ساده ترین روش ابراز علاقه به همسر،علاقه، ابراز علاقه، علاقه به همسر،علاقه مندی
ابراز علاقه به پسر,ابراز علاقه دختر به پسر,ابراز علاقه غیر مستقیم,ابراز علاقه,ابراز علاقه به دختر,ابراز علاقه به شوهر,ابراز علاقه مردان,ابراز علاقه به مردان,ابر

 

ابراز علاقه به همسر,راه برای ابراز علاقه به همسر

 

قبل از هر چیز فراموش نکنید که شما و همسرتان با هم به صورت یک کل به نظر می‌رسید. نقاط ضعف و قوت شما مکمل یکدیگر می‌شود و همین‌هاست که شما را جذب یکدیگر می‌کند.

 

اگر گشتی درکتابفروشی‌ها بزنید تا دلتان بخواهد انواع و اقسام کتاب‌های روان‌شناسی عامه‌پسند در مورد ابراز عشق به همسر و تفاوت‌های زن و مرد وجود دارد و اتفاقا شمارگان فروششان هم بالاست و هر کدام چند باری هم تجدید چاپ شده‌است اما با این حال با نگاهی به آمار روز افزون طلاق یعنی51 طلاق در هر ساعت (خبرگزاری مهر) در کشورمان درمی‌یابیم که خواندن این کتاب‌ها فقط می‌تواند سرانه مطالعه را بالا ببرد.

 

یکی از مهم‌ترین دلایل این همه طلاق این است که زوج‌ها یادنگرفته‌اند چگونه عشق بورزند و چگونه یک رابطه زناشویی خوب و سالم برقرار کنند تا ضامن آرامش خانواده باشد. مهناز غیاثی، کارشناس‌ارشد روان‌شناسی و مشاور خانواده در گفت‌وگو با همشهری تندرستی توصیه‌هایی دارد برای آقایان تا بتوانند عشق و علاقه خود را به همسرشان نشان بدهند.

 

قبل از هر چیز فراموش نکنید که شما و همسرتان با هم به صورت یک کل به نظر می‌رسید. نقاط ضعف و قوت شما مکمل یکدیگر می‌شود و همین‌هاست که شما را جذب یکدیگر می‌کند. باید آنچه را که شما را نسبت به او ناامید می‌کند در خود بشناسید و بپذیرید، آنچه را که در آن افراط کرده‌اید رها کنید، مواردی را که در آن کم‌کاری و قصور ورزیده‌اید با کوشش خود جبران کنید و در‌حقیقت از مهارت‌های ارتباطی‌ای که بلد نیستید، استفاده نکنید.

 

کاملا طبیعی است که بین یک زوج صفت‌های شخصیتی وجود داشته باشد که همخوانی ندارند و در افکار و عقایدشان اختلاف‌نظر وجود داشته باشد. زوجینی که می‌گویند نمی‌دانیم چرا دعوایمان می‌شود؟ به دلیل عدم آشنایی به صفات یکدیگر است. اگر بدانیم سر چه موضوعاتی اختلاف خواهیم داشت، می‌توانیم آنها را کنترل کنیم و چاله‌های اتوبان زندگی را بشناسیم تا در مواقع عبور‌، دیگر در آن نیفتیم.

 

نکاتی برای افزایش عشق و علاقه

 

در زندگی مشترک هدفی را انتخاب کنید و به آن پای‌بند باشید. یکی از این اهداف می‌تواند تربیت یک فرزند خوب باشد. در عصری که ما زندگی می‌کنیم علائق انسان‌ها به سمت لذت‌گرایی سوق پیدا کرده و به همین دلیل فکر می‌کنند وجود فرزند جلوی تمامی کارها و لذت‌های آنان را در زندگی می‌گیرد اما بعد از چند سال دچار پوچی می‌شوند زیرا حضور فرزند خود یکی از اهداف مهم زندگی است. به هر حال اگر می‌خواهید دچار روزمرگی نشوید بهتر است علایق مشترکتان را بشناسید و برای آنها برنامه‌ریزی کنید تا زندگی‌تان حالت پوچی به خود نگیرد.

 

هر روز چند کلمه نشاط‌آور و شادی‌بخش به خود تلقین کنید.

 

تا آنجا که می‌توانید درباره شغل و حرفه همسرتان، اطلاعات لازم را کسب کنید.

 

هرگونه کاری که برای پیشرفت کار همسرتان از دست شما برمی‌آید به وی ارائه دهید.

 

در خود حس خوش‌خلقی و شوخ‌طبعی ایجاد کنید.

 

شکایت‌ها و گله‌های مهم خود را «به آرامی» مورد بحث قرار دهید.

 

برای چیزهای جزیی و لطف‌های کوچکی که از همسرتان می‌بینید قدردانی کنید.

 

وقت‌شناس باشید و هر مطلب را در وقت خودش بیان کنید. گاهی اوقات بابت مساله‌ای که ناراحت هستید و سطح هیجان شما بالاست و از طرفی همسرتان هم خسته از کار روزانه است، اگر در این زمان مساله را باز کنید، با توجه به هیجان بالای شما و آماده نبودن همسرتان کار به دعوا ختم می‌شود و این یعنی وقت‌شناس نبودن!

 

بگذارید همسرتان احساس کند که شما پشتیبان او هستید.

 

در شادی‌ها و ناکامی‌ها همواره مونس و همدم واقعی یکدیگر باشید.

 

پس از ازدواج، مانند دوران مجردیتان به والدین خود متکی نباشید.

 

در زندگی زناشویی، بردبار و صبور باشید. هر گاه بخواهید به تنهایی قدم بردارید، می‌توانید هر جا که دوست داشتید قدم بگذارید ولی هنگامی که با یک نفر دیگر هستید قدم‌های شما باید با او هماهنگ باشد.

 

ریشه ازدواج خود را با ‌اندیشه مشترک، دقت، توجه، مهر، محبت و حسن تفاهم تقویت کنیم. چنانچه علف‌های هرز را سریع از بین ببریم، گیاه کامل رشد می‌کند. در ازدواج نیز علف‌های هرز وجود دارند اما باید نسبت به آنها آگاه باشیم تا پس از پیدایش، آنها را از بین ببریم. افکار منفی، قضاوت‌ها، استنباط‌های غلط و یک طرفه به قاضی رفتن، همچون علف‌های هرز در زندگی ما رشد می‌کنند. باید مواردی را که در زندگی ما تاثیر می‌گذارند و یا به مشکلاتمان دامن می‌زنند؛ مانند دخالت‌های دیگران، مشکلات اقتصادی و بیماری‌ها را بشناسیم و از رشد آنها جلوگیری کنیم.

 

اگر مشکلی در رابطه خود احساس می‌کنید، در صورت لزوم با افراد مطلع مشورت کنید. مشاوران، روان‌شناسان و روانپزشکان به شما بصیرت و ادراک کافی می‌دهند و شما را از بیماری‌های زناشویی و اختلال‌های روانی – جنسی احتمالی آگاه می‌کنند.

 

بسیاری از افراد به ویژه آقایان اشتباهات خود را به سختی می‌پذیرند. اگر می‌خواهید رابطه‌ای سالم داشته باشید اشتباه خود را قبول کنید. وقتی کار خطایی انجام می‌دهید، آن را بپذیرید. به راحتی از آن نگذرید که انگار مشکل خاصی نبوده است و بهانه هم نیاورید.

 

برای او فداکاری کنید. گاهی از نیازهای خود به خاطر چیزی که همسرتان می‌خواهد، صرف‌نظر کنید. این کار را اغلب خانم‌ها انجام می‌دهند و از نیازهای خود به خاطر اولویت‌دادن به نیازهای اعضای خانواده چشم‌پوشی می‌کنند.

 

مراقب سلامتی همسرتان باشید

 

به او بگویید دوستت دارم. ابراز محبت کردن به شخصیت افراد مربوط می‌شود. کسانی که از روان سالمی برخوردار هستند مشکلی با ابراز علاقه کردن ندارند اما آن دسته از مردانی که شخصیت بیمارگونه دارند یا دچار غرور هستند نسبت به همسرشان، ابراز علاقه نمی‌کنند و با تکنیک‌های جادویی هم نمی‌توان آنها را به این کار وادار کرد و حتما باید تحت مشاوره قرار بگیرند اما در مورد مردانی که سالم هستند ولی با روحیات خانم‌ها آشنایی ندارند باید بدانند که در این دوره با توجه به اینکه فشار زندگی بر دوش خانم‌ها هم هست، آنها بیشتر احتیاج دارند تا از همسرشان ابراز محبت ببینند و بشنوند. اگر شما نیازی نمی‌بینید تا همسرتان بگوید دوستت دارم، دلیل نمی‌شود که خانمتان هم این عقیده و تفکر را داشته باشد.

 

محبت و شخصیت

 

ابراز محبت کردن به شخصیت افراد مربوط می‌شود. کسانی که از روان سالمی برخوردار هستند مشکلی با ابراز علاقه کردن ندارند اما آن دسته از مردانی که شخصیت بیمارگونه دارند یا دچار غرور هستند نسبت به همسرشان، ابراز علاقه نمی‌کنند و با تکنیک‌های جادویی هم نمی‌توان آنها را به این کار وادار کرد و حتما باید تحت مشاوره قرار بگیرند.

از ابراز علاقه به همسرتان خجالت نکشید

از ابراز علاقه به همسرتان خجالت نکشید

زمان مطالعه : 1 دقیقه
ابراز علاقه به همسرتان خجالت,نکات فوق نمونه,موجب بروز آسیب,ارتباط زوج,روزی چند,حاضر نبود,احساس,تماس
آقایان اینگونه ابراز علاقه می کنند!!

آقایان اینگونه ابراز علاقه می کنند!!

زمان مطالعه : 1 دقیقه
نشانه های مردانه ابراز عشق آشنا,همسرتان,ابراز عشقشان کار هیجان,حرف زدن وضعیت,مردان تمایل,ابراز احساسات یک کار زنانه,جمله عاشقانه,ساده ترین بخش
ساده ترین راه برای ابراز علاقه به همسر

ساده ترین راه برای ابراز علاقه به همسر

زمان مطالعه : 1 دقیقه
ساده ترین راه برای ابراز علاقه به همسر عشق و علاقه ,رابطه زناشویی,مهم‌ترین دلایل طلاق,افزایش عشق و علاقه,ابراز محبت کردن,ابراز علاقه کردن
پیچ و خم های ابراز علاقه

پیچ و خم های ابراز علاقه

زمان مطالعه : 1 دقیقه
هیجانات و عواطف در زندگی شخصی و خانوادگی از اهمیت فراوانی برخوردار است. می بایست هیجانات مثبت در محیط امن خانواده و میان فردی بیان و از طرف مقابل نیز پاسخ های مناسب دریافت شود.
از ابراز علاقه همسرتان خجالت نکشید

از ابراز علاقه همسرتان خجالت نکشید

زمان مطالعه : 1 دقیقه
شید  اوایل زندگی , آنقدر به من علاقه داشت که حتی حاضر نبود , بدون من غذا بخورد , علاقه همسرم به حدی بود که روزی چند بار از محل کارش با من تماس می گرفت . نکات فوق , نمونه ای از جملاتی است که
بهترین روشها برای ابراز علاقه به همسر چیست؟

بهترین روشها برای ابراز علاقه به همسر چیست؟

زمان مطالعه : 1 دقیقه
بهترین روشها برای ابراز علاقه به همسر چیست عشق و علاقه,زندگی مشترک,دلخوری زن و شوهر,زیر نظر گرفتن و بررسی همسر, پیام عاشقانه
صفحه 1 از 1
منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :