آموزش روابط زناشویی ،رابطه زناشویی صحیح - مشاوره جنسی
رابطه زناشویی در دوران بارداری و روابط زناشویی در دوران بارداری و روابط زناشویی در دوران نامزدی و رابطه زناشویی در دوران قاعدگی و رابطه زناشویی در دوران عقد را

رابطه جنسی موضوعی است که هر زوجی نیازمند به آن هستند و یکی از اصلی ترین نیازهای زوج برای ازدواج می باشد وداشتن رابطه جنسی خوب می تواند به تداوم زندگی زوجین بیانجامد . اما رابطه زناشویی صحیح هم نیازمند رعایت نکاتی است که با انجام آن می توان به هرچه بهتر انجام دادن رابطه کمک شایانی کند . به همین منظور در این مقاله از سایت ازدواج آکاایران می خواهیم به شما آموزش روابط زناشویی را بدهیم و شما را با نکات ریز و درشت آن آشنا کینم.

رابطه زناشویی

روابط جنسی و نزدیکی یک رابطه یک سویه نیست که هر کس فقط به فکر خواسته ها و نیازهای شخصی خویش باشد بلکه روابط جنسی یک رابطه دوسویه است که هر یک از طرفین ضمن توجه به خواسته ها و نیازهای خود باید به خواسته ها و نیازهای طرف دیگر نیز توجه نماید . پس تنها زمانی باید به روابط جنسی و نزدیکی اقدام کرد که دو طرف آمادگی برقراری رابطه جنسی را داشته باشند.

بیش از آنکه تعداد روابط جنسی و نزدیکی در زندگی زناشویی اهمیت داشته باشد کیفیت روابط جنسی است که اهمیت دارد . بسیاری از مردان و زنان هستند که شاید هر شب رابطه جنسی دارند ولی از سلامت جنسی برخوردار نیستند و کسانی هم هستند که در روابط زناشویی خود در طول ماه فقط ۲ بار رابطه جنسی دارند و از سلامت جنسی هم برخوردارند . بنابراین برای داشتنروابط جنسی لذت بخش و صحیح در روابط زناشویی باید سه اصل مهم و اساسی را رعایت کرد .

 آیا رابطه جنسی بیشتر مساوی است با زندگی شادتر؟
اکثر افراد بر این باورند زوجینی که رابطه جنسی بیشتری نسبت به بقیه دارند زندگی شادتر و صمیمی تری دارند آیا این مورد صحت دارد؟
بنا بر یک باور رایج، هر چه بیشتر بودن رابطه جنسی به معنای داشتن زندگی شادتر و روحیه بهتر است. این باور از آنجا ناشی می شود که رابطه جنسی نوعی ورزش محسوب می شود و ترشح هورمون اندروفین در بدن را افزایش می دهد، هورمونی که به خواب بهتر و استرس کمتر کمک می کند. اما واقعاً چنین مطلبی درست است؟ آیا رابطه جنسی بیشتر مساوی است با زندگی شادتر؟

به نقل از آکاایران : شاید کمی عجیب و غیر منتظره باشد اما داشتن رابطه جنسی بیشتر لزوماَ به معنای شادی بیشتر نیست. بنا آخرین تحقیقات انجام شده، دلایل بسیاری برای این برداشت غلط از ارتباط میان رابطه جنسی و شادی وجود دارد. از جمله اینکه، در قدم های ابتدایی رابطه جنسی به فرد نشاط می دهد و این تصور را در او ایجاد می کند که از نظر جسمی سالم تر است. طبیعتاً چنین احساسی محرکی است برای تجربه هر چه بیشتر این حیطه. دانشمندان برای سنجش ارتباط میان دو عامل مطرح شده زندگی دو گروه از زوج ها را مورد مطالعه قرار دادند. زوج هایی که دفعات رابطه جنسی در میان آنها با یکدیگر متفاوت بود.

روابط زناشویی,روابط زناشویی با عکس,روابط زناشویی در دوران بارداری

اتاق خواب
اتاق خوابی که قرار است ارتباط جنسی در آن صورت بگیرد، نقش مهمی در سلامت این ارتباط ایفا می کند. در اتاق خوابی که آدم به اضطراب می افتد، نمی شود یک ارتباط جنسی سالم و آرامش بخش داشت. محیط مورد نظر باید از هر حیث کاملا امن باشد زیرا اضطراب شایع ترین عاملی است که در سیستم های گیرنده مغزی اختلال ایجاد می کند.

نکات دیگری را هم باید در ساخت و تزیین اتاق خواب مد نظر قرار داد، از جمله این که رنگ اتاق خواب باید حتما روشن باشد، نور اتاق باید کافی باشد، و حتی بهتر است که یک موزیک ملایم و بدون کلام هم گوش تان را نوازش بدهد، چرا که در این شرایط، مغزتان برای ارتباط سالم، آماده تر می شود.

بهداشت جنسی
زن و شوهر قبل از تماس جنسی باید یک دوش کامل بگیرند و خودشان را خوشبو کنند. استفاده از صابون خوشبو کننده به همین دلیل اهمیت دارد. سیستم های تناسلی را هم باید حتما شستشو داد. پس از رعایت بهداشت، نوبت به آرایش می رسد، آن هم یک آرایش کامل. این فرهنگ، صحیح نیست که خانم ها بیرون از منزل آرایش داشته باشند اما درون منزل و در مقابل همسرشان تصور کنند که نیازی به آرایش نیست. توصیه می کنم که زن و شوهر، عطر و ادکلنشان را هم زود به زود عوض کنند. اصلا خوب نیست که آدم برای یک مدت طولانی، مثلا سی سال، فقط از یک نوع خوشبوکننده استفاده کند. شاید همسرتان با عطر و اودکلن تازه تان ارتباط بهتری برقرار کند.
تمیز بودن دهان و دندان مهم است. قبل از ارتباط زناشویی، از چیزهایی مثل سیگار که نفستان را بدبو می کند، حتما پرهیز کنید و یادتان باشد ترجیحا چیزهایی بخورید که نفستان را خوشبو کند.

به خودتان متکی باشید

فرقی نمی کند که همسرتان چقدر دوستتان داشته باشد و بخواهد در روابط زناشویی ارضائتان کند؛ تحریکات و شور جنسی او به هیچ وجه شبیه به شما نیست. به همین دلیل غیرمنطقی است اگر انتظار داشته باشید هر زمان شما تحریک شدید در اختیارتان باشد.باید یاد بگیرید که چطور گهگاه نیازهایتان را کنترل کنید.احتمالاً تصور خواهید کرد که عادلانه نیست و مطمئناً عصبانی خواهید شد.

البته باید که زوج ها تا آنجا که می توانند در زندگی جنسی و روابط زناشویی خود با همسرشان انرژی لازم را صرف کنند، اما بااینحال باز هم ممکن است زمان هایی وجود داشته باشد که شما آمادگی رابطه ی جنسی را داشته باشید در حالیکه همسرتان ندارد. این مسئله ای کاملاً نرمال و طبیعی در روابط زناشویی است و باید آن را بپذیرید. هرچه تلاش همسرتان برای فهمیدن شما و نیازهایتان باید بیشتر شود، تلاش شما نیز در درک این تفاوت ها باید افزایش یابد. قسمتی از این درک و پذیرفتن با اتکای گاه و بیگاه شما به خودتان برای ارضای میل جنسیتان نشان داده می شود. اگر اطمینان داشته باشید که همسرتان واقعاً دوستتان دارد و به شما توجه می کند، انجام اینکار با راحتی بیشتری صورت خواهد گرفت.

روابط زناشویی,روابط زناشویی با عکس,روابط زناشویی در دوران بارداری

آموزش روابط زناشویی

فراهم کردن تحریک لازم در همسر

در روابط زناشویی مرد با فکر و یا در نظر آوردن نقاط شهوت انگیز و یا عوامل روانی نعوظ به او دست داده و اغلب در این حالت تحریک شده به حساب می آید آنچه در روابط زناشویی بر زن لازم است تحریک موضعی نیست بلکه تحریک موقعی است و آن زمانی است که مرد در حالیکه دخول انجام می دهد نعوظ وی کاهش می یابد و دخالت زن با تحریک مرد در حالی که عضلات مهبل را بر روی آلت مرد فشار داده رانها را بهم نزدیک می کند و امکانا با دست مالیدن به پشت مرد در امتداد ستون فقرات وی ، نعوظ مرد برگشته و مرد را راضی می سازد

در روابط زناشویی مرد باید در آغاز رابطه جنسی ذهن و فعالیت خود را متوجه تحریک و آماده کردن زن نماید. و البته زن نیز باید به آماده سازی مردش در این مرحله توجه داشته باشد.

قبل از رابطه جنسی لمس بخش هایی از بدن همسر لازم است
در حالی که بسیاری از افراد از رابطه جنسی لذت می برند اما گفتنی است که قبل از آمادگی همسرتان نباید این کار را انجام دهید زیرا ممکن است موجب ناراحتی و درد در او شود یا به سادگی موجب ترسیدن او شود. بنابراین قبل از انجام رابطه جنسی به لیسیدن گوش، گردن، شانه یا هر قسمت دیگر بدن اطمینان حاصل کنید که او به اندازه ی کافی هیجان زده است و از نطر جنسی تحریک شده است.

همانند گنجشک آمیزش نکنید و در روابط زناشویی همسر خود را با آرامش آماده و راضی سازید

سعی کنید در اولین مرحله همسر خور را در شرایط نعوظ کامل قرار دهید : در مردها با تحریک آلت تناسلی و مالش و نوازش آن حالت نعوظ فراهم می شود ( بلند شدن و سفتی آلت تناسلی در مرد را نعوظ مرد گویند ) . در خانمها نعوظ یعنی تحریک و سفتی کلیتوریس و نوک پستان.

کارهایی که نباید در طول رابطه جنسی انجام دهید
کارهایی هستند که در طول رابطه جنسی بهتر است انجام نگیرند در حالیکه بسیار افراد آگاهی کامل را نداشته و دست به انجام این کارها در طول رابطه جنسی می زنند. کارهایی مانند نبوسیدن همسر در طول رابطه جنسی یا مهمتر از آن عدم توجه به ارضاء شدن یا نشدن او صدمات جبران ناپذیری به رابطه ی زناشویی وارد می کند.
در این مطلب سعی شده تا شما را با کارهایی که به رابطه جنسی شما صدمه وارد میکند آشنا کنیم تا با پرهیز از انجام این کارها
رابطه زناشویی خود را محکم تر و با صمیمت بیشتری ادامه دهید.

روابط زناشویی,روابط زناشویی با عکس,روابط زناشویی در دوران بارداری

رابطه زناشویی صحیح

استرس دشمن رابطه جنسی
اضطراب ،ترس ،استرس ،از دشمنان جدی رابطه جنسی وتحریک پذیری میباشند، شوهرتان فردا صبح چطور باید بیدار شود و به سر کار برود ؟ شاید برای شما ساده باشد خب پا میشه میره سر کار اما کیفیت رابطه جنسی برای زن و مرد مشروط به آمادگی ذهنی میباشد ، دغدغه های کاری و روحی بر تحریک پذیری و میل جنسی موثر است شاید وقتی دیگر مناسب باشد ، رابطه جنسی صرفا دخول و انزال نیست و میتوان در شرایطی با معاشقه هر چند کوتاه زنان را تا شبی دیگر آرامش داد.

شوهرتان بعد از رابطه جنسی زود میخوابد
 زنان بعد از رابطه جنسی نیاز به توجه و نوازش دارند ، اما به شما میگوئیم فعل و انفعلات شیمائی بدن مردان بعد از رابطه جنسی و ترشح دوپامین باعث خواب آلودگی آنها و خستگی آنها میشود بد نیست بعد از رابطه جنسی با نوشیدنی و یکماساژ سراغ او بروید به شرطی که احساس خواب زیاد نداشته باشد.

گردآوری : آکاایران

فواید بوسه در روابط زناشویی - مشاوره جنسی

فواید بوسه در روابط زناشویی - مشاوره جنسی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
بوسه,روابط زناشویی,بوسه در روابط زناشویی,بوسه و فواید آن,فواید بوسه در روابط زناشویی,بوسیدن,طریقه بوسیدن,روابط احساسی,بوسه عاشقانه,نشان دادن احترام با بوسه,بوسه عشق,بوسه عاطفی,بوسه و روابط جنسی,ابراز
15 دلیل مردانه برای سردی روابط زناشویی!؟ - مشاوره جنسی

15 دلیل مردانه برای سردی روابط زناشویی!؟ - مشاوره جنسی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
مردانی که مدام از همسرشان رضایت,مردان,مردانی که بهداشت شخصی پایینی,مردانی که بیش,فعالیت زناشویی به لحاظ احساسی,همسرشان,رابطه زناشویی,همسرشان دور
6 باور دروغ و غلط در روابط زناشویی - مشاوره جنسی

6 باور دروغ و غلط در روابط زناشویی - مشاوره جنسی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
برخی از مهمترین باورهای رایج و غلطی که در زندگی زناشویی زوجین مداخله می‌کنند عبارتند از:,دانستنی های جنسی ،آموزش روابط زناشویی،مشاوره جنسی
تاثیر فیلم های مستهجن بر روابط زناشویی - مشاوره جنسی

تاثیر فیلم های مستهجن بر روابط زناشویی - مشاوره جنسی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
تاثیر فیلم های مستهجن بر روابط زناشویی روابط زناشویی,فیلم های مستهجن,نیاز های جنسی,,دانستنی های جنسی ،آموزش روابط زناشویی،مشاوره جنسی
چگونه در حسرت روابط زناشویی اوایل ازدواج نباشیم؟ - مشاوره جنسی

چگونه در حسرت روابط زناشویی اوایل ازدواج نباشیم؟ - مشاوره جنسی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
روابط زناشویی یکی از ارکان مهم زندگی زناشویی است که هم تاثیرپذیر از عوامل مختلف است و هم می‌تواند ابعاد مختلف زندگی زناشویی را تحت‌تاثیر قرار دهد. مسلم است که در ابتدای ازدواج زوجین خیلی تحت تاثیر احس
آموزش روابط صحیح زناشویی همه چیز در باره روابط زناشویی، روابط جنسی، رابطه جنسی - مشاوره جنسی

آموزش روابط صحیح زناشویی همه چیز در باره روابط زناشویی، روابط جنسی، رابطه جنسی - مشاوره جنسی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
روابط جنسی,رابطه جنسی,روابط جنسیتی,مشکلات جنسی,میل جنسی,آموزش رابطه جنسی,روابط جنسی زن و شوهر,روابط جنسی مرد و زن,تمایلات جنسی,آموزش روابط جنسی,
راههای بهبود روابط زناشویی میان زوجین - مشاوره جنسی

راههای بهبود روابط زناشویی میان زوجین - مشاوره جنسی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
سلامت و دانستنی های جنسی در خانواده,راهکارهایی جهت بهبود روابط زناشویی,روشهای بهبود روابط زناشویی,بهبود روابط زناشویی و آماده‌سازی روان,جلوگیری از سردی روابط جنسی,زوج‌های زیادی بوده‌اند که بی‌علاقگی و
شایع ترین اختلال در روابط زناشویی را بشناسید - مشاوره جنسی

شایع ترین اختلال در روابط زناشویی را بشناسید - مشاوره جنسی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
شایع ترین اختلال در روابط زناشویی را بشناسید اختلال جنسی,روابط زناشویی,روابط زناشویی با تصویر,روابط زناشویی در دوران عقد,روابط زناشویی در دوران نامزدی,روابط زناشویی+عکس,روابط زناشویی موفق,روابط زناشوی
6 تکلیف برای بهبود روابط زناشویی - مشاوره جنسی

6 تکلیف برای بهبود روابط زناشویی - مشاوره جنسی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
روابط جنسی روشهای بهبود رابطه زناشویی دانستنیهای جنسی روابط زناشویی,دانستنیهای زناشویی ,روشهای بهبود رابطه جنسی,,دانستنی های جنسی در خانواده،آموزش روابط زناشویی
مشکلات روابط زناشویی - مشاوره جنسی

مشکلات روابط زناشویی - مشاوره جنسی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
راههای افزایش میل جنسی مشکلات جنسی بعد از زایمان مواد غذایی مفید برای افزایش قدرت جنسی,روابط جنسی,میل جنسی,راههای کنترل میل جنسی,روابط زناشویی,دانستنیهای جنسی,دانستنی های جنسی در خانواده،آموزش روابط ز
چگونه با تفاوت سطح میل جنسی در روابط زناشویی کنار بیاییم - مشاوره جنسی

چگونه با تفاوت سطح میل جنسی در روابط زناشویی کنار بیاییم - مشاوره جنسی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
علت تفاوت سطح میل جنسی در روابط زناشویی میل جنسی,دلایل بی میلی جنسی,علت تفاوت در تمایلات جنسی بین زوجین,علل کاهش میل جنسی,دانستنیهای جنسی
دلیل اصلی نارضایتی همسران از روابط زناشویی ناآگاهی جنسی است - مشاوره جنسی

دلیل اصلی نارضایتی همسران از روابط زناشویی ناآگاهی جنسی است - مشاوره جنسی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
مشکلات زناشویی , مسائل جنسی زن و شوهر , اموزش روابط جنسی , رابطه صحیح زمان نزدیکی , چگونه همسر را ارضا کنیم
روابط زناشویی در دوران بارداری - مشاوره جنسی

روابط زناشویی در دوران بارداری - مشاوره جنسی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
آموزش مسائل جنسی و زناشوئی و مشاوره و رابطه جنسی و زناشویی و مسایل جنسی و ازدواج,دانستنی های جنسی ،آموزش روابط زناشویی،مشاوره جنسی
چرا آقایان از روابط زناشویی سرد میشوند؟ - مشاوره جنسی

چرا آقایان از روابط زناشویی سرد میشوند؟ - مشاوره جنسی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
سردمزاجی مردان سرد مزاجی زنان علت سرد شدن رابطه زناشویی روابط زناشویی علل سرد شدن مردان از رابطه جنسی,دانستنیهای جنسی,رابطه زناشویی,,دانستنی های جنسی ،آموزش روابط زناشویی،مشاوره جنسی
کارگاه آموزشی رایگان روابط خاص زناشویی (ویژه دوشیزگان و بانوان) - مشاوره جنسی

کارگاه آموزشی رایگان روابط خاص زناشویی (ویژه دوشیزگان و بانوان) - مشاوره جنسی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
سوالات زناشویی,پاسخ سوالات زناشویی کارگاه آموزشی رایگان روابط زناشویی,مسائل جنسی,روابط خاص زناشویی,کارگاه روابط زناشویی سولات جنسی,پاسخ سوالات جنسی
صفحه 1 از 6
منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :