روابط زناشویی به سبک پرویز و پونه
یکی از ویدئوهای پربیننده صفحه سروش رضایی (سوری لند) داستان‌های پرویز و پونه است که هر قسمت آن به بخشی از دغدغه‌های روابط زوج‌های امروز اشاره می‌کند. دکتر مهرنوش

یکی از ویدئوهای پربیننده صفحه سروش رضایی, پرویز و پونه, روابط زناشویی پرویز و پونه


طرف دیگر پونه با افکاری کاملا زنانه و احساساتی جوشان که با واکنش‌های هیجانی که برای دریافت توجه و ابراز علاقه ازسوی پرویز تمام تلاشش را به‌کار می‌برد ولی هر بار تیرش به سنگ می‌خورد. برای مثال در قسمتی از این ویدئو تغییر ظاهری پونه با تزریق لب را می‌بینید که عکس‌العمل پرویز در مقابل آن به جرات در بسیاری از مردان دیگر هم دیده می‌شود. اما مهم‌ترین مشکل بسیاری از پونه‌های جامعه این است که تصور می‌کنند تنها عوامل بیرونی باعث شادی آنها می‌شود و برای همین به‌دنبال دریافت تایید از بیرون می‌گردند. 
درحالی که دنیای بیرون را هم درست نمی‌شناسند و در عمل در ارتباط بین فردی خود دچار مشکل هستند، گوشه‌گیر و افسرده به‌نظر می‌رسند و نسبت به خواسته‌ها و نیازهای روابط خود بینشی ندارند. به زبان ساده‌تر از خود ناراضی هستند. 

نکته
مسئله اینجاست که برای بالا بردن کیفیت زندگی، زوج‌ها باید به سلامت روحی توجه کنند. داشتن رابطه‌ای بهتر به عوامل زیادی بستگی دارد. پونه‌ها به‌دنبال پر کردن خلأهای عاطفی و نوازش شدن هستند و از ترس اینکه مردشان را ازدست بدهند، دست به کارهایی می‌زنند که اوضاع را بدتر و شرایط را سخت‌تر می‌کند. ما باید حس ارزشمند بودن را در خود تقویت کرده تا شاد بودن و ماندگاری در رابطه را با رضایت از خود و اعتماد به نفس تضمین کنیم. 

قسمت دوم
اوجولات 
یکی دیگر از محبوب‌ترین بخش‌های این ویدئو نوع درخواست پونه از پرویز برای خریدن شکلات (اوجولات) با ادبیاتی است که در روابط امروز به وفور آن را می‌شنویم. دیالوگی که پای آن به برنامه محبوب خندوانه هم باز شد. ادبیاتی که دنبال‌رو تغییر شکل کلماتی مانند عزیزم (عجیجم) یا چطوری (چطولی) که از چند سال قبل در مکالمه‌های بین دختر‌ها و پسرها باب شد و در شکل واضح‌تر در روابط آنها جا باز کرده است، اما نکته اینجاست که باز کردن جای خود در دل معشوقه‌تان به هر قیمتی اصلا توصیه نمی‌شود. 

سروش رضایی, پرویز و پونه, روابط زناشویی پرویز و پونه


مردها ظرافت و محبت شما برای افزایش امنیت و آرامش در خانواده را دوست دارند اما مواقعی که تغییرات فراوان شما در رفتار، او را به پدر دختربچه‌ای لوس یا یک شخصیت کارتونی تبدیل می‌کند اصلا دوست داشتنی نیست. آنها در روابط به‌دنبال همراه و دوست هستند نه دختری لوس که در هر موقعیتی برای پیش بردن حرف‌ها یا جلب‌توجه طرف مقابل زیر گریه می‌زند و صدا و ادبیات خود را تغییر می‌دهد. تقریبا همه خانم‌ها دوست دارند در مرکز توجه مرد زندگی‌شان باشند اما تحریک علاقه و جلب همه توجهات او به سمت خودتان حد و مرزی دارد. 
شاید باور نکنید اما طبق آماری که در ماه‌های اخیر یکی از دانشجویان من از یکی از دانشگاه‌های آزاد تهران در این زمینه به‌دست آورده تقریبا 75درصد مردان از تغییر لحن و ادبیات خانم‌ها در زندگی مشترک و روابط عاشقانه متنفر هستند. 

قسمت سوم
بی‌احساسی 
باحوصله‌ترین و احساساتی‌ترین مرد‌های روی زمین هم از صحبت طولانی پای تلفن و ساعت‌ها ابراز احساسات بیزارند. خانم‌هایی که اهل تلفن زدن‌های مداوم و طولانی هستند و ساعت‌ها با صدای بلند حرف می‌زنند به هیچ‌عنوان کاراکتر جذاب و دوست داشتنی همسر خود نیستند. دیالوگ‌های پونه‌های جامعه که عادات عجیبی به اغوای احساسات پرویزها دارند آن‌قدر برای مردها ساده و خسته‌کننده است که اغلب خون خانم‌ها را از بی‌تفاوتی به جوش می‌آورد، در حالی‌که باید به این فلسفه توجه داشت که مردها احساساتی مشابه زن‌ها ندارند یا اگر هم چنین احساساتی دارند هیچ‌گاه درباره آن با همسرشان صحبت نمی‌کنند. 

سروش رضایی, پرویز و پونه, روابط زناشویی پرویز و پونه


شاید سوال‌تان این است که وقتی با او صحبت نمی‌کنید چگونه به احساسات او پی ببرید؟ در این صورت باید بگوییم شما بعد از گذشت زمان باید به مرور احساسات مردهایی به شکل پرویز بی‌احساس را درک کنید و به مرور به او کمک کنید تا احساسات خود را به زبان بیاورد یا حداقل در مقابل شما با احساس برخورد کند. بیشتر مردها برای ابراز محبت مهارت شما را در درک موقعیت‌های متفاوت ندارند، پس واکنش‌های تکراری و دل زننده شما مانند قطع کردن تلفن یا گفتن الفاظی مانند «خیلی بی‌احساس و سرد هستی» نه‌تنها رفتار او را در مقابل شما اصلاح نمی‌کند بلکه او را دلسرد کرده و از هم صحبت شدن با شما فرار می‌کند.

نکته
 همسرتان را به‌دلیل اینکه احساساتی نیست و کمتر ابراز علاقه و محبت می‌کند، سرزنش نکنید. در عوض بهتر است به او حق بدهید چراکه این موضوع یکی از نشانه‌های بارز تفاوت‌های جنسیتی زن و مرد است؛ تفاوتی که به ناچار باید بپذیرید. 

قسمت چهارم
تحکیم روابط 
در بخش دیگری از ویدئوهایسروش رضایی, پرویز و پونه, روابط زناشویی پرویز و پونهحس پدر یا مادر بودن، جزئی از هویت مردها و زنان را تشکیل می‌دهد و نادیده گرفتن این جنبه از زندگی بعد از گذشت مدتی به ساختار زندگی مشترک هر زوجی لطمه وارد می‌کند، اما باید درنظر گرفت که راه‌حل ترس‌های پونه‌ها از برهم خوردن رابطه و مواجهه با شکست، داشتن فرزند نیست. 

متاسفانه این باور اشتباه در فرهنگ جامعه ما وجود دارد که فرزند داشتن می‌تواند بهترین دلیل پایدار ماندن یک زندگی مشترک ‌باشد، درحالی‌که ما مصداق‌های فراوان از زوج‌هایی داریم که سالیان دراز بدون داشتن فرزند، توانسته‌اند زندگی پایداری داشته باشند یا برعکس زوج‌هایی که باوجود یک یا دو فرزند به دلایل مختلف از هم جدا می‌شوند. پس فراموش نکنید تحکیم روابط زوج‌ها معنایی فراتر از اضافه شدن عضوی جدید به خانواده دارد که تنها با کسب مهارت‌های زندگی و اعتماد طرفین به حقیقت می‌پیوندد. منبع : زندگی ایده آل

گردآوری راهنمای ازدواج آکاایران
منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :