مطالعه روی موش راهی به سوی داروی ضدبارداری مردانه جدید
سلامانه : به گفته دانشمندان این کشف می‌تواند به یک روش کنترل تولید مثل غیرهورمونی و برگشت پذیر برای مردان بی انجامد. به گزارش  پایگاه خبری س

آکاایران: مطالعه روی موش راهی به سوی داروی ضدبارداری مردانه جدید

آکاایران سلامانه : به گفته دانشمندان این کشف می‌تواند به یک روش کنترل تولید مثل غیرهورمونی و برگشت پذیر برای مردان بی انجامد.

به گزارش آکاایران به گزارش  پایگاه خبری سلامانه، اکتشاف جدیدی در موش‌ها می‌تواند راه را به سمت یک روش کنترل تولیدمثل غیر هورمونی و بازگشت پذیر در مردان هموار کند.

یافته‌ها که روز ۱ اکتبر به صورت آنلاین در ژورنال Science منتشر شد، به تلاش‌ها در جهت دستیابی به «قرص مردانه» گریزان، یعنی نوعی قرص ضد باروری مطمئن اما موقتی برای مردان، اضافه شد.
ماساهیتو ایکاوا، محقق ارشد مطالعهٔ جدید گفت: «مهم است که ما راه مؤثر و قابل برگشتی پیدا کنیم که مردان بتوانند بر آینده تناسل خود کنترل بیشتری داشته باشند.»

ایکاوا که استاد موسسه تحقیق بیماری‌های میکروبی در دانشگاه اوزاکای ژاپن است، جز این بیان کرد: «یافته‌های این مطالعه شاید مرحله‌ای کلیدی برای دستیابی مردان به این کنترل باشد.»

نتایج بر اساس موش‌های نر به دست آمده و نتایج حیوانی همیشه بر انسان‌ها اعمال نمی‌شود. اما تیم ایکاوا توانست که با مسدود کردن یک پروتئین خاص که در اسپرم انسان هم موجود است، حیوانات را نابارور کند.

این پروتئین کلسینورین نام دارد. محققان گمان می‌کردند که این پروتئین نقش مهمی در باروری جنس مذکر ایجاد می‌کند اما پروتئین در شکل‌های مختلف وجود دارد و مشخص نیست که چه شکلی از آن ممکن است بر باروری مؤثر باشد.

در حال حاضر، تنها روش کنترل تولد برای مردان، جراحی وازکتومی و استفاده از کاندوم است. وازکتومی روش بسیار مؤثر اما معمولاً دائمی است. استفاده از کاندوم می‌تواند غیر مؤثر باشد.

ارون هملین، مدیر اجرایی موسسه پیشگیری از تولید مثل مردان در واشنگتن، در موافقت گفت: «روش‌های پیشگیری فعلی برای ارضای این نیاز حتی نزدیک به کافی هم نیستند. با استفاده از کاندوم سالانه حدود ۱۸ درصد احتمال بارداری وجود دارد. این احتمال با تاس انداختن برای هر فرد برابر است.»

منبع : سالمانه

منبع :

منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :