راه های طلائی رفع کدورت پس از دعوای خانوادگی، دعوا، دعوای زن و شوهر، دعوای زناشویی، دعوا در نامزدی، جلوگیری از دعوا
دعوا زناشویی,دعوا زناشویی,دعوای زناشویی,دعوای زناشویی در دوران بارداری,دعوا در زندگی زناشویی,دعوا های زناشویی,دعوای زن و شوهر,دعوا زن و مرد,داستان دعوا زن و شوه

راه های طلائی رفع کدورت پس از دعوای خانوادگی

حالا چطور آشتی کنم!

بعد از این که در بحث و دعوایی ناخواسته با همسر خود قرار گرفتید، توصیه های ارائه شده در این مقاله را به کار بگیرید تا بتوانید سریع تر آشتی کرده و آرامش را دوباره به روابط تان بازگردانید

راه,رفع,دعوای,ناخواسته,دعوا,حالا,ارائه,مقاله,سریع,خوب,شخصیت,متوجه,تشکیل,زناشوی,تصور

رفتار غیرعادی و عجیب

این قضیه که شما بپذیرید، بحث و دعوا نیز بخشی از روابط شما با همسرتان را تشکیل می دهد، بسیار مهم است. همه ما در زمان و مکان های مختلف ممکن است رفتارهای متفاوتی از خود بروز دهیم. اما وقتی به نظر می رسد، بحث و دعوا جز این که باعث انزجار و لطمه دیدن احساس شده و به رابطه سالم صدمه وارد می کند، فایده دیگری ندارد باید آن را متوقف کنیم.

اولین گام به سوی این هدف، این است که بفهمید واقعاً سر چه چیزی در حال بحث کردن با یکدیگر هستید و دیدگاه متضادتان را تعادل ببخشید. بعد از آن شما می توانید تکنیک های زیر را به کار ببندید. اجرای بعضی از این تکنیک ها را باید خود به تنهایی بر عهده بگیرید و در بعضی دیگر، همکاری همسرتان نیز ضروری به نظر می رسد.


خودآگاه باشید

خودآگاهی و مسئولیت پذیری، اولین گام برای اجتناب از تضادها است. تقریباً غیرممکن است که شما بتوانید همسرتان را بدون تغییر رفتار خود تغییر دهید. اما اگر رفتار خودتان را تغییر دهید، در اکثر اوقات واکنش رفتاری او نیز متفاوت خواهد بود.


- وانمود کنید که بهترین هستید:
اگر بی جهت لجبازی نکرده و کج خلق نباشید، به همسرتان حس خوبی را منتقل می کنید و او در بی نظیر بودن شما شکی نخواهد کرد.


- وجدان خود را در نظر بگیرید:
در حال جر و بحث هستید، چون شما حاضر نیستید عذرخواهی کنید. مصالحه کنید یا ببخشایید. مطمئن شوید که به دعوا فقط برای این که غرور خود را نشکنید، ادامه نمی دهید.


- در مورد این که آیا شما تحت تأثیر عوامل دیگری قرار گرفته اید یا نه؟ فکر کنید:
نیروی عوامل و شرایط خارجی به هیچ وجه تخمین زدنی نیست. آیا شما خسته اید؟ در مورد چیزی نگرانید؟ یا از موضوعی ناراحت هستید؟

بچگی نکنید: آیا شما تمایل دارید، مثل یک بچه، بد عنق، بهانه گیر و لجباز باشید؟ یا مانند یک والد انتقادگر دائماً منت بگذارید، انتقاد کرده و یا سرزنش نمایید؟ یک فرد بزرگسال، آرام است، روی مسائل تمرکز می کند، گوش می دهد و مذاکره می کند.


- احساسات خود را کنترل کنید:
همسر شما نمی تواند به شما القاء کند که چه احساسی داشته باشید. احساسات شما تحت نظارت و کنترل خود شما است. اگر عصبانی هستید بگویید: من عصبانی ام به این علت که ... نه این که فقط بگویید: تو مرا عصبانی کردی.


بهبودسازی روابط

داشتن ارتباطات مناسب برای برقراری آرامشی دوباره، بسیار حیاتی و مهم است. اغلب دعواهایی که مرتب تکرار می شوند، فقط به این دلیل است که یکی از همسران یا هر دوی آنها، احساس می کنند طرف مقابل حرف هایش را نمی شنود و یا به آن اعتنا نمی کند. تکنیک های زیر ضمن این که، شانس مورد توجه قرار گرفتن شما را توسط همسرتان، افزایش می دهند، به شما نیز کمک می کنند به همسرتان نشان دهید، به او توجه دارید و به حرف هایش اهمیت می دهید.


- گوش کنید:
این مهمترین بخش برای داشتن ارتباطی خوب و مناسب است. به حرف های همسر خود بدون حدس و گمان و قضاوت، گوش دهید.


- کنکاش کنید:
سؤالاتی بپرسید برای این که مطمئن شوید، منظور حرف های همسر خود را به درستی فهمیده اید.


- توضیح دهید:
این نوع دیگری از کنکاش است. برای این که در جهت درک دیدگاهتان، به همسر خود اطلاعات بیشتری بدهید، آماده باشید. توقع نداشته باشید که او ذهن شما را بخواند.


- تأکید کنید:
خود را به جای همسرتان قرار دهید. حدس بزنید که او چه احساسی دارد و بگذارید او بفهمد که شما به او توجه دارید. مثلاً بگویید: «می دانم که الآن چقدر ناراحت هستی؟»


- به طور گویا بیان کنید:
بگویید، منظورتان چیست و آنچه می گویید چه معنایی دارد. واضح و آشکار سخن بگویید و نکته گویی کنید.


- لبخند بزنید:
شاید ذکر این راهکار در حین دعوا عجیب به نظر برسد. اما شوخی کردن و لبخند زدن راهکار بسیار نیرومندی جهت توقف و پرت شدن مسیر دعوا است.


- خشم خود را کنترل کنید:
عصبانیت نیز نیرویی است که به ما کمک می کند تا بتوانیم به خواسته های خود برسیم. اما اگر عصبانیتتان به حدی است که از بحثی اصولی و عاقلانه جلوگیری می کند، سعی کنید بحث خود را متوقف کرده و از راهکارهای زیر استفاده کنید.


تکنیک های برقرارسازی ارتباط


- از بزرگترها جهت پادرمیانی کمک بگیرید:
می توانید برای جلوگیری از ادامه دعوا از کسی که با شما همفکر است جهت پادرمیانی کمک بگیرید. شما تعجب خواهید کرد که ادب و منطق با هم چقدر مؤثر واقع می شوند.


- واژه های مناسب به کار ببرید:
قبول کنید، کلماتی که در زمان بحث و زمانی که هر دوی شما بیش از حد احساساتی هستید به کار می برید، بسیار مهم اند.


- منطقی باشید:
سعی کنید تکنیک های حل مسئله را فرا بگیرید تا بتوانید مشکل خود را به طور منطقی حل کنید.


- مخالفت طرف مقابلتان را بپذیرید:
گاهی اوقات این راهکار آسان تر است. همه دعواها نیاز به برنده و بازنده ندارد.


- به صورتی مؤثر و ثمربخش بحث کنید:
سعی کنید در هر مکان و هر زمانی این راهکار را به یاد داشته باشید. هر بحثی اگر نتیجه ای داشته باشد که توسط همسران مورد توجه قرار گیرد، راهکاری است برای جلوگیری از وقوع بحثی مشابه.


- نوبت حرف زدن را رعایت کنید:
به طرف مقابلتان نیز فرصت برای حرف زدن بدهید و نوبت خود را حفظ کنید. در این صورت است که بحث تا بهبود روابط ادامه می یابد.

همشهری

به جای دعوا، مشکل را حل کنید

به جای دعوا، مشکل را حل کنید

زمان مطالعه : 1 دقیقه
دعوا مشکل,حاصل می‌شود اهمیت,بیشتر از همسر خود دور,جنس متفاوت,زناشویی,اشتباه,بیشتر از همسر,بیشتر
خانمها، آقایان! با هم دعوا کنید

خانمها، آقایان! با هم دعوا کنید

زمان مطالعه : 1 دقیقه
دعوای زن و شوهر,دعوای زن و شوهر در کانادا,دعوای زن و شوهرها,دعوای زن و شوهر طنز,دانلود صدای دعوای زن و شوهر,عکس دعوای زن و شوهر,کلیپ دعوای زن و شوهر,بازی دعوای زن و شوهر,دعوای بین زن و شوهر,علل دعوای
زنگ تفریح وسط دعوا

زنگ تفریح وسط دعوا

زمان مطالعه : 1 دقیقه
زنگ تفریح وسط دعوا,حالات متفاوت در دعوا,حالت های مختلف در دعوا,حالات مختلف در دعوا,حالات انسان در زمان دعوا,حالات انسان موقع دعوا,حالات بدن در زمان دعوا,عشاق موفق
فرمان برای فیصله ی دعوا

فرمان برای فیصله ی دعوا

زمان مطالعه : 1 دقیقه
فیصله دعوا,فیصله دعوای زن و شوهر,فیصله دادن دعوای زن و شوهر,نحوه فیصله دادن دعوای زن و شوهر,راه های فیصله دادن دعوای زن و شوهر,روش های فیصله دادن دعوای زن و شوهر,عشاق موفق
آیا واقعاً دعوا نمک زندگی است؟

آیا واقعاً دعوا نمک زندگی است؟

زمان مطالعه : 1 دقیقه
دعوای زن و شوهر,علت اصلی دعوای زن و شوهر,ریشه دعوای زن و شوهر,راه حل دعوای زن و شوهر,قوانین زندگی زناشویی,آیا دعوای زن و شوهر نمک زندگی است,عشاق موفق
بی نظمی در دعوا هم ممنوعه!

بی نظمی در دعوا هم ممنوعه!

زمان مطالعه : 1 دقیقه
ارتباط موفق,لازم است احساس و عشق,ادامه چند راهکار,مناسب ابراز,شرح می دهیم,justify;,مهارت,همسرتان
ریشه دعوا کجاست

ریشه دعوا کجاست

زمان مطالعه : 1 دقیقه
یکسان نبودن سلیقه ها و نظریات اجتناب ناپذیر است. مسئله مهم این است که چگونه با اختلاف نظرها برخورد شود و به وسیله گفتگوی مناسب حل و فصل گردد.
عشق و دعوا ،مسئله این است!

عشق و دعوا ،مسئله این است!

زمان مطالعه : 1 دقیقه
چرا زن و شوهرها دعوا می کنند؟ با همسری که عاشقانه انتخابش کرده ایم, چرا جدل می کنیم؟ عمده ترین دلایل اختلاف و مشاجرات همسران چه است؟
زن و شوهر دعوا کنند و ...

زن و شوهر دعوا کنند و ...

زمان مطالعه : 1 دقیقه
روحیات افراد با هم تفاوت دارد و همه به یک نحو مطالب و خواسته ها و نظریات خود را بیان نمی کنند. عدم آگاهی از این تفاوت ها گاهی زمینه ساز اختلافاتی بین همسران می شود.
عاشقانه وسط دعوا

عاشقانه وسط دعوا

زمان مطالعه : 1 دقیقه
به طور قطع, هر ازدواجی با لحظاتی پرتنش که ممکن است به مشاجره ختم شود روبرو خواهد شد. اگر با این رویداد طبیعی زندگی زناشویی به درستی برخورد نشود ممکن است ختم به.............
یادگیری اصول دعوا کردن

یادگیری اصول دعوا کردن

زمان مطالعه : 1 دقیقه
وقتی دعوا می کنیم کاملا جدی هستیم و هدف خاصی مثل اثبات درستی رای خودمان , یا جلب توجه طرف مقابل به چیزی را ,دنبال می کنیم
بیا با هم دعوا کنیم!

بیا با هم دعوا کنیم!

زمان مطالعه : 1 دقیقه
اگر تصور می کنید بیشتر وقت شما و همسرتان صرف مجادله و جر و بحث با یکدیگر می شود بهتر است که به علل این مجادلات نگاه نزدیک تر و تیزبینانه تری داشته باشید.
راههای دعوا درست کردن ویژه بانوان

راههای دعوا درست کردن ویژه بانوان

زمان مطالعه : 1 دقیقه
دعوا از طرف خانم ها این طوری استارت می خورد . اگر از تفاهم و آرامش دلزده و کم حوصله شده اید و دنبال تنوع هستید لازم است کمی با دعوا به زندگیتان نمک بزنید....
بهانه های دعوا ویژه آقایان

بهانه های دعوا ویژه آقایان

زمان مطالعه : 1 دقیقه
اگر هر شبتان را به خاطر محبت و تفاهم در آرامش گذرانده اید و امشب هوس کرده اید با همسرتان دعوا کنید تا شبی متفاوت داشته باشید, از این راهها استفاده کنید. اینها موثرترین فرمولهایی هستند که آقایان...
خانمها، آقایان! با هم دعوا کنید!

خانمها، آقایان! با هم دعوا کنید!

زمان مطالعه : 1 دقیقه
اگر فکر می کنید مشاجرات زناشویی همیشه مضر و آسیب رسان است , در اشتباهید. پس این یادداشت را بخوانید...
صفحه 1 از 2
منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :