آموزش طرز شستن صحیح لباس عروس
روش صحیح شستن لباس عروس,نحوه شستن لباس عروس,نحوه ی شستن لباس عروس,آموزش شستن لباس عروس,شستن لباس عروس بچه,طریقه شستن لباس عروس در خانه,شستن لباس عروس,طریقه شستن

افرادی که می‌خواهند خاطرات جشن عروسی را برای همیشه به ذهن بسپارند، سعی می‌کنند لباس عروس خود را همیشه تمیز نگه دارند.

فرارو | چگونه یک لباس عروس شیک و مناسب انتخاب کنیم؟

آکاایران: یکی از کارهایی که عروس خانم‌ها پس از عروسی به آن توجه نشان می‌دهند، چگونگی شستن لباس عروس در منزل و نگهداری از آن است. برای این که لباس عروسی که انتخاب کرده‌اید همیشه سالم و تمیز بماند، باید با نحوه تمیز کردن لکه‌ها، شستن لباس عروس، خشک کردن و نگهداری از آن آشنا باشید. با رعایت اصول شستشو و نگهداری از آن در منزل، همیشه لباس عروسی سالم و تمیز خواهید داشت و می‌توانید آن را بارها برای عکسبرداری در سالگرد ازدواج و... استفاده کنید.

اگر جنس لباس عروس‌تان پلی‌استر باشد، به راحتی می‌توانید آن را با دست بشویید. شستن لباس در خانه و با آب نتیجه‌ی بهتری از سپردن لباس عروس به خشکشویی دارد؛ چون مواد شوینده‌ی خشکشویی، بعضی مواد مایع مثل عرق یا لکه‌ی مواد غذایی را خوب پاک نمی‌کنند. خیلی از خشکشویی‌ها شستشو با آب هم دارند که به صورت ماشینی انجام می‌شود. شستشو با آب کمتر به پارچه صدمه می‌زند و دمای کنترل شده‌ی آن باعث می‌شود لکه‌ها راحت‌تر تمیز شوند و خشکشویی، بیشتر برای از بین بردن لکه‌های روغنی مناسب است.

در ادامه این مقاله از مجموعه مقاالات آکا, طرز شستن صحیح لباس عروس را به شما عزیزان و همراهان آکا آموزش میدهیم. با ما همراه باشید.

راهنمای شستن لباس عروس :

امروزه کرایه کردن لباس عروس رواج پیدا کرده است اما هنوز بعضی افراد ترجیح می دهند که لباس عروس شان را خریداری کنند. بنابراین بهتر است آن را در اسرع وقت بشویید اگر لباس عروس مدتی کثیف بماند و بعد آن را بشویید به راحتی تمیز نمی شود و امکان دارد لکه ای از کثیفی باقی بماند بنابراین در اولین فرصت لباس عروس را بشویید.

اما اگر لباس عروس کرایه کرده اید و لباس تان زیاد کثیف شده بود می توانید آن را لکه گیری کنید و یا به خشکشویی بدهید. 

برای تمیزکردن لباس عروس، بهتر است در مرحله ی اول آن را به خشکشویی بدهید این روش بهترین و راحتترین روش برای تمیز کردن لباس عروس می باشد. در ادامه شما را با شستن لباس در خانه آشنا می کنیم.

اما برای شستن لباس عروس در خانه باید ابتدا لباس را بررسی کنید. ببینید تا چه حد لباس عروس تان کثیف است. اگر نقطه هایی از آن کثیف است بهتر است آن را کامل نشویید. شستن لباس عروس مانند لباس مجلسی کار ساده ای نیست. لباس عروس را هرگز داخل ماشین لباسشویی خانگی قرار ندهید زیرا باعث خراب شدن لباس می شود.

 

لکه گیری لباس عروس :

قسمت های کثیف لباس عروس را با مقداری آب و مایع شستشو روی لکه ها اسپری کنید، و سپس با دستمال حوله ای سفید به آرامی روی لکه بکشید و سپس دستمال را با آب بشویید و چند بار روی قسمت بکشید و بعد از شستشو آن را با سشوار خشک کنید.

اگر اجازه بدهید لباس خودش خشک شود لکه ای در اطراف قسمت شسته شده ایجاد می شود. اما اگر آن را با سشوار خشک کنید دیگر لکه ای ایجاد نمی شود.

 

نکته هایی برای شستشوی لباس عروس, شستشوی لباس عروس در خانه

شستن قسمت های سینه ی لباس عروس :

برای شستن قسمت های سینه ی لباس عروس که لکه هایی از کرم پودر روی آن باقی می ماند. هرگز آن را با دست مشت ندهید باید مقداری آب و مواد شوینده را روی آن قسمت اسپری کنید. و بعد به وسیله ی یک مسواک تمیز روی آن بکشید. و زمانی که لکه از بین رفت با دستمال تمیزی روی آن ها بکشید و بعد دستمال نمدار را روی آن قسمت بکشید و بعد با سشوار خشک کنید.

شستن لباس عروس در خانه,روش شستن لباس عروس

شستن آستر لباس عروس :

آستر لباس عروس یکی از کثیف ترین قسمت های لباس عروس است و برای شستن آستر دیگر لازم نیست آن را با آب و شوینده اسپری کنید برای این کار لایه های آستر را یکی یکی داخل لگن آب و مواد شوینده قرار بدهید و به آرامی بشویید اگر تمیز نشد مواد شوینده را بیشتر کنید و اجازه بدهید کمی داخل آب بماند و بعد آن ها را یکی یکی بشویید و آبکش کنید، اگر بعد از این کار لباس عروستان خیس شد و نتوانستید با سشوار آن را خشک کنید، می توانید لگن را آب گرم کنید و لباس عروس را چند بار داخل آن فرو ببرید و بیرون بیاورید تا جایی که دیگر کف یا آب کثیفی از لباس تان خارج نشود. سپس آن را روی چوب لباس قرار بدهید و آن را به صورت آویزان قرار بدهید تا کاملا خشک شود. هرگز لباس عروس کاملا خیس را روی بند لباس آویزان نکنید زیرا باعث می شود بد حالت شود.

 

روش های شستن لباس عروس, مراحل شستن لباس عروس

اتوکشیدن لباس عروس :

برای این که لباس صاف و مرتب باشد، پس از شستن لباس عروس در منزل باید آن را خشک کرده و اتو کنید. با توجه به این که لباس عروس را ابتدا لکه گیری کرده و شسته‌اید، نگرانی از بابت این که اتو زدن لباس سبب تثبیت لکه‌ها و... روی آن شوند نخواهید داشت.
برای این که لباس عروس تمیز بماند، به شما پیشنهاد می‌کنیم زیر میز اتو یک تکه پارچه تمیز پهن کنید. همچنین برای این که اتو صدمه‌ای به لباس وارد نکند، بهتر است یکپارچه نخی روی لباس قرار دهید و سپس اتو را روی لباس عروس قرار دهید تا لکه‌های زرد در اثر حرارت اتو روی لباس ایجاد نشود یا این که حرارت زیاد اتو سبب سوختن لباس نشود.

به همان اندازه که شستن لباس عروس در منزل مهم است، پس از تمیز کردن لباس، برای نگهداری آن نیز باید شرایط ویژه‌ای را در نظر داشته باشید. برای حفظ لباس عروس باید آن را به دور از نور خورشید و گرد و خاک نگه دارید. بهترین شرایط برای نگهداری از لباس عروس این است که آن را تا کرده و درون یک باکس بگذارید، سپس درب باکس را ببندید و آن را زیر تخت قرار دهید.

منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :