زیبایی های مسموم
انسانها به دنبال زیبایی و جوان,دختر زیبای داستان و جلوی,زیبایی,زنان بیشتر از مردان,داستان,جمله,زیبایی,انسانها به دنبال

زیبایی های مسموم


ای آینه به من بگو که من از همه زیباترم! این جمله معروف را حتما شما هم به یاد دارید وقتی زن زشت داستان سفید برفی نقشه‌ها می‌کشید برای از بین بردن دختر زیبای داستان و جلوی آینه می‌ایستاد و از آینه می خواست تا بگوید او زیباترین است و  بعد هم که به مراد خود نرسید زد آینه را شکست!خیلی از انسانها به دنبال زیبایی و جوان ماندن هستند و زنان بیشتر از مردان.اما گاهی این زیبایی خواهی باعث دردسر می شود...

درسال‌های  بسیاردور  بحث زیبایی و زشتی تب امروز را نداشت. امروزه این تب چنان افزایش پیدا کرده که جان برخی افراد را هم تهدید می‌کند.
شما هر کسی که باشید، در هر رشته‌ای که درس بخوانید و هر پستی که داشته باشید، می‌توانم به جرأت بگویم که حداقل یک بار به انجام عملهای زیبایی فکر کرده‌اید. گاهی به نتیجه می‌رسید و این کار را انجام می‌دهید،‌ و گاهی هم این شک و تردید را تا دفعة بعد که به آینه نگاه میکنید، باقی می‌گذارید.
اما آیا واقعاً کسانی که هیچ نقص عضوی ندارند و کاملاً بی‌دلیل به سراغ عمل های زیبایی متعدد می‌روند ، برای کار خود توجیهی دارند؟روان‌پزشکان معتقدند که انجام عمل های زیبایی غیر ضروری، ریشه در عدم اعتماد به نفس افراد دارد. این افراد احساس می‌کنند که فقط از طریق ظاهر می‌توانند خود را به دیگران معرفی و با آن‌ها رقابت کنند. این در صورتی است که اکثر این جراحی‌ها به دلیل نقص عضو نیست بلکه شرایط فرهنگی و مسائلی از قبیل چشم و هم‌چشمی و رقابت با دیگران، میزان آن را افزایش داده است.
با اینکه بوتاکس سمی است که موجب فلج شدن عضله صورت می شود برخی از افراد به خاطر اینکه نمی خواهند صورتشان چین خوردگی داشته باشد از آن استفاده می کنند. و تاسف بار است وقتی جوان هایی را می بینیم که در سن 25 سالگی تحت تاثیر تبلیغات و برای فرار از پیری ، به تزریق بوتاکس روی آورده اند.
مواردی از قبیل عدم اعتماد به نفس، پایین آمدن کیفیت زندگی و بالا رفتن کمیت آن از مسائلی است که به این مسئله دامن می‌زند، زیرا بسیاری از انسان‌ها در ذهن و روان خود تفسیری متفاوت از آن‌چه دیگران از چهره ظاهری آن‌ها دارند، تصور می‌کنند، و از همین رو کسانی که از چهره خود ناراضی‌اند، از نظر جسمی مشکلی ندارند، بلکه مشکل اصلی در روان و برداشت ذهنی آن‌هاست.
متأسفانه افتخار کردن افراد به علت انجام جراحی زیبایی یک فاجعه  فرهنگی به شمار می‌رود. جامعة ایران در حال تجربة روند مدرنیزه شدن است، اما متأسفانه سیر مدرنیزه شدن جامعة ایران تنها در ظواهر جامعه خلاصه شده است و رشد آماری تعداد جراحی‌های زیبایی در ایران نشانگر آن است که مدرن شدن ظاهری، یک ارجحیت اجتماعی به دنبال دارد.
و البته نکته‌ای که نباید از قلم بیفتد، این است که در این میان، به دلیل استقبال روزافزون از اعمال زیبایی، غیر متخصصان و پزشکانی که هیچ گونه فعالیتی در این زمینه و در این حیطه پزشکی نداشته‌اند، دست به کار شده‌اند و با انجام تبلیغات متعدد در مجلات عامه‌پسند و... و تحریک مراجعه‌کنندگان خود به انجام دوباره و سه‌باره این عمل‌ها و... و تلاش در این عرصه، انبانی از پول را برای خود فراهم کرده‌اند!
انجام این اعمال خود به خود دارای عوارض زیادی است چه برسد به اینکه توسط یک فرد غیر متخصص انجام شود.این روزها آرایشگاه ها به یکی از  مکان های انجام  کارهای زیبایی تبدیل شده اند .کارهای تخصصی که حتما باید در مطب دکتر انجام شود!!!!
بعد از جراحی زیبایی بینی، استفاده از بوتاکس یکی از روش های زیباسازی است که در ایران نیز رواج بسیاری یافته است.
با اینکه بوتاکس سمی است که موجب فلج شدن عضله صورت می شود برخی از افراد به خاطر اینکه نمی خواهند صورتشان چین خوردگی داشته باشد از آن استفاده می کنند. و تاسف بار است وقتی جوان هایی را می بینیم که در سن 25 سالگی تحت تاثیر تبلیغات و برای فرار از پیری ، به تزریق بوتاکس روی آورده اند.
بوتاکس کردن لبها که به طور چشمگیری در زنان و دختران جوان ایرانی رواج پیدا کرده است نیز خطرات زیادی را ممکن است برای فرد ایجاد کند.
تزریق غیرکارشناسانه بوتاکس ممکن است خطرات گوناگونی مثل غیرقرینه شدن صورت و ابرو، افتادگی پلک و یا فلج صورت را به‌دنبال داشته باشد.نکته دیگری که در این تزریق‌های غیرکارشناسانه وجود دارد این است که تزریق بوتاکس ممکن است باعث فعال شدن برخی از بیماری‌های نهفته در فرد شود.
همانطور که آماربیشتر متقاضیان انواع کارهای زیبایی خانم ها هستند که می توان حس زیبایی دوستی زنانه را توجیهی برای آن دانست اما باید توجه کرد که در خیلی مواقع ،میل افرادی  که در این وادی قرار می گیرند، سیری ناپذیر شده و هرروز به دنبال تغییر جدیدی در خود خواهند بود. توجه شان بیشتر معطوف به ظاهر می شود. جامعه ای که زنان آن ارزش های شان را آینه ها مشخص کند ، نسل آینده ی خود را از دست داده است. زیرا فرزندان این جامعه زیر نظر مادرانی بزرگ می شوند که ارزش های ظاهری آنقدر برای شان مهم است که اخلاق و ارزش های درونی را کمرنگ کرده است.
تبیان 

منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :