آکاایران مرضیه ولی حصاری - کلوب ازدواج آکا ایران
تجرد

آکاایران: رازهای زندگی مجردی یا صداقت در ازدواج

اسرارتان را دسته بندی کنید

بهترین کار این است که قبل از اقدام به خواستگاری اسرار مهم زندگی خود را دسته بندی نمایید، به طور مثال شما یک بار ازدواج کرده و دارای فرزندی هستید که با شما زندگی نمی کند. این مسئله از چشم اقوام و دوستان و آشنایان شما پوشیده  نیست وفقط ممکن است که فردی که قصد ازدواج با او را دارید و خانواده اش از آن بی اطلاع باشد. شما هیچ گاه جایز نیستید به چشم یک راز به این مسئله نگاه کنید، بهتر است قبل از این که به خواستگاری بروید این مسئله را به اطلاع خانواده و فرد مورد نظر برسانید زیرا ممکن است با شنیدن این ماجرا آنها به طور کلی منصرف شوند و در این صورت شما از وارد شدن به یک پروسه طولانی خواستگاری نافرجام خلاص شده و از زحمت خود و خانواده تان کاسته اید.

در مورد اسرار خانوادگی خود نیز باید این ذهنیت را داشته باشید که بازگو کردن این امور منفی به زندگی آینده شما نخواهد رساند، این امور شخصی و مختص خانواده شماست و نیازی نیست دیگران در جریان آن قرار بگیرند اینکه شما با خانواده عمویتان بر سر مسائل مالی اختلاف دارید مربوط به جلسه خواستگاری نیست پس از گفتن آن اجتناب کنید

 بعضی اوقات بهتر است برخی مسائل را در جلسه اول خواستگاری مطرح نکنید تصور کنید والدین شما از هم جدا شده اند نیازی نیست قبل از خواستگاری و یا در جلسه اول همه ماجرا را بازگو کنید اما باید بدانید پنهان کردن این مورد نیز کار درستی نیست اگر جلسه اول خواستگاری به خوبی برگزار شد شما می توانید در جلسات بعد این مسئله را مطرح کرده و دلایل رخ داده آن را نیز شرح دهید.

اشتباهات  لغزش ها

هر فردی ممکن است در دوران مجردی و جوانی خود مرتکب لغزش و اشتباه شود و کسی هم از آن مطلع نباشد. اگر شما پشیمان شده به درگاه الهی توبه کرده اید باید بدانید که این رازی است میان شما و معبودتان. در کلام بزرگان دین به صراحت بیان شده است از ریختن آبروی خود در مقابل دیگران خودداری کنید(1). اگر شما مطمئن هستید که دیگر دچار آن لغزش نخواهید شد و آن خطا در زندگی آینده شما بی تاثیر است نیازی نیست همسر آینده تان را از آن آگاه کنید پس در این صورت مهر سکوت بر لب بزنید. اما اگر شما مرتکب خطا و اشتباهی شده اید که احتمال برملا شدن آن وجود دارد به این شکل که به خاطر آن اشتباه به زندان افتاده اید بهتر است این راز را با شریک آینده زندگی تان مطرح کنید و توضیحات لازم را به او بدهید.

عیب هایی که باید گفت

هر فردی ممکن است در دوران مجردی و جوانی خود مرتکب لغزش و اشتباه شود و کسی هم از آن مطلع نباشد. اگر شما پشیمان شده به درگاه الهی توبه کرده اید باید بدانید که این رازی است میان شما و معبودتان. در کلام بزرگان دین به صراحت بیان شده است از ریختن آبروی خود در مقابل دیگران خودداری کنید

اگر عیب و یا بیماری در شما وجود دارد، ترس را کنار بگذارید و با شهامت آن را مطرح کنید زیرا با پنهان کاری زندگی خود را بر روی تارهای سست عنکبوت بنا کرده اید . اگر شما می دانید که با مطرح کردن این عیب و بیماری خواستگاری شما برهم خواهد خورد مطمئن باشید با بازگو نکردن آن نیز در آینده زندگی شما را تهدید خواهد کرد زیرا این گونه از بیماری و عیوب را نمی توان برای همیشه از دید همسرتان پنهان کنید اگر صادقانه جلو بروید قطعاً تاثیر مثبتی خواهید گذاشت و اگر دروغ بگویید و پنهان کاری کنید علاوه بر عیبی که دارید شما یک دروغ گو خواهید بود. شهامت داشته باشید نقص عضو و یا بیماری خود را به طور کامل شرح دهید و روش های درمان آن را بازگو نمایید، شما حتی می توانید پیشنهاد مشاوره با پزشک متخصص را نیز به خانواده و طرف مقابلتان بدهید.

جزئیات زندگی

گفتن جزئیات و مسائل زندگی هیچ گاه برای زندگی شما سودمند نخواهد بود زیرا ممکن است یک ذهنیت منفی از شما به وجود بیاورد شما یک بار در طول زندگی خود دعوا کرده و زد و خورد داشته اید، شما با گفتن این مسئله باعث به وجود آمدن این تصور خواهید شد که فردی عصبی و بدخلق هستید. در مورد اسرار خانوادگی خود نیز باید این ذهنیت را داشته باشید که بازگو کردن این امور منفی به زندگی آینده شما آسیب نخواهد رساند، این امور شخصی و مختص خانواده شماست و نیازی نیست دیگران در جریان آن قرار بگیرند اینکه شما با خانواده عمویتان بر سر مسائل مالی اختلاف دارید مربوط به جلسه خواستگاری نیست پس از گفتن آن اجتناب کنید..
پی نوشت:رسول خدا(ص) می فرمایند : هر چیزیکه شخص مسلمان به وسیله آن آبروی خود را حفظ کند برای او بخاطر حفظ کردنش صدقه نوشته می شود.( نهج الفصاحه، ص 13)

برای اطلاع از طرح همسان گزینی آکا ایران اینجا کلیک کنید 

ا

منبع :

منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :