چگونه در اولین قرار قلب طرف مقابل مان را تسخیر کنیم؟
تلفن همراهش,منبع,اشکالی,خودتان را بپرسید,همسر آینده مهم ترین,واکنش شماست,نکات,زمان حرف زدن او سؤالی

شاید خواستگارتان قرار باشد که تا آخرعمر در کنار شما زندگی کند و تمام رؤیاها و آرزوهای شما را جامه عمل بپوشاند. برای همین اولین قرار با همسر آینده مهم ترین قرار است، برای آنکه بهترین تاثیرگذاری را در این قرار داشته باشید، نکات زیر را به خاطر بسپارید.

شاید این مهم ترین قرار زندگی شما باشد، قراری که آینده زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد. شاید خواستگارتان قرار باشد که تا آخرعمر در کنار شما زندگی کند و تمام رؤیاها و آرزوهای شما را جامه عمل بپوشاند. برای همین اولین قرار با همسر آینده مهم ترین قرار است، برای آنکه بهترین تاثیرگذاری را در این قرار داشته باشید، نکات زیر را به خاطر بسپارید.

فردی که روبه روی شما نشسته است شاید باهوش تر از شما باشد و به احتمال زیاد از شما باتجربه تر است، پس هیچ گاه فکر نکنید که می توانید او را بازی دهید یا گمراه کنید. سعی کنید صادقانه رفتار کرده و اگر هم اشتباهی از شما سر زد به آن اعتراف کنید. دکتر ویتیمور می گوید : اگر در صحبت کردن خواستگارتان حواس شما پرت شده و کلام او را از دست دادید خیلی راحت به او بگویید که برای یک لحظه حواس تان پرت شده است. اگر هم فکر می کنید حرفی که زده است نامناسب بوده یا او را رنجانده از وی معذرت خواهی کنید. معذرت خواستن شجاعت و انعطاف شما را می رساند و تاثیر خوبی روی ذهن طرف مقابل شما می گذارد.

انتظار چه تاثیری بر او دارد؟
خانم ها در بین خودشان می گویند؛ اگر او چند دقیقه منتظر بماند ارزش من را بیشتر حس خواهد کرد. اما این درست نیست. باور کنید که در قرار اول با همسر هر دقیقه انتظار کشیدن می تواند مرگبار باشد و باعث عصبانیت و ناراحتی طرف مقابل شما شود و در نتیجه آن جو مناسب چنین جلسه ای را بر هم بزند.
اگر شما بنشینید و انتظار آمدن طرف مقابل تان را بکشید، چه حسی خواهید داشت؟ قطعا خوشحال نخواهید بود. یادتان باشد اگر دیر کنید می تواند به این معنا باشد که برای طرف مقابل ارزشی قائل نیستید، برای همین حساب همه زمان ها را بکنید و از جمله حاضر شدن، ترافیک و مشکلات احتمالی را بکنید تا دیر به قرارتان نرسید.

خاموشش کنید
شما می خواهید که خواستگارتان در زمانی که مقابل شما نشسته است دائما مشغول چک کردن تلفن همراهش باشد یا پیامک بزند و دائما با تلفن صحبت کند؟ اگر از این رفتار خوش تان نمی آید خودتان چنین رفتاری را انجام ندهید. دکتر دایان گاتمن، روانشناس و متخصص علوم رفتاری در دانشگاه پنسیلوانیا می گوید: « شاید همیشه این عادت را داشته باشید که تلفن همراه تان را در نزدیک ترین جا با خودتان نگه دارید و دائما پیامک ها، ای میل ها یا تماس های تان را چک کنید اما برای اولین قرار با خواستگارتان چنین کاری بدترین کار است. خیلی راحت قبل از ورود به محل قرار، تلفن همراه تان را خاموش کنید. مطمئن باشید یک ساعت خاموش بودن تلفن همراه ضرر جبران ناپذیری به شما نخواهد زد.»

پیام لباس ها را جدی بگیرید
بگذارید خیلی ساده بگوییم؛ اولین تاثیری که روی طرف مقابل تان می گذارید با لباس های تان است، خیلی ساده اگر لباس های نامناسبی بپوشید از همان لحظه اول تاثیر نامناسبی روی طرف مقابل تان می گذارید، اگر برای خوردن یک قهوه دعوت شده اید بدترین کار این است که با لباس و کفش مخصوص کوهنوردی در آنجا حاضر شوید. بهترین کار این است که برای اولین قرار با خواستگارتان لباس راحت، آراسته و نسبتا سنگین بپوشید. لباسی که می تواند همپایه لباس های مراسم دورهمی و مهمانی های نه چندان تجملی باشد. لباس های خیلی تنگ یا کفش های خیلی پاشنه بلند انتخاب های نامناسبی برای چنین قرار ملاقاتی هستند.

معجزه تشکر
یادتان باشد، تشکر کردن نشانه توجه و احترام گذاشتن شما به طرف مقابل تان است. شما باید از احترام و توجهی که به شما می شود قدردان باشید و این قدردانی را نشان دهید. یک تشکر در مورد پرداخت صورت حساب قهوه یا غذایی که خورده اید، می تواند به خواستگار شما نشان دهد که شما فردی مودب و نکته سنج هستید که به جزئیات دقت می کنید.

جاده دو طرفه قانون
به قوانین طرف مقابل تان احترام بگذارید، اگر او بلند می شود و صندلی را برای شما می کشد از او تشکر کنید، اگر هم این کار را نکرد نایستید تا این کار را انجام دهد، خودتان صندلی را بکشید و بنشینید. اگر او خواست که صورت حساب را پرداخت کند با او چانه نزنید، اگر هم خواست که در مورد مسائلی حرف بزنید یا نزنید به خواسته او احترام بگذارید. مطمئن باشید، اینگونه طرف مقابل تان هم به خواسته ها و قوانین شما احترام خواهد گذاشت.

در مورد اینها حرف نزنید
صحبت کردن اصلی ترین کلید برقراری ارتباط است اما برقراری یک دیالوگ خوب با فردی که برای اولین مرتبه با او ملاقات می کنید کار ساده ای نیست. قطعا نمی شود فرمول خاصی برای حرف زدن در جلسه اول ارائه داد، اما شاید برعکس این مورد را بتوان ارائه کرد! بهترین کار این است که در جلسه اول با خواستگارتان از صحبت کردن در مورد مسائل سیاسی، اقتصادی و البته وضعیت آب و هوا بپرهیزید. دکتر ژاکلین ویتیمور، متخصص مشاوره خانوادگی در استوک می گوید: «همیشه آدم های نکته سنج و طناز محبوب و مورد توجه هستند اما حتی اگر شخصیتی اینگونه هم دارید در جلسه اول آشنایی خودتان را کنترل کنید و سعی نکنید دائما از جملات طنز و بامزه استفاده کنید یا خواستگارتان را بخندانید، چرا که اینگونه او این تصور را خواهد داشت که احتمالا شما فردی هستید که هیچ چیزی را جدی نمی گیرید.»

بیشتر بشنوید تا حرف بزنید
یادتان باشد، مهم تر از خوب حرف زدن خوب شنیدن است. قطعا اگر در همان برخورد اول به طرف مقابل تان نشان دهید که خوب و با دقت به حرف هایش گوش می دهید تاثیر بسیار زیادی روی او گذاشته اید. اگر در زمان حرف زدن، او سؤالی برای تان پیش آمد در فواصلی که او مکث می کند یا منتظر واکنش شماست سؤالات خودتان را بپرسید. یادتان باشد یکی، دو بار قطع کردن حرف های او اشکالی ندارد اما خواستگارتان قطعا از اینکه هر دقیقه حرف های او را قطع کنید خوشحال نخواهد شد.»منبع : زندگی ایده آل

گردآوری راهنمای ازدواج آکاایران
منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :