احتمال بارداری بدون دخول - پاسخ به سوالات متداول
بارداری با پیشاب، بارداری از پشت، احتمال بارداری از رابطه روی لباس و... سوالاتی هستند که در رابطه با احتمال بارداری بدون دخول پرسیده می شوند
آکاایران: بارداری با پیشاب، بارداری از پشت، احتمال بارداری از رابطه روی لباس و... سوالاتی هستند که در رابطه با احتمال بارداری فاقد دخول پرسیده می شوند

آکاایران: احتمال بارداری فاقد دخول


بارداری فرایندی است که بایستی تمامی عوامل مانند وجود اسپرم به میزان کافی، بودن در زمان باروری سیکل قاعدگی و ... فراهم گردد تا عمل لقاح و سپس تشکیل جنین صورت گیرد. گاه در برخی از افراد این مراحل به سختی طی شده و گاه در برخی دیگر به سادگی و حتی بارداری در حالت فاقد دخول نیز امکان پذیر می باشد. 

بسیاری از زوجینی که در زمان اوایل ازدواج خود هستند و قصد بارداری ندارند معمولاً از روابط جنسی فاقد دخول استفاده می کنند. بنابراین این افراد بایستی نکاتی را در ارتباط با امکان حامله شدن از این طریق دریابند. آیا بارداری با وجود پرده بکارت امکان پذیر است؟ - آیا پیشاب می تواند باعث بارداری شود؟ - بارداری در رابطه ای که از روی لباس انجام گیرد باعث حاملگی خواهد شد؟ و هزاران سؤال دیگر که از نظر ذهنی باعث وارد شدن استرس فراوان به دختران جوان شده و تأخیر در سیکل قاعدگی را به همراه دارد. تاخیری که خود می تواند دلیلی بر تشدید استرس ناشی از احتمال باردار شدن باشد. ما در ادامه قصد داریم پاسخی برای سؤالات اساسی و مهمی که درباره این گونه روابط پرسیده می شود بیابیم.

تمامی سؤالات ذکر شده در متن توسط کاربران محترم پرسیده شده است.

کاربری سوالی با این مضمون مطرح کرده است.


سوال: سلام ببخشید من 8 روز پیش بانامزدم رابطه فاقد دخول داشتم و منی همسرم روی واژنم ریخته شد ولی سریع پاکش کرد. 10 روز از زمان پریودیمم گذشته بود. باکره هم هستم. می خواستم ببینم امکان بارداری هست؟

پاسخ: این سؤال را می توان در دو بخش پاسخ داد

زمان تخمک گذاری

به طور معمول دوره تخمک گذاری چیزی در حدود 12 تا 16 روز قبل از اولین روز سیکل قاعدگی ماه بعد است. اگر دوره قاعدگی یک خانم 28 روز باشد زمان باروری دقیقاً در میانه دوره قاعدگی اوست که در سؤال مربوطه رابطه جنسی قبل از این دوره بوده است. با این حال، بهترین روش برای تعیین زمانی که احتمال باروری شما در آن حداکثر است این است که به وضعیت بدنی خود توجه کنید و روش تشخیص نشانه های تخمک گذاری را فرا بگیرید.

وجود پرده بکارت

بودن پرده بکارت و باکره بودن دختر دلیلی بر عدم بارداری نیست ولی این احتمال را به شدت کاهش می دهد. این پرده می تواند به صورت مانعی از ورود مایع به داخل واژن جلوگیری کند. ضمن اینکه زوجین سریعاً مایع منی را پاک کرده اند و این احتمال را باز هم کاهش داده اند.

سؤال: من 5 روز پیش که روز 14 پریودم بود رابطه مقعدی داشتم که منی نامزدم داخل مقعد ریخت ولی بعدش بلافاصله بادسمال پاک کردم که دراون حالت یکمش بیرون اومد وسریع پاک و شستم ایا احتمال بارداری وجود داره؟


پاسخ: توجه داشته باشید مقاربت از مقعد و داشتن رابطه جنسی از پشت و حتی ریختن مایع منی داخل آن و انتهای روده ها ارتباطی با باردار شدن نداشته و و احتمال بارداری از پشت صفر می باشد. پس بارداری از این طریق امکان پذیر نمی باشد فقط در این صورت:

در برخی موارد رابطه از پشت به معنای دخول در مقعد نبوده و آلت تناسلی مرد در نزدیکی واژن قرار می گیرد. در این حالت اگر مایع منی به نوعی روی قسمت خارجی دستگاه تناسلی زن ریخته باشد این احتمال وجود دارد که برخی از اسپرم ها به دیواره های اطراف چسبیده و خود را وارد مجرای واژن کنند. توجه کنید پس از این حالت نیز بایستی تمامی مراحل ذکر شده برای لقاح انجام گیرد بنابراین احتمال باردار شدن بسیار پایین است.


احتمال بارداری از پشت چقدر است؟در این گونه مباحث معمولاً دو حالت مطرح می شود:

  1. زمان مناسب استفاده از تست بی بی چک
  2. مثبت یا منفی بودن دستگاه
حالت اول

سؤال: با توجه به اینکه اسپرم 72 ساعت زنده میمونه تا چند روز بعد از لقاح که ممکنه چند روز بعد از رابطه باشه بیبی چک میتونه بارداری رو تشخیص بده؟

پاسخ: برخی از افراد بعد از رابطه زناشویی فاقد پیشگیری از تست های بارداری استفاده می کنند تا مطمئن شوند باردار نیستند. در حالی که این کار بی فایده است. بعد از اینکه لقاح صورت می گیرد، 6 تا 7 روز طول می کشد تا تخمک بارورشده به رحم برسد و لانه گذاری کند و هورمون بارداری ترشح شود. حتی بعد از 6 تا 7 روز هم میزان این هورمون آنقدر نیست که بارداری را نشان دهد. بعد از 10 روز که از لقاح گذشت و هورمون به اندازه کافی ترشح شد، می توانید از تست های بارداری برای تشخیص اینکه باردار هستید یا خیر استفاده کنید.

حالت دوم

سوال: سلام من دو بار بی بی چک استفاده کردم مثبت بود پرده بکارت هم دارم میخوام بدونم بی بی چک چقد دقیقه.. میگن وقتی مثبت میزنه احتمال 99 درصد بارداری

پاسخ: زمانی که هر یک از موارد زیر وجود داشته احتمال مثبت بودن جواب آزمایش به صورت کاذب وجود دارد. یعنی جواب آزمایش شما مثبت شده در حالی که این مثبت بودن صحت ندارد
  • آلودگی باکتریائی ادرار
  • وجود پروتئین و یا خون در ادرار
  • مصرف متادون توسط بیمار
  • مصرف بعضی داروها مثل پرومتازین یا کلردیازپوکساید
  • وجود بیماریهائی مثل پروتئینوری، هموگلوبینوری
  • روش انجام آزمایش اشتباه انجام شده باشد

طرز استفاده از بی بی چک


احتمال بارداری از روی لباس

سؤال: اگر پسر و دختر هر دو شلوار و لباس زیر به تن دارا باشند و پسر با پیش آب خیس بشه احتمال حاملگی دختر وجود داره از طریق مالش آلت ها از روی لباس؟

پاسخ: برخی کارشناسان می گویند اگر لباس کاملاً آغشته به اسپرم شود و با واژن خانم در تماس قرار گیرد، احتمال بسیار ضعیفی برای باردار شدن وجود دارد. توجه کنید کاملاً آغشته به اسپرم! امکان رخ دادن چنین حالتی بسیار تقریبا صفر است پس نگران نباشید.

سؤال: سلام من رابطه داشتم ولی دخول نداشتم بعد فکر می کنم پیش آب مقداری ریخته ولی مطمئن نیستم. بعد من چهارشنبه رابطه داشتم جمعه پریود شدم و پریودم ١ هفته جلو افتاده بود.

بعد من این ماه پریودم 6 روز عقب افتاده خیلی استرس دارم امکان بارداری وجود داره؟

پاسخ: همانگونه که مشخص است خود فرد به داشتن استرس بعد از رابطه جنسی سطحی خود اشاره دارد. تغییر در میزان هورمون کورتیزول در اثر تنش و استرس وارد شده می تواند منجر به تأخیر در زمان قاعدگی فرد گردد.تاثیر استرس بر عقب افتادن قاعدگی


سؤال: سلام خسته نباشید. من با نامزدم سکس داشتم (البته فاقد دخول و من باکره هستم) سکس ما بصورتی بود ک فقط آلت هامون بهم مالیده می شد می خواستم بدونم ایا پیشاب همسرم ممکنه حاملم کنه یا خیر؟ ترو خدا جواب بدین حالم خوب نیس


پاسخ: اگر انزال به هر طریقی (مانند خود ارضایی یا تحریک توسط شریک جنسی) صورت گرفته باشد و فرد پس از آن ادرار نکرده باشد در تحریک دوم احتمال این که مایع پیشاب حاوی اسپرم باشد وجود دارد. احتمال بارداری زمانی که پیشاب با دهانه واژن تماس داشته و به درون آن راه یابد افزایش می یابد. دقت داشته باشید فقط در این حالت خاص امکان وجود اسپرم در پیشاب وجود دارد پس کمی منطقی فکر کنید.


احتمال بارداری با پیشاب چقدر است؟


خیال پردازی در باردار شدن را کنار بگذارید

برخی افراد بسیار رویاپردازانه درباره احتمال بارداری صحبت می کنند. بهتر است در ارتباط با این گونه مسائل کمی منطقی فکر کنیم. در ادامه به چند مورد از این سؤالات خواهیم پرداخت.

سوال: باردار شدن یه دختر باکره از طریق استفاده از حمام بلافاصله بعد از یک مرد، تماس لباس مثله حوله و کیسه یا برخورد وسایلی مثل ژیلت و صابون و استفاده از اونها و دستمال به لباسای یه مرد یا کف حمام یا هر چی که احتمال میره روش منی ریخته باشه وجود داره؟ من می ترسم حتی به شامپو دست بزنم و بعدش به بدنم بزنم ایا اسپرم با شستن از بین میره؟

سوال: هیچچچچچچ نوع رابطه ای نداشتم و فقط پریودم کم و قهوه ای رنگ است و احساس می کنم شکمم بزرگ است ایا باردارم؟

کلام آخر

دقت داشته باشید فرایند حاملگی فرایندی است که به این سادگی ها امکان پذیر نمی باشد. مواردی هستند که پس از چندین بار رابطه جنسی کامل هنوز احتمال بارداری در بین آن ها کم بوده پس به استرس و نگرانی خود خاتمه دهید.


گردآوری: مجله اینترنتی ستاره
.

منبع : setare.com

منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :