دوران بارداری و وظایف مردان
نقش مردان طی دوران بارداری چگونه است؟,دوران بارداری و وظایف مردان,رفتار شوهر با همسر باردار,نکات مهم در بارداری مادر,نقش شوهر در دوران بارداری همسر,مسائل مهم دو

دوران بارداری و وظایف مردان


دوران بارداری، دورانی است که نه تنها برای زنان بلکه برای مردان نیز ویژگی‌های خاص خود را داراست. مردان در طی ۹ ماه بارداری همسرانشان نیاز به آمادگی دارند.به گزارش شبکه ایران، در بعضی نقاط دنیا گروه‌هایی به نام گروه پدران وجود دارند که در آن افرادی که قرار است به زودی پدر شوند ثبت نام میکنند و با مسائل علمی در رابطه با نوع رفتار با همسر، قبل و پس از فارغ شدن و تربیت فرزندان خود آشنا می‌شوند.


اما در بیشتر نقاط دنیا، هرگاه پزشک مربوطه جلسه‌ای برای توضیح آمادگی‌های لازم برای فارغ شدن و روزهای پس از آن برای خانم‌ها برگزار میکند، همسر نیز می‌تواند حضور داشته باشد.

• نقش مردان طی دوران بارداری چگونه است؟

آنها لنگرگاه یک کشتی هستند و باید به همسر خود اطمینان و امنیت ببخشند. مردان باید به همسری که تمام توجه‌اش به خود و جنین درون رحمش جلب شده کمک کنند تا ارتباطش را با دنیا اطراف حفظ نماید. احترام گذاشتن، صبر کردن و حضور همیشگی ، بهترین فرصتی است که هر مردی طی دوران بارداری می‌تواند در اختیار همسرش بگذارد.

طی دوران بارداری، زایمان و با ورود نوزاد به خانه، مردان همانند پروانه دور همسرشنان میگردند. شاید تنها چیزی که طی سالهای اخیر تغییر کرده است، مشغول شدن بیش از حد مردان در دنیای کار و بی توجه شدن به تربیت کودک است.
پس از فارغ شدن یک خانم ، همسر وی عادات سابق را پیش میگیرد و هیچ تغییری در ساعات کار خود نمی دهد، آنها گمان میکنند تنها مادر وظیفه ی تربیت فرزند را بعهده دارد! بلکه برای داشتن یک فرزند سالم از لحاظ روان به تربیت هر دو نفر نیاز هست. و کودک باید نقش پدر و مادر را به خوبی در زندگی خود احساس کند.

• موضوعی که طی دوران بارداری همسر و حس پدر شدن مردان را می‌ترساند

درک نکردن زن طی دوران بارداری، به وجود آمدن یک رابطه سه گانه موجب ایجاد ترس و دلهره در مردان می شود. آنها نمی دانند کودکی که به دنیا خواهد آمد، چه جایگاهی را در روابط زناشویی آنها خواهد داشت؟ درک این موضوع که همسر آنها، مادر فرزندی است برایشان کمی سخت به نظر میرسد. بسیاری از مردان حتی پس از فارغ شدن همسرشان از روابط معمول خود بیمناکند.

• درک واقعی احساس پدر شدن

مردها با دیدن فرزندشان هیجان زده می‌شوند و احساس پدری را درک می‌کنند. البته این حالت برای هر مردی به گونه‌ای متفاوت تجلی می‌کند، برای بعضی‌ها این حس بسیار سریع اتفاق می‌افتد و حتی با شنیدن خبر پدر شدن، نیز این احساس زیبا را خواهند داشت. برای برخی به آغوش کشیدن فرزندشان چنین حسی را در پی خواهد داشت.
حضور همسر در کنار یک زن باردار، به او احساس امنیت خاطر می‌بخشد. به این ترتیب زن می‌داند کسی هست که پس از فارغ شدن انتظارش را بکشد، کلمات محبت آمیز بگوید، اینهاهمگی در روحیه یک زن باردار تاثیر بسیار دارد.

• نقش مرد در دوران شیردهی مادر


مرد با حضورش در تمامی لحظات “شیر دهی، عوض کردن و خواباندن کودک می‌تواند حس امنیت را به همسرش منتقل کند. زن به خاطر زن بودنش نباید تمامی وظایف را به دوش بکشد. مرد می‌تواند طی این دوران رابطه جدیدی را با همسرش ایجاد کند.

• جلسات سونوگرافی و حس پدر شدن

یک شوک احساسی به مرد دست می‌دهد. او چیزی را می‌بیند که قادر به حس کردنش نیست. آنچه بیش از هر چیزی مرد را شیفته می‌سازد، حرکات جنین درون رحم است.

• جایگزین برای همسر در دوران باردار

هیچکس حتی وابستگان نزدیک نمی‌تواند احساس امنیتی را که یک مرد با حضورش به همسرش می‌دهد، جایگزین کند.

• پدر شدن و کابوس

بسیار اتفاق میافتد که مرد نگران زایمان همسرش است و یا نگران طبیعی بودن فرزندش به همین دلیل دیدن کابوس در این دوران برای مردان کاملا طبیعی است.

• نکته مهم برای پدر شدن

تمامی وقایع زندگی را طی این ۹ ماه مزه مزه کنید چون مطمئن باشید پدر شدن یکی از مهمترین، بزرگترین و زیباترین اتفاقاتی است که بعد از تقسیم قلب با همسر، برای هر مردی صورت می‌گیرد.منبع :ایران
تنظیم : داوودی

منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :