تکنیک های موثر برای شادکردن شوهر
خانم ها: زمانی که در زندگی مان دچار حرص و ولع می شویم ، دیگر همه چیز از بین می رود. سعی ... را در آکاایران بخوانید

در زندگی دونفره؛ زن همواره نقش اصلی یک رابطه را بر عهده دارد، برخورد، گفتار و عمل اوست که علاوه بر فضای خانه می تواند شوهرش را همراه زندگی داشته باشد.در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات روانشناسی آکا, راهکار برای شاد کردن شوهر و لذت بردن از زندگی برایتان آماده کردیم که امیدوارم این راه کارها برای یک مسیر شاد عاشقانتان مفید باشد

36 راه برای شاد کردن شوهر

خانم هاي عزيز فقط شما هستيد که مي توانيد تصميم بگيريد چطور زندگي كنيد؛ يا مجبوريد احتياجتان را برآورده كنيد يا حرص و ولع تان را. وقتي به سراغ برآورده كردن احتياجاتتان مي رويد ديگر جايي براي حرص و ولع باقي نمي ماند. شوهر شما در برابر زياده خواهي شما، به جاي بحث كردن فقط عمل مي كند. به همين علت است كه همه چيز در دست شما ست.

البته زن هم نسبت به شوهر خود وظایف زیادی دارد و وظایف یک طرفه نیست . که به زودی در این باره هم مطلب خواهیم داشت.

• زمانی که شوهرتان به خانه می اید

وقتي شوهرتان از سركار برمي گردد به خاطر خوشحالي خودتان هم كه شده با او بد خلقي نكنيد. بهتر است در لحظه ورودش ...

با يك لبخند و يا نگاه عاشقانه و يا يك فنجان چاي به اسقبالش برويد. سعي كنيد مشكلات روزمره تان را خودتان حل كنيد. نه اين كه او را نيز رگبار مشكلات كوچك و بي اهميت قرار دهيد. يك همسر خوب زني است كه مشكلات كوچك را خودش حل كند و تنها در حل مشكلات بزرگ و آن هم پس از چند ساعت استراحت از شوهرش كمك بخواهد. اين را ملكه ذهنتان قرار دهيد:

از وقتي كه شوهرتان به خانه آمد تا حدود 90 دقيقه ي هيچ حرف ناخوشايندي به او نگوييد. همسرتان را زير رگبار مشكلات كوچك و بي اهميت روزمره تان قرار ندهيد.

• مراقب وسوسه های شیطانی باشید

زماني كه در زندگيمان دچار حرص و ولع مي شويم، ديگر همه چيز از بين مي رود. سعي مي كنيم همه چيز را به نفع خودمان توجيه كنيم.

خانم هاي عزيز: فقط شما هستيد که مي توانيد تصميم بگيريد چطور زندگي كنيد؛ يا مجبوريد احتياجتان را برآورده كنيد يا حرص و ولع تان را. وقتي به سراغ برآورده كردن احتياجاتتان مي رويد ديگر جايي براي حرص و ولع باقي نمي ماند. شوهر شما در برابر زياده خواهي شما، به جاي بحث كردن فقط عمل مي كند. به همين علت است كه همه چيز در دست شماست.

 

• غذای مورد علاقه شوهرتان را بپزید
بیشتر آقایان به غذای خود اهمیت زیادی می دهند. در صد بالایی از دعوای بسیار ساده اما ماندگار زن و شوهر سر غذایی است که یا به درستی پخت نشده و یا به موقع آماده نبوده و این اتفاق به راحتی توانسته باعث ایجاد مشکلات و دعواهای زیادی شود. اما اگر شما گاهی اختصاصی و برای شخص همسرتان غذایی خوشمزه و مورد علاقه او با تمام مخلفاتش را آماده کنید باعث خوشحالی او شده اید.

بهترین روش برای فهمیدن غذای مورد علاقه شوهر

از زمان بسيار قديم، هميشه عمده ترين مشكل زن ها اين بود كه نمي دانستند كه غذاي مورد علاقة شوهرشان چيست.ماجرا از اين جا شروع مي شود. زني كه خيلي نگران غذاي شوهرش بود، هر روز صبح ساعت 6 از خواب بيدار مي شد و بهترين غذا را براي شوهرش آماده مي كرد تا در وقت است او راحت كاري اش از خوردن غذاي او لذّت ببرد. اما شوهرش هيچ نظري دربارة غذاهايي كه او با دقّت زياد آنها را تهيّه مي كرد، نمي داد. زن جوان مي دانست كمه همه همكاران شوهرش مجبورند غذايشان را از رستوران هاي نزديك شركتشان تهيّه كنند.

بلاخره يك روز صبح فكري به ذهن زن جوان رسيد و چند تكه سيب زمينی سوخته را در ظرفي گذاشت و آن را براي ناهار به شوهرش داد. ساعت 6 بعد از ظهر بود، زن جوان بي صبرانه منتظر برگشتن شوهرش بود. به محض اينكه زنگ خانه به صدا در آمد،زن جوان با عجله به طرف در رفت و به محض اينكه در را باز كرد شوهرش با عصبانيّت گفت: اين چه غذايي بود كه به من دادي!


• دائم کنارش نباشید

در مسیر سر کار تا خانه دائم به این موضوع فکر می کرده که هر چه زودتر به خانه برسد و برنامه مورد علاقه خود را از تلویزیون ببیند اما شما با این انتظار که باید بنشیند و با شما گفتگو کند و دائم به شما توجه نشان دهد نقشه های او را نقش بر آب کرده و اسباب ناراحتی اش را فراهم کرده اید. اما اگر به جای این انتظار ساعتی او را در خلوتش خودش تنها گذاشته تا او هم به علایقش برسد نه تنها احترام خود را حفظ کرده بلکه باعث شدید او به برنامه دلخواهش رسیده و از لحاظ روانی آرامش پیدا کند.

با این جمله که "عزیزم! تا شما توی این یک ساعت تلویزیون نگاه می کنی منم به کارهام می رسم تا بعدش مفصل با هم صحبت کنیم و شام بخوریم" او را خوشحال کرده و خیالش را آسوده کرده اید که هم شما را دلخور نکرده و هم به برنامه مورد علاقه اش رسیده است.• خانواده اش را در شادی هایتان شریک کنید

اگر برای همسرتان قصد گرفتن جشن تولد دارید خانواده اش را هم در این شادی شریک کنید. جلوی او از پدر و مادرش تشکر کنید که چنین پسری را با ویژگی های بی نظیر تربیت کرده اند. این کار هم باعث شادی مضاعف همسرتان شده و هم محبت خانواده اش به شما جلب گردیده است.
همسرتان هرگز این محبت و برنامه ای که تربیت داده اید را فراموش نکرده و اگر به زبان هم نیاورد در دل، شما و شعور و مهربانیتان را ستایش خواهد کرد.

• به او کمک کنید


به طور قطع او کارهایی دارد که به دلیل کمبود وقت از پس انجامشان بر نمی آید. اگر شما وقت و شرایطش را دارید در یک غافلگیری دست به کار شده و کارهایش را انجام دهید. شاید انجام این کارها، خیلی ساده و پیش پا افتاده باشد اما انجامش توسط شما برای کسی که وقتش را ندارد دنیایی از خوشحالی به همراه می آورد.

•در مواقعي كه شوهرتان عصباني است، سكوت كنيد.

•سالگرد ازدواجتان را هميشه به خاطر بسپاريد.

•در حضود مادرتان مراقب رفتارتان با شوهرتان باشيد.

•لذت جنسی را به لذت روحی تبدیل کنید

اگر چه دلیل هر ازدواج در ابتدا برای تامین نیاز جنسی است اما با زیرکی و ظرافت زنانگی می توانید خود را طوری در دلش جای دهید که او نه از لحاظ جسمی بلکه از لحاظ روحی به تو وابسته شود

•اگر شوهرتان سوءظن دارد

چنانچه همسرتان بسیار شکاک و بی اعتماد است، اول قبول کنید که او بیمار است و بعد فاصله خود را از او کم نکنید و از محبتتان او را سرشار کنید و با اعمالتان نشان دهید که دوستش دارید و به او تعلق دارید

•اگر شوهرتان مخالف نظر شما عمل می کند

همواره آنچه شما می خواهید صرفا درست نیست و نباید بابت آن غر بزنید و شوهرتان را مجبور به قبول آنچه شما میخواهید کنید.کمی منطقی باشید و به غرور مردانه شوهرتان احترام بگذارید

•اگر شوهرتان عصبی است

قلق شوهرتان را در دست بگیرید و هر آنچه او را عصبی می کند از او دور سازید.در هنگام خشم و عصبانیت کوتاه بیایید و سکوت کنید و مطمئن باشید خودش پشیمان می شود و از شما عذرخواهی می کند

منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :