت شوهر

در مقابل خیانت چه کنید

در ابتدا آرامش خود را حفظ کنید و سریع واکنش نشان ندهید. باید این اجازه را به خود بدهید چند روزی از این مسئله بگذرد و در فرصتی مناسب با همسرتان این موضوع را مطرح کنید، دلایل این اتفاقات را بررسی کنید، علت این رفتار را بیابید و نگاهی به رفتار و عملکردهای خودتان در زندگی مشترک داشته باشید. از تصمیم گیری های عجولانه بپرهیزید. بیشتر افراد وقتی با این وضع روبه رو می شوند فورا از طلاق حرف می زنند. بهترین کار این است که بعد از ماجرا، سراغ مشاور بروید و مسائل را حل کنید و یک بازنگری در رابطه تان داشته باشید. با همه این موارد اگر دیدید شرایط زندگی فعلی تان سخت است، در نظر بگیرید اگر جدا شوید آیا شرایط بهتر می شود یا بدتر.
جلوگیری از خیانت همسر با 10 راه زیر

جلوگیری از خیانت همسر با 10 راه زیر

زمان مطالعه : 1 دقیقه
خیانت یکی از مشکلات زندگی زناشویی است که ممکن است هر زوجی به آندچار شوند ولی برای جلوگیری از خیانت راهکارهایی وجود دارد. با روشهای زیر از خیانت همسرتان جلوگیری کنید.
اگر می خواهید همسرتان به شما خیانت نکند این مطلب را بخوانید

اگر می خواهید همسرتان به شما خیانت نکند این مطلب را بخوانید

زمان مطالعه : 1 دقیقه
ترس درونی,ازدواج تمایل,ترس تان برطرف,اعتماد و احترام,زناشویی خود عشق و محبت,قصد ازدواج,اعتماد به نفس,آدم
بعد از خیانت همسرم چگونه او را تحمل کنم؟

بعد از خیانت همسرم چگونه او را تحمل کنم؟

زمان مطالعه : 1 دقیقه
آیین همسرداری,احتمالا زخمی که شخصی از خیانت همسرش,خیانت به همسر معمولاً,مورد احساسساتشان,همسرتان از کارش,مشکلی در رابطه یا ازدواج,مورد علاقه,خیانت موضوعی,زمان مناسبی
چه کنیم تا همسرمان خیانت نکند؟

چه کنیم تا همسرمان خیانت نکند؟

زمان مطالعه : 1 دقیقه
چه کنیم تا همسرمان خیانت نکند,چه کنیم تا شوهرمان خیانت نکند,چه کنیم تا شوهرمان به ما خیانت نکند,چه کنیم تا همسرمان به ما خیانت نکند,آیین همسرداری
چگونه از خیانت زنان جلوگیری کنیم؟

چگونه از خیانت زنان جلوگیری کنیم؟

زمان مطالعه : 1 دقیقه
خیانت زنان,مردان,زنان اگر احساس,محبت دود خواهد,نیازمند محبت‌اند,زنان تحمل,محبت فراوان,مردان ترجیح
خیانت احساسی یا جنسی، کدام یک خطرناک تر است؟

خیانت احساسی یا جنسی، کدام یک خطرناک تر است؟

زمان مطالعه : 1 دقیقه
پیامک احساسی خیانت,عکس احساسی خیانت,خیانت احساسی,جمله احساسی خیانت,خیانت احساسی,جملات احساسی خیانت,متن احساسی خیانت,خیانت های احساسی,خیانت احساسی چیست,,آیین همسرداری
اما و اگرهای رفوی زندگی بعد از خیانت!

اما و اگرهای رفوی زندگی بعد از خیانت!

زمان مطالعه : 1 دقیقه
منبع,نگرش,اطلاع,همسرشان,خیانت,انتظار می رود تغییرات,نقطه پایانی,تلخ
همسران خیانت دیده بخوانند

همسران خیانت دیده بخوانند

زمان مطالعه : 1 دقیقه
اگر می‌خواهید بفهمید باید دوباره اعتماد کنید یا نه, به دنبال این ۴ نشانه باشید …
تنها راه چاره بعد از خیانت همسر طلاق است؟

تنها راه چاره بعد از خیانت همسر طلاق است؟

زمان مطالعه : 1 دقیقه
در بیشتر موارد اولین راهِ حلی که بعد از آگاهی از خیانت همسر به ذهن زوج آسیب دیده خطور می کند, طلاق است.
زندگی مشترک پس از خیانت هم ممکن است

زندگی مشترک پس از خیانت هم ممکن است

زمان مطالعه : 1 دقیقه
زندگی مشترک پس از خیانت هم ممکن است خیانت,رابطه و ازدواج,زندگی مشترک
بعد از خیانت شوهرم با او زندگی کنم یا نه؟

بعد از خیانت شوهرم با او زندگی کنم یا نه؟

زمان مطالعه : 1 دقیقه
اگر به همسرتان شک دارید آن را ابراز نکنید تا زمانی که بتوانید اثباتش کنید. خوب است کمی درباره مشکلات زناشویی‌تان با هم حرف بزنید, اما به خیانت هیچ اشاره‌ای نکنید, چون او هرگز به شما نمی‌گوید که خیانت
چرا زنان به شوهرشان خیانت می کنند؟

چرا زنان به شوهرشان خیانت می کنند؟

زمان مطالعه : 1 دقیقه
آنچه در این نوشته خواهید خواند, نکته‌هایی است که مردان باید مورد توجه قرار دهند تا علاوه بر آنکه مانع از خیانت زنان شوند, خود نیز مصون بمانند.
داروی پیشگیری از خیانت در زندگی زناشویی چیست؟

داروی پیشگیری از خیانت در زندگی زناشویی چیست؟

زمان مطالعه : 1 دقیقه
آیین همسرداری,اگر می خواهید قلب همسرتان را برای همیشه داشته باشید باید از روش هایی استفاده کنید که روح و روان و جسمش در اختیار شما باشد. طوری او را بشناسید و با او رفتار کنید که احساس کند به بودن شما
همسرتان خیانت نمی کند اگر ...

همسرتان خیانت نمی کند اگر ...

زمان مطالعه : 1 دقیقه
آیین همسرداری,ماجرای خیانت از روزی که همسرتان با نفر سومی صحبت می‌کند, آغاز نمی‌شود. سابقه این اتفاق به ماه‌ها و حتی سال‌ها قبل از آشنایی او با زن دیگری برمی‌گردد.
دلایل خیانت در زن و شوهرهای ایرانی

دلایل خیانت در زن و شوهرهای ایرانی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
دلایل خیانت در زن و شوهرهای ایرانی خیانت به همسر,خیانت بین همسران,خیانت در رابطه خانوادگی,خیانت رفتاری,خیانت ذهنی,خیانت کلامی, زندگی زناشویی,آیین همسرداری
صفحه 1 از 13
منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :