فواید بوسیدن که شاید تا کنون نمی دانستید
مزایا و فواید بوسیدن چیست؟ در واقع بوسیدن عملی برای تقویت ایمنی محسوب می شود و مزایای زیادی را برای سلامت بدن به دنبال دارد.

آکاآپ: مزایا و فواید بوسیدن چیست؟ در واقع بوسیدن عملی برای تقویت ایمنی محسوب می شود. همه ما می دانیم که بوسیدن به عنوان یک لذت اجتماعی بالقوه، شروع یا پایان یک رابطه عاشقانه و وسیله ارتباط اصلی ما است. برخورد لب ها و زبان هایمان که اغلب به آن ها اهمیت می دهیم، در واقع برای بدن بسیار خوب است. بوسیدن طولانی به عنوان یک راه برای رفع اشکالات و تقویت سیستم دفاعی بدن است. در حقیقت، یک مطالعه در مجله پزشکی Hypotheses می گوید بوسیدن ممکن است سیستم ایمنی زن را از سیتومگالوویروس افزایش دهد که در صورت حاملگی می تواند باعث کور شدن نوزاد و سایر نقایص زایمان شود.

فواید بوسیدن

آکاآپ: فواید بوسیدن که شاید تا کنون نمی دانستید

سوختن کالری از فواید بوسیدن است

بنابر مطالعات مختلف، سوزاندن کالری در هر نقطه از 2 تا 6 کالری در هر دقیقه است. یک تردمیل راه حل کامل نیست اما قفل کردن لب ها برای یک ساعت ممکن است نیمی از تعداد انگشت شماری از شکلات یا نیم لیوان شراب را بسوزاند.

فواید بوسیدن برای سلامتی دهان و دندان

به گفته مارک بورن، بنیانگذار Askthedentist.com و نویسنده «Paradox Sleep 8 Hours»، بوسیدن از سلامت دهان و دندان و بهداشت دهان و دندان به چندین روش پشتیبانی می کند. بر طبق گفته دکتر Burhenne، یکی از این موارد این است که بوسیدن یکی از روش ها برای به اشتراک گذاشتن یک میکروبیتای خوب است. او می گوید: “اگر میکروبیوم دهان و دندان شما چندان سالم نیست، تبادل بزاق با یک شریک که دارای میکروبیوم سالم است ممکن است برای بهبود سلامتی شما مفید باشد.”

فواید بوسیدن در تقویت عضلات صورت

ممکن است در طول گذشت زمان عضلات صورت شما افت پیدا کنند و حتی دچار سلولیت صورت شوید اما تمرینی را که دهان شما در طول بوسیدن انجام می دهد، دست کم نگیرید. محققان می گویند شما 30 عضله را در حالی که عمل بوسیدن را انجام می دهید، استفاده خواهید کرد و این به شما کمک می کند تا گونه های خود را سفت و محکم نگه دارید.

بوسیدن در حالت عادی شما را آرام می کند

گزارش های علمی می گوید که بوسیدن سطوح اکسی توسین، مواد شیمیایی آرام بخش طبیعی بدن را افزایش می دهد. همچنین اندورفین ها، مواد شیمیایی حساس بدن را افزایش می دهد. جابجایی جوش نیز باعث افزایش دوپامین می شود که به احساس وابستگی عاشقانه کمک می کند.

بوسیدن کمک می کند بهترین جفت را انتخاب کنید

انسان شناسی هلن فیشر بوسیدن را به عنوان «ابزار ارزیابی همسر» توصیف می کند. بخش زیادی از مغز، به دریافت احساسات از اطراف لب ها، گونه ها، زبان و بینی می پردازد. از 12 اعصاب جمجمه، پنج عصب از آنها اطلاعات را از اطراف دهان جمع آوری می کنند. این خصیصه ساخته شده است تا حساس ترین احساسات را بدست آورید، طعم و بوی پیچیده ترین حس ها و لمس و درجه حرارت را درک کنید و هنگامی که شما کسی را بوسیدید، واقعا می توانید آنها را ببینید و آنها را احساس کنید. بنابراین بوسیدن فقط یک بوسیدن عادی نیست این یک معرفی عمیق است که شما چه چیزی هستید، چه چیزی می خواهید و چه چیزی می توانید بگویید.

محققان دیگر می گویند که بوسیدن راه شناخت زیست شناسی است که با طبیعت شما و ژنتیک شما سازگار می باشد. در لحظه بوسه، مکانیزم های سخت افزاری وجود دارد که سلامت، وضعیت تولید مثل و سازگاری ژنتیکی را ارزیابی می کنند. رقابت تولید مثل و زیست شناسی جاذبه بین فردی هم از این طریق نمود پیدا می کند. “بنابراین، آنچه که در طول آن بوسه اول اتفاق می افتد، می تواند یک پیشنهاد برای ادامه رابطه باشد.”

فواید بوسیدن در کاهش استرس

پس از یک روز طولانی و شدید، هیچ چیز مانند یک بوسه خوب موجود نیست. علاوه بر آزاد شدن هورمون آرام بخش اکسی توسین، بوسیدن همچنین به کاهش هورمون استرس کورتیزول مرتبط است. همچنین می تواند سطح سروتونین را افزایش دهد که منجر به احساس آرامش و رضایت می شود.

مزایای بوسیدن در تسکین سردرد

یک بوسه ساده می تواند سردرد را کاهش دهد، ممکن است چیزی شبیه به یک درمان پلاسبو باشد، اما کاملا درست است! به دلیل افزایش جریان خون که بوسیدن تولید می کند، می تواند تیر کشیدن، سردرد، و گرفتگی قاعدگی را نیز کاهش دهد. علاوه بر این، از آنجا که بوسیدن باعث کاهش استرسی می شود که به علت سردرد ناشی می شود.

بوسیدن در کاهش فشار خون موثر است

ممکن است متوجه شده باشید که بوسیدن باعث پمپاژ قلب شما می شود و این چیز خوبی است. آندریا دمیرجین نویسنده می گوید: اگر می خواستم در مورد یکی از شیرین ترین لذت های زندگی را نام ببرم بوسیدن را انتخاب می کردم، افزایش ضربان قلب شما باعث باز شدن رگ های خونی شما می شود، مقدار زیادی از خون به ارگان های خود را دریافت و کمک به کاهش فشار خون شما می کند. به علاوه سطح پایین کورتیزول هورمون استرس، که ما قبلا گفتیم توسط بوسه کاهش می یابد که مرتبط با فشار خون پایین است.

فواید بوسیدن در بهبود علائم آلرژی

یک مطالعه نشان می دهد بوسیدن می تواند به کاهش واکنش های آلرژیک کمک کند. محققان در بیماران با دو نوع آلرژی ( آلرژی پوست و حساسیت بینی ) قبل و بعد از بوسیدن شریک زندگی خود را برای 30 دقیقه این امر را مشاهده کردند. پس از بوسیدن، بیماران کمتر علائم واکنش آلرژیک را دیدند.

besthealthmag

.

منبع : 7ganj.org

منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :