چگونه به یکدیگر وفادار بمانیم؟
وفاداری به همسر,وفاداری به همسر,تست وفاداری به همسر,وفاداری سگ به همسرش,اس ام اس وفاداری به ,آیین همسرداری

مجله موفقیت: تمام ازدواج ها با امید به وفاداری و داشتن یک زندگی شاد و موفق صورت می گیرد. زوج ها به این امید که در کنار یکدیگر با آرامش و خوشی زندگی کنند و به بلوغ برسند، زندگی مشترک شان را آغاز می کنند. به راستی چگونه می توانیم برای تمام عمر در کنار همسرمان زندگی موفقی داشته باشیم و تا ابد به هم وفادار بمانیم؟ آیا احساس شادی همان حلقه گمشده ای است که می تواند زنجیر زندگی مشترک را به هم متصل نگه دارد؟

فعالیت ها و اتفاقات روزمره تجربیات مشترکی را برای زن و شوهر رقم می زنند و در طول زمان، این تجربیات کوچک، به خاطرات بزرگ و گاه ارزشمندی مبدل می شوند؛ چنان که کم کم احساس می کنیم عمیقا به همسرمان پیوند خورده ایم.

شاید علت اصلی این پیوند، تنها عشق نباشد و دلایل دیگری ما را کنار هم نگه می دارد؛ مثلا اینکه سال ها در کنار هم هستیم و عمرمان را به پای هم گذاشته ایم. فرزندان نیز یکی دیگر از حلقه های زنجیر زندگی مشترک ما هستند. این موجودات کوچک، پایه های زندگی را مستحکمتر می کنند و برای هر یک از ما دلیلی بسیار مهم و قوی هستند که دشواری های زندگی را به خاطر حفظ آرامش آنها تحمل کنیم. دیدن لبخند، اشک، شادی، بیماری و رشد آنها موجب می شود نسبت به آنها و نیز همسرمان احساس وابستگی و دلبستگی بیشتری پیدا کنیم.

زمانی که ازدواج می کنیم، متعهد می شویم که از زمان جاری شدن صیغه عقد به بعد دیگر خودمان را بخشی از یک گروه دو نفره ببینیم که اعضای آن، با هم پیمان بسته اند تا پایان عمر به هم متعهد باشند و نسبت به یکدیگر وفادار بمانند.

وفاداری به همسر,وفاداری به همسر,تست وفاداری به همسر,آیین همسرداری


میزان وفاداری افراد در زندگی زناشویی، احساس آنها را نسبت به هم و نیز کیفیت رفتار آنها را با یکدیگر تعیین می کند. شاید یکی از مهمترین عوامل از بین رفتن وفاداری در زندگی زناشویی، کاهش احساس و علاقه زن و شوهر به یکدیگر باشد.

وفاداری، زمانی خودش را نشان می دهد که شما بتوانید در هنگام سختی و دشواری زندگی در کنار همسرتان بمانید و به او متعهد و وفادار باشید؛ زیرا زمانی که همه چیز خوب باشد و شما مشکلی نداشته باشید، با ماندن در کنار همسرتان، چندان هنری نکرده اید. هنر واقعی این است که در بدترین شرایط همچنان در کنار هم باقی بمانید و سعی کنید اوقات خوشی را برای یکدیگر رقم بزنید.

به یاد داشته باشید که ارتباط و پیوند شما باید همواره بر هر کار دیگری اولویت داشته باشد. این کار، قسمتی بزرگ و مهم از وفاداری است. زمانی که یک مشکل بزرگ رخ می دهد، شرایط زندگی شما کاملا تغییر می کند و هر یک از زوجین تلاش می کنند راهی را برای فرار از دشواری های شرایط جدیدی که برایشان پیش آمده است، پیدا کنند.

حتی در این شرایط، باید به همسرتان وفادار بمانید و در کنار او باشید. همچنان به اهداف و آرزوهایتان فکر کنید تا بهتر و ساده تر بتوانید این شرایط دشوار را سپری کنید. در چنین شرایطی به جای فرار بهتر است راه هایی را بیابید که بتوانید بار دیگر آرامش و راحتی را به زندگی مشترکتان بازگردانید و نیز بتوانید باز هم در کنار یکدیگر خوشحال بمانید.

اگر می خواهید همواره به همسرتان وفادار بمانید، سعی کنید تا همیشه به یاد داشته باشید که او چه زحماتی برای شما کشیده است و شما به چه دلایلی به او مدیون هستید. هرگز فکر نکنید کارهایی که همسرتان در زندگی انجام داده جزو وظایف او هستند. همیشه از کارهای او قدردانی کنیدو به یاد داشته باشید که یکی از مهمترین دلایلی که او سختی های بسیاری را در زندگی متحمل می شود وجود شماست. به این ترتیب اگر زمانی مشکلی در زندگی برایتان رخ دهد، شما نیز وظیفه خود می دانید که در این شرایط، زحمات او را جبران کنید و در این شرایط حتی به خیانت فکر هم نخواهید کرد.

چند نکته در مورد حفظ وفاداری به همسر,وفاداری به همسر,تست وفاداری به همسر,آیین همسرداری


همواره دارای اعتماد به نفس و قوی باشید

به خودتان برسید. تمیز و مرتب باشید. هیچ عاملی نباید موجب شود که شما خودتان را فراموش کنید؛ پس به خودتان اهمیت دهید تا دیگران هم بیاموزند باید به شما اهمیت دهند.

همسرتان را همانگونه که هست، بپذیرید

شما این فرد را انتخاب کرده اید و روز اول او را با تمام خصوصیاتش دیده و پسندیده اید. هرگز همسرتان را با دیگران مقایسه نکنید. او را تغییر دهید. کمال گرا نباشید. در دنیا کسی وجود ندارد که از همه نظر بی عیب و کامل باشد. روز اول که همسرتان را انتخاب کردید، مسلما عیوب او را دیده اید اما به دلیل عشق به او و اشتیاقی که برای ازدواج و شروع زندگی جدید داشتید، سعی می کردید آن عیوب را نبینید و آنها را ساده و بی ارزش جلوه دهید؛ اکنون نیز باید چنین کنید. بعد از ازدواج، دیگر زمان عیب یابی از همسر سپری شده است؛ پس بهتر است سعی کنید او را با تمام خوبی ها و بدی هایش دوست داشته باشید.

هر از گاهی در مورد زندگی مشترکتان با یکدیگر صحبت کنید

همیشه از همسرتان بپرسید که از شما رنجشی به دل دارد یا ندارد. اجازه ندهید کدورت و ناراحتی ها برای مدت طولانی در ذهن همسرتان باقی بماند. از همسرتان بخواهید با صداقت و بدون ترس، نظرش را در مورد شما بگوید.

شما هم با او صادق باشید و هر چه از او به دل دارید، بدون واهمه با او در میان بگذارید. به حساسیت های یکدیگر احترام بگذارید. با هم لجبازی نکنید و اگر می دانید کاری هست که همسرتان را آزار می دهد، آن را انجام ندهید.

گردآوری راهنمای ازدواج آکاایران
منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :