آیا کاهش نیازهای جنسی در میانسالی درست است؟
میل جنسی, کاهش میل جنسی, عوامل موثر در کاهش میل جنسی, علل کم شدن میل جنسی, درمان کاهش میل جنسی, تمایلات جنسی, روابط جنسی, رابطه جنسی,
آکاایران: مجموعه: دانستنیهای جنسی

آکاایران: آیا کاهش نیازهای جنسی در میانسالی درست است؟

مطمئن باشید که نیاز جنسی انسان ها هیچ گاه متوقف نمی شود‎

 

خجالت بکش! سنی از ما گذشته است؛ صاحب عروس و داماد و نوه شده ایم؛ سر پیری ما رو چه به معرکه گیری آن هم از نوع جنسی اش!

 

رابطه جنسی یکی از غرایز طبیعی است که خداوند در نهاد همه ی انسانها قرار داده است اما متاسفانه امروزه در بعضی از خانم ها دیده می شود که سن را ملاک رابطه جنسی میدانند و با رسیدن به سن 40-50 سالگی نمی توانند یا لزومی نمی بینند که نیازهای همسرشان را تأمین کنند و می بینیم که آنها با داشتن عروس و داماد با مشکل مواجه شده اند و کارشان به اختلافات زناشویی کشیده است اما واقعاً چرا حواس برخی خانم های 40سال به بالا به شوهرشان نیست؟!

 

زندگی انسان ها با گذر زمان تغییر می کند؛ از سن و چهره و اندام تا نیاز جنسی لذا هیچ زن و مرد بالای 50 سالی موجود نیست که معتقد باشد زندگی جنسی او نسبت به زمانی که 20 ساله بوده تغییر نکرده است. ممکن است زندگی جنسی فردی بدتر و یا بهتر بشود اما مطمئن باشید که نیاز جنسی انسان ها هیچ گاه متوقف نمی شود؛ اگر هم زن و شوهرهای را می بینید که با داشتن سن میانسالی رابطه جنسی شان به کلی از بین رفته است علت آنبه غلاف فرهنگی و باورهای غلطی که در رابطه با برقراری رابطه ی جنسی در سن میانسالی وجود دارد، بر می گردد.

 

در ادامه با دکتر ندا فرزنه روانپزشک، روان درمانگر و درمانگر جنسی را در رابطه با نیاز جنسی در میان سالی بخوانید:

 

بدن در میان سالی چه تغییراتی می کند؟

اغلب تصور می کنند که کاهش میل جنسی با بالا رفتن سن طبیعی است این درحالی است که حقیقت چیز دیگری می گوید. درست است که تغییرات هورمونی در میان سالی غیر قابل اجتناب است اما بر اساس تحقیقات علمی رابطه جنسی در سنین بالا بهتر می شود.

 

آقایان هم مانند خانم ها در سنین 50 سالگی به بعد دچار یائسگی می شوند و در این دوران میل جنسی مرد کم می شود اما میزان میل جنسی در زنان زودتر از مردها کاهش می یابد که در اینصورت آقا تقاضای جنسی می کند و خانم معمولاً تمایلی به برقراری رابطه ندارد و از اینجاست که مشکلات شروع می شود و آقا برای رفع نیاز جنسی مجبور می شود کارهایی مثل دیدن فیلم های پورن، صیغه کردن و ازدواج مجدد را در پیش بگیرد و اگر نگاه کنید بخشی از خیانت مردان در سنین 40 سالگی به بالا اتفاق می افتد و این مسئله خود می تواند دلیل بر این امر باشد.

 

یائسگی با خود علائم دیگری را به همراه می آورد و باعث کاهش تستوسترون و استروژن می شود که کاهش این دو هورمون میل جنسی را تا حد زیادی کاهش می دهد اما با توجه به تغییرات هورمونی باید دقت کنید که میل جنسی تنها کاهش میابد و از بین نمی رود که با استفاده از راه حل هایی می توان جلوی تاثیرات هورمونی بر عدم تمایل به برقراری رابطه ی جنسی را از بین برد.

 

,کاهش میل جنسی, میل جنسی, عوامل موثر در کاهش میل جنسی

میزان میل جنسی در زنان زودتر از مردها کاهش می یابد‎

 

آیا میل نداشتن به برقراری رابطه جنسی در سنین 40 سال به بالا طبیعی است؟

خیر این مسئله طبیعی نیست؛ اصلاً نمی توان سنی را عنوان کرد که درآن برقراری رابطه جنسی به طور کامل از بین برود. رابطه جنسی سن و سال نمی شناسد و ممکن است فردی حتی در 60 سالگی هم تمایل به برقراری میل جنسی داشته باشد و نکته ی جالب اینکه براساس تحقیقات، بیشتر خانم ها در سنین 50 سال به بالا از رابطه ی جنسی رضایت بیشتری دارند و اکثر آنها بر خلاف آنکه در سنین جوانی به سختی به ارگاسم می رسیدند در این سن ارگاسم های لذت بخشی را تجربه می کنند چرا که با بالا رفتن سن نگرانی هایی مثل داشتن فرزند کوچک که نیاز به مراقبت داشته باشد از بین می رود و از طرفی هر چه سن خانم به سن یائسگی نزدیک تر می شود احتمال بارداری کمتر می شود لذا از لحاظ روانی چون ترس از بارداری موجود نیست و ذهن دغدغه ی مسئله ی خاصی را ندارد تمام تمرکز فرد صرف لذت جنسی می شود و بهتر به ارگاسم می رسد.

 

از آنجایی که در میان سالی میل جنسی آقایان یشتر از خانم ها است این مسئله می تواند مشکل ساز شود؛ شما چه راهی را برای بالا بردن میل جنسی در خانم ها در دوران میان سالی پیشنهاد می کنید؟

 

فرزانه: خانم ها از 50 سالگی به بعد یائسه می شوند و چون سیکل قاعدگی ندارند هورمونی ترشح نمی شود و این باعث می شود که میل جنسی کاهش یابد اما این مسئله قابل درمان است و قرص ها، آمپول ها و شیاف هایی وجود دارد که می تواند جایگزین هورمون ها شود.

 

مسئله ی دیگری که ممکن است در سنین بالا خانم ها را از رابطه جنسی فراری کند، درد در رابطه است که این مسئله به دلیل خشکی واژن اتفاق می افتد و این مسئله هم با پمادهایی قابل درمان است و خانم ها می توانند با مراجعه به دکتر زنان و یا درمانگر جنسی قبل از رابطه از پمادهای روان کننده و مرطوب کننده استفاده کنند.

 

همچنین تغذیه غذایی تأثیر به سزایی در میل جنسی دارد و توصیه می شود خانم ها و آقایان در سنین میان سالی از خوراکی هایی همچون خرما، کنجد، زنجبیل، زعفران، فلفل قرمز، گلپر، موز و آجیل استفاده کنند.

 

نکته

این مسئله را در نظر داشته باشید که مهم ترین و مؤثرترین اندام جنسی شما ذهن شماست؛ شما می توانید در عین میان سالی خود را جوان سرزنده ای بدانید که همچنان شور و حرارت در وجودتان جریان دارد و یا خود را فرد سالخورده ای بدانید که یک پایش این طرف گور و یک پایش آن طرف گور است! پس بیایید از ذهنتان برای کمک به تقویت میل جنسی خود استفاده کنید مطمئن باشید که معجزه می کند.

  

 


.

منبع : beytoote.com

منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :