زنای ذهنی هنگام رابطه با همسر چه حکم شرعی دارد؟
کسی که در هنگام نزدیکی با همسرش، مقاربت با زن و یا مرد بیگانه ای را در ذهن خود مجسم کند چه حکمی دارد ؟ در ادامه این مقاله از آکا به این بحث خواهیم پرداخت را در

اعمال رابطه زناشویی و ثواب و گناهانش

آکاایران: حکم گناه کسی که در حال نزدیکی با همسرش است اما در همان حال به زن بیگانه ای فکر میکند و در ذهنش از او لذت میبرد و حالت نزدیکی با وی را در تصور و ذهنش می آورد چیست؟ در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, شما را با احکام زنای ذهنی هنگام آمیزش با همسر آشنا می کنیم. باما همراه باشید.

انسان موجودی است که هر گونه رفتار، اخلاق و حتی نیت های درونی در شکل گیری جسمی و روحی او تاثیر می گذارد. به گونه ای که گاهی این تاثیر به وابستگان آن سرایت می کند. به عنوان مثال فکر کردن به زن و یا مرد دیگر در هنگام جماع با همسر خویش و آن جماع باعث بارداری شود؛ باعث تاثیر در فرزند می شود. همانطور که پیامبر گرامی اسلام (ص) ضمن سفارشات بسیاری به امام علی (ع) یکی از آداب هنگام زناشویی را چنین بیان فرمودند:

«یَا عَلِیُّ لَاتُجَامِعِ ‏امْرَأَتَکَ ‏بِشَهْوَةِ امْرَأَةِ غَیْرِکَ‏ فَإِنِّی أَخْشَى إِنْ قُضِیَ بَیْنَکُمَا وَلَدٌ أَنْ یَکُونَ مُخَنَّثاً أَوْ مُؤَنَّثاً مُخَبَّلاً»؛ یا علی، هنگام زناشویی، خیال زن ‏دیگرى ‏را در خاطر نیاور که می ترسم اگر فرزند پسری متولد شود دارای صفات و روحیات زنانه شود و اگر فرزند دختری متولد شود، معلول ذهنی یا جسمی شود.

عوارض رابطه جنسی زیاد | زیاده روی در رابطه جنسی چه ایرادی دارد؟ نوین مشاوره

کسی که در هنگام نزدیکی با همسرش، مقاربت با زن و یا مرد بیگانه ای را در ذهن خود مجسم کند چه حکمی دارد ؟

اگر فکر و خیال جماع کردن با زن بیگانه ای بر انسان عارض گردد، در این حالت ان شاءالله گناهی بر شخص نیست و از او عفو می شود

بنابراین اگر این گونه تفکرات بر شخصی عارض گردند، ان شاءالله گناهی متوجه فرد نخواهد شد، ولی باید آن افکار را از ذهنش دور کند تا مبادا باعث تحریک وی به سوی گناه شود و خدای نکرده وی را به سوی انجام عمل سوق دهد.

اما چنانکه این تفکرات و تصورات تعمدی باشند و شخص عمدا خود را به آنها مشغول نماید، در اینصورت این عمل جایز نیست و بلکه راهی را به سوی انجام فاحشه هموار می سازد و ممکن است فرد را به سوی گناه زنا سوق دهد.

اکثر علما این تفکر را حرام دانسته اند و حتی آن را بخشی از زنا حساب کرده اند.

امام علی (ع) فرمودند: «خوض النّاس فى شى‏ءٍ مقدّمة الكائن؛ فرو رفتن و تفكّر در مورد چیزى، سرآغاز وجود و پیدایش آن چیز است».

پیش قدم شدن در رابطه جنسی | روش های تحریک کردن شوهر برای لذت بخش شدن

پاسخ مراجع برای زنای ذهنی:

پاسخ مراجع به پرسش آیا زن یا مرد در حال آمیزش جنسی می تواند شخص دیگری را تصور کند تا شهوتش تحریک شود؟

پاسخ آیت الله خامنه ای : احتیاط در ترک تخیل غیر همسر به قصد بر انگیختن شهوت است.

پاسخ آیت الله مکارم شیرازی : این کار حرام نیست ولی مکروه و زشت است

پاسخ آیت الله سيستانی : این کار سزاوار نیست.

منبع: بیتوته

منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :