زنان مورد غضب خداوند
زنان مورد غضب خداوند,زنان مورد خشم خداوند,زنان مورد خشم خدا,زنان مورد غضب خدا,چه زنانی مورد غضب خداوند هستند,چه زنانی مورد خشم خداوند هستند,عشاق موفق

زنان مورد غضب خداوند!؟کسی که خوش اخلاق باشد ،با مردم خوش رفتارى کند ،با لب خندان‏سخن بگوید ،در مقابل حوادث و مشکلات بردبار باشد،محبوب همه است،دوستانش زیادند،همه دوست دارند با او معاشرت و رفت و آمد کنند،عزیزو محترم است،به ضعف اعصاب و بیماریهاى روانى مبتلا نمی شود،برمشکلات و دشواری هاى زندگى پیروز می گردد ،از زندگى لذت میبرد،و برمعاشرانش خوش میگذرد.
امام صادق علیه السلام فرمود:«هیچ زندگانى گواراتر از خوش‏اخلاقى نیست.» (1)

اما کسی که بد اخلاق باشد،با صورت درهم کشیده با مردم ملاقات‏کند ،در مقابل حوادث و ناملایمات داد و فریادش بلند شود ،بیخود داد و قال راه بیندازد ، تند خو و بد زبان باشد زندگى تلخ و ناگوارى خواهدداشت ،خودش همیشه ناراحت و معاشرینش در عذابند ، مردم از او متنفر واز معاشرتش گریزانند ،آب خوش از گلوى خودش و معاشرانش پائین‏نمی رود ،خواب و خوراک درستى ندارد. براى انواع بیماری ها مخصوصا ضعف اعصاب کاملا آمادگى دارد ، همیشه اوقاتش تلخ و آه و ناله‏اش بلند است ، دوستانش کم‏اند ، محبوب کسى نیست.

پیغمبر اسلام صلى الله علیه و آله فرمود:«آدم بد اخلاق نفس خودش‏را در رنج و عذاب دائم قرار می دهد.» (2)

خوش اخلاقى براى همه لازم است مخصوصا براى زن و شوهرضرورت دارد ،زیرا همیشه با هم هستند و  با هم زندگى می کنند.

خانم محترم  که قصد داری زندگی زناشویی لذت بخشی داشته باشی:

اگر می خواهى به خودت و شوهر و بچه‏هایت‏خوش‏بگذرد اخلاقت را اصلاح کن، همیشه شاد و خندان باش ،اوقات تلخى ودعوا نکن ،خوش برخورد و شیرین زبان باش ،با اخلاق خوش می توانى‏خانه‏ات را به صورت بهشت‏برین درآورى،حیف نیست‏با بداخلاقى آن را به‏صورت جهنم سوزانى تبدیل کنى و خودت و شوهر و فرزندانت در آن‏معذب باشید؟
تو میتوانى فرشته رحمت‏باشى،محیط خانه را با صفا و نورانى گردانى،چرا آن را به صورت زندان تاریکى در می آورى؟ لب خندان وشیرین زبانى تو دل شوهر و فرزندانت را غرق سرور و شادمانى می گرداند ،غم و اندوه را از دلشان بر طرف می سازد.

اکثر مشکلات زناشویى را با هوشیارى و اخلاق خوش می توان حل‏کرد.اگر شوهرت کم محبت است ،اگر به خانه و زندگى علاقه ندارد ،اگر دیر به خانه می آید، اگر شام و ناهار را بیرون صرف‏می کند،اگر بد رفتارى می کند،اگر تندخویى و دعوا میکند،اگر ثروتش رابه باد می دهد ،اگر دم از طلاق و جدایى می زند ، همه اینها و صدها مانند اینها رابه وسیله خوش رفتارى و اخلاق خوش می توان حل کرد.تو اخلاق و رفتارت ‏را عوض کن و نتیجه اعجاز آمیز اخلاق خوب را تماشا کن.

امام صادق علیه السلام فرمود:«خدا به آدم خوش اخلاق ثواب‏جهاد می دهد،صبح و شب برایش ثواب نازل میشود. (3) »
توقعات بیجا ، مانع آرامش در زندگی زناشویی

امکانات مالى و درآمد همه افراد یکسان نیست.همه نمی توانند دریک سطح زندگى کنند.هر خانواده‏اى باید حساب دخل و خرج خودشان‏را بکنند و بر طبق درآمدشان خرج کنند.انسان همه طور میتواند زندگى‏کند.عاقلانه نیست که براى تهیه امور غیر ضرورى دست‏به قرض و نسیه‏بزند. تو کدبانوى خانه هستى،عاقل و فهمیده باش،حساب‏خرج و دخلتان را بکن. ببین چطور می توانید خرج کنید که آبرویتان محفوظ بماند.  عاقبت‏اندیش باش ،چشم و همچشمی هاى‏بیجا را کنار بگذار .
پیغمبر اسلام فرمود:« بعد از ایمان به خدا نعمتى بالاتر از همسرموافق و سازگار نیست»

با زندگى دیگران کارى نداشته‏باش.بر طبق درآمدتان خرج کنید.و از نعمت انس و محبت لذت ببر،با شوهر و فرزندانت‏بگویید و بخندید، در مخارج روزانه صرفه‏جویى کن ،تااوضاع مالى شما بهتر شود و زندگى آبرومندى پیدا کنید ، شاید در آینده‏بتوانى به خواسته‏هاى خودت برسى ،حتى اگر شوهرت ولخرج است و بیش از توانایى خویش خرج می کند ، جلوش را بگیر،نگذار براى خریداشیاء غیر ضرورى وام بگیرد یا قسطى بخرد، زندگى شما مشترک است،هر چه او داشته باشد در واقع مال شما است.

پیغمبر اکرم صلى الله علیه و آله فرمود:« هر زنیکه با شوهرش ‏سازگار نباشد و او را بر چیزهائی که فوق توانایى اوست وادار کند اعمالش‏مورد قبول خدا واقع نمی شود و در قیامت مورد غضب پروردگار جهان قرارمی گیرد . (4)

رسول خدا صلى الله علیه و آله فرمود: هر زنیکه با شوهرش‏ناسازگارى کند و به آنچه از جانب خدا رسیده قناعت ننماید و بر شوهرش‏ سختگیرى کند و بیش از حد توانایى خواهش کند اعمالش قبول نمی شود وخدا بر او خشمناک خواهد بود» (5)

پیغمبر اسلام فرمود:« بعد از ایمان به خدا نعمتى بالاتر از همسرموافق و سازگار نیست (6) ».دشوارى زندگى بر دوش مرد است. مخارج خانواده را به هر طورشده باید تامین کند،در خارج منزل با صدها مشکل مواجه می شود،ممکن‏است مورد توهین یا توبیخ رئیس قرار بگیرد، ممکن است‏با اذیت وکارشکنى همکارانش برخورد کند،ممکن است مطالباتش را نتواند وصول‏کند ، ممکن است‏به کسادى بازار و عدم درآمد برخورد نموده باشد ، تو باید حامی او باشی.انسان در اینگونه مواقع احتیاج شدیدى دارد به شخص دلسوزمهربانی که دلداریش بدهد و روح و اعصابش را تقویت کند.شوهرت در مواقع گرفتارى به مهربانی ها و دلجویی هاى‏تو نیازمند است.باید بداد او برسى و مانند یک پرستار مهربان بلکه یک‏روانپزشک دلسوز از او دلجویى کنى،از این بالاتر بگویم،باید شخصیت‏خویش را به اثبات رسانى و شوهردارى .

غافلى که مهربانی هاو دلداری هاى تو چه اثر معجز نمایى در روح شوهرت می گذارد!دل واعصابش را آرام می کند،به زندگى دلگرم می شود ، براى مبارزه با مشکلات‏آماده می گردد ،مى‏فهمد که در این جهان تنها و بی کس نیست،به وفا وصمیمیت تو اطمینان پیدا می کند،دوستدار و عاشق تو و اخلاقت می شود، پیمان زناشویى شما استوار و محکم می گردد.

حضرت صادق علیه السلام فرمود:«در دنیا چیزى بهتر از همسرشایسته وجود ندارد. زنیکه شوهرش از دیدار او مسرور و شاد گردد (7) ».پى‏نوشت ها:

1-بحار ج 71 ص 389.

2-بحار جلد 73 ص 298.

3-بحار ج 71 ص 377.

4-بحار ج 103 ص 244.

5-بحار ج 76 ص 367.

6-مستدرک ج 2 ص 532.

7-بحار ج 103 ص 217.


منبع : برگرفته از کتاب " همسرداری " – نویسنده : ابراهیم امینی
تنظیم :داوودی

منبع : بخش ازدواج آکاایران
برچسب :